dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał WaldekZ
    Np. taki układ:
    I------I---------------I
    I I I
    I ---- I---------------I
    I I I
    I I I
    I------I---------------I
    To w prawym dolnym rogu to kanał dymowy, wentylacja - pozostałe.
    I co wtedy?

    Pozdrowienia
    WaldekZ
    sorry, moze tokwestia wyobraźni ale ja nie widzę o co chodzi, polecam wszystkim stworzenie małego dzieła przekroju komina żeby widać było w czym rzecz, kreski kropki spacje i inne zamienniki sa przeważnie amlo czytelne, a wystarczy odpalić zwykłego paina i wstawić kilka kółek i kwadratów zapisujac to jpegu...

  2. #22

    Domyślnie

    Znaczy się chodzi o to:

    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomeki1
    Czyli nikt nie ma obawy, że połaczone na górze komina kanały wentylacyjne będą narażone na wzajemne zasysanie powietrza?
    skoro kanały wentylacyjne służą do zasysania powietrza,
    wtedy będą sobie ssały...
    wzajemnie...
    jeden drugiemu,
    aż któryś...
    .
    .
    .

    będzie już miał dość ssania
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    wtedy będą sobie ssały...
    wzajemnie...
    jeden drugiemu,
    aż któryś...
    .
    .

    będzie już miał dość ssania
    Ale to dopiero potem
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    potem,
    to się obleje
    potem...
    oczywiście jak dobrze ssał
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #26

    Domyślnie

    Ale nie każdy się poci - przy ssaniu... Najwyżej z rury kapie - jak świece zalejesz

    BTW: Trafiłeś do Złotych... - za to ssanie.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  7. #27

    Domyślnie

    ja rozbiłem taką ściankę u siebie w kominie (pustak wentylacyjny, dwukanałowy), ale przewody mam z kuchni i łazienki, gazu nie mamy, więc co najwyżej przejdą zapachy jak zaczęło dmuchać w komin, to mi wiatrak łazienkowy zaczął się kręcić, tylko w drugą stronę, w łazience zamiast 22 zrobiło się 19, i rozbiłem...

  8. #28

    Domyślnie

    Zasada jest prosta.
    Wyloty wentylacyjne robi się na przestrzał i nie ma co na ten temat pisać doktoratów. Zapewnia to niewdmuchiwanie powietrza do wewnątrz
    Jeśli natomiast mimo tego komuś wentylacja zasysa powietrze to trzeba znaleźć przyczynę np. kominek.

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam sytuacje taką, że dwa kanały wentylacyjne są obok siebie. Z toku dyskusji wnioskuje, że najlepiej (zgodnie z normą ?) byłoby zrobić zakończenie ich odpowiednią nasadą bez boczynych kratek ? Tylko czy w takiej sytuacji nie będą one zasysać dymu z komina spalinowego tuż obok ?

    Czy łącząc dwa kanały wentylacyjne na przestrzał nie będzie problemu z odbiorem przez kominiarza ?

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michal f.

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jak wykonać otwory wentylacyjne w kominie w którym nie można zrobić otworu na przestrzał. Czy zda egzamin wybicie otworów w przyległych ściankach komina (otwory prostopadłe do siebie) ?

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    A jak ta teoria ma się do kominków wentylacyjnych? U mnie są trzy takie:



    Ostatnio jak mocno wiało do dmuchało mi do wnętrza, że ho ho (zapalniczka gasła momentalnie). Są w tej kwestii jakieś wskazania i zalecenia?

    toomyem
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Zupełnie nie rozumiem, dlaczego uparcie budujecie system wietrzenia STAJNI w swoich domach!
    Kominy wentylacyjne (w domu mieszkalnym) maja mieć wyloty "na przestrzał" i inaczej NIE!
    Jak jakimś zasysa - to wykonajcie obrzęd gromniczny, bo chałupa spartolona i wentylacji w niej NIE MA!!!
    Są tylko KRATKI WENTYLACYJNE tu i uwdzie - ale to nie to samo!

    W stajniach buduje się (mam nadzieję, że nadal) tak kominy wentylacyjne, że spory kanał dzieli się wkładem wewnątrz "na krzyż" i tak, że dzielące kanał ścianki są wyższe nieco od samego komina.
    Nie ma siły, żeby przy dowolnym kierunku wiatru, nie nawiewało połową przy jednoczesnym wywiewaniu drugą połową.
    Tyle, ze to od stuleci wypraktykowany sposób dla STAJNI.
    Pozdrawiam Adam M

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kar_ma
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Ten temat jest dla mnie zupełnie czarną magią...

    Tutaj schemat mojego komina - gdzie powinnam mieć otwory przy kanałach wentylacyjnych?


  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomyem
    A jak ta teoria ma się do kominków wentylacyjnych? U mnie są trzy takie:



    Ostatnio jak mocno wiało do dmuchało mi do wnętrza, że ho ho (zapalniczka gasła momentalnie). Są w tej kwestii jakieś wskazania i zalecenia?

    toomyem
    Pewnie masz to do pomieszczeń na poddaszu? Jeżeli tak to zwróć się do projektanta lub ew. do wykonawcy z reklamacją bo went. grawitacyjna nie ma prawa tam działać
    Nawet projekty domów z muratora zawierają takie cuda do went. grawitacyjnej!

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal f.
    Jak wykonać otwory wentylacyjne w kominie w którym nie można zrobić otworu na przestrzał.
    Poczytaj sobie o nasadach kominowych w jaki sposób robi się dla nich zakończenia kominów, taki sposób jest nawet lepszy od robienia otworu w kominie na przestrzał.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał phans
    Pewnie masz to do pomieszczeń na poddaszu? Jeżeli tak to zwróć się do projektanta lub ew. do wykonawcy z reklamacją bo went. grawitacyjna nie ma prawa tam działać
    Nawet projekty domów z muratora zawierają takie cuda do went. grawitacyjnej!
    Akurat nie. Do poddasza mam dwa kanały wentylacyjne z kratkami (są widoczne na zdjęciu). Tam będę chyba musiał wybić ściankę pomiędzy kanałami. Natomiast kominki są od garażu, kotłowni i łazienki na dole.
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomyem
    Akurat nie. Do poddasza mam dwa kanały wentylacyjne z kratkami (są widoczne na zdjęciu). Tam będę chyba musiał wybić ściankę pomiędzy kanałami. Natomiast kominki są od garażu, kotłowni i łazienki na dole.
    Czyli nie jest jeszcze tak źle jak myślałem ale nie myśl że masz dobrze. A że ci wdmuchuje powietrze do łazienki na dole (bo rozumiem że o tym pisałeś) to jest powód tego że nie dopuszczasz powietrza z zewn. np. przez nawiewniki. Masz otwór w kominie murowanym i otwór w dachówce wentylacyjnej na różnych poziomach, stąd różnica ciśnień powodująca że do łazienki ci wdmuchuje powietrze aby ujść kominem.

    Wszystkie kominy wentylacyjne powinny mieć ujście na tych samych wysokościach a kończących się ponad kalenicę dachu! Jeżeli tak miałeś w projekcie to wg mnie nie jest to zgodne z prawem budowlanym

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał phans
    A że ci wdmuchuje powietrze do łazienki na dole (bo rozumiem że o tym pisałeś) to jest powód tego że nie dopuszczasz powietrza z zewn. np. przez nawiewniki.
    Muszę mieć coś bardzo pokopane, bo w tym momencie w łazience na dole nie mam założonych drzwi (docelowo będą oczywiście otwory wentylacyjne wycięte w drzwiach). Więc dopływ powietrza z zewnątrz jest a i tak wdmuchuje go przez wentylację.
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony