dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Guest

    Domyślnie dymiący kominek

    Z kratki z ciepłym powietrzem wydostaje się zapach dymu i rozchodzi
    się po całym mieszkaniu . zaglądałem do środka okapu ale nic
    niepokojacego nie zobaczyłem . Sprawdziłem wkład w środku , uszczelnienie przewodu dymowego . Zapach rozchodzi się tylko przy
    zredukowanym spalaniu. Kiedy palę na full przestaje dymić.
    komin 29x29cm , 8m - widać niebo , szyber . Gdzie jest " pies pogrzebany "

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Może lektura tego wątku coś Tobie pomoże http://murator.com.pl/forum/viewtopi...&highlight=dym

  3. #3

    Domyślnie

    Kominek powienien wypalic smrody. Po tygodniu palenia u mnie juz nie smierdzial. Moze to jest przyczyna?

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    kominek przez rok funkcjonował ok.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    jest jeszcze jedna mzliwość
    w kolanku dochodzącym do komina jest taka fajna pokrywka przykręcana dwiema śrubami. Pod nią jest uszczelka, mogła popękać i teraz przepuszcza dym.
    Wiem, bo przerobu\iłem to w tym roku. Wystarczyło ją tyko wymienić i po problemie.

  6. #6

    Domyślnie

    pytanie podstwowe kiedy wydostaje sie ten dym czy zaraz po otwarciu drzwi kominka czy caly czas podczas pracy

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    jezeli cdaly czasb to pytanie czy kominek posiada szyber orginalny we wekladzie czy dorabianyjezeli dorabiany to musi miec szczeline bezpieczenstwa.Kominek z wkladem to organizm polaczony z kominem dym poza wkladem to nieszczelnosc miedzy wkladem a kominem koniec .

  9. #9

    Domyślnie

    wkład posiada własny szyber
    Ostatnio ustaliłem ,że przy mocnym rozpaleniu kominka
    przestaje dymić - ki czort - rozgrzewająć się coś się uszczelnia ?

  10. #10

    Domyślnie

    Kominiarze nazywaja to efektem "zimnego komina",być może chodzi o tzw.,dymy ciepłe,które w Twoim wypadku ulegaja schłodzeniu w samym przewodzie kominowym i na zasadzie grawitacji opadają w dół dymiac co niemiara.A co się dzieje jak masz otwarte okno?Moze za mała wentylacja?

  11. #11

    Domyślnie

    ciąg w kominie jest b.dobry
    otwarcie okien nic nie pomaga

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Z czego wykonane jest podłączenie wkładu z przewodem kominowym?

  13. #13

    Domyślnie

    Witam!
    Wydaje się że przyczyną zapachu może być nieszczelność bądź to wkładu lub przewodów dymowych. Nie wiem jak oglądałeś wkład ale weź pod uwagę że jest tam zawsze trochę sadzy która nie pozwala na dokładne oglądnięcie wkładu. Świadczyć o rozszczelnieniu może również fakt iż zapachu nie czuć przy pełnym rozpaleniu - powstaje wtedy duży tzw. "cug" i zapach porywany jest do komina. Przy lekkim zdławieniu dym się kotłuje we wkładzie i przewodach doprowadzających do komina i wydostaje się najbliższą mu drogą.
    Pozdrówka

  14. #14

    Domyślnie

    wszyscy maja racje zimny komin cvieply komin to prawda ale czy deflektor jest prawidlowo wlozony,czy szyber otwiera sie napewno,czy jest to taki sam ruch jak rok temu,ciegna szybra,deflektor to taka pulka nad paleniskiem malo wiem nie moge ci pomoc.

  15. #15

    Domyślnie

    W ten weekend spróbuję ocieplić komin na strychu.
    może zbyt duzy przekrój komina 29x29cm wychładza
    dym przy spokojnym paleniu i dochodzi do opdania -" cofki"
    dymu ?
    W poniedziałek napiszę czy pomogło.

  16. #16

    Domyślnie

    I co, pomogło ?
    a na marginesie, z czego wykonane jest ocieplenie ?
    Uczę się na błędach - szkoda że moich

  17. #17

    Domyślnie Re: dymiący kominek

    Cytat Napisał Anonymous
    Zapach rozchodzi się tylko przy
    zredukowanym spalaniu. Kiedy palę na full przestaje dymić.
    komin 29x29cm , 8m - widać niebo , szyber . Gdzie jest " pies pogrzebany "
    A ja mam problem "taki sam tylko inny". Dymi się z kratki, ale tylko przy ostrym paleniu. Przy słabym a nawet średnim paleniu nic niepokojącego się nie dzieje. Czy to możliwe, żeby we wkładzie, albo w przewodzie łączącym wkład z kominem coś się rozszczelniało pod wpływem temperatury? Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem?
    W firmie montującej kominek nie mogę na razie zapytać bo... przerwa urlopowa.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorotaMariusz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pomorskie, Pruszcz Gdański
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dopisuję się do starego wątku.
    Mieszkamy w domu od roku. Używamy piecyka wolnostojącego Dovre Sense 100. Problem polega na tym, że z kominka przy byle okazji kopci się, gdy jest otwarty np. kiedy dokładamy drewno. Kopci się bezpośrednio z niego, nie z jakichś nieszczelności przy kominie itp. Kiedy pali się na full kopcenia nie ma, ale z drugiej strony wtedy nie ma też potrzeby, aby go otwierać. Gdy jest dobrze nagrzany, ale trzeba dołożyć drewna, znów się kopci.

    Powietrze od jakiegoś czasu jest doprowadzone do niego rurą z zewnątrz. Dopóki ta rura nie została podłączono było tak samo.

    Proszę o podpowiedź, bo mi ten dym działa coraz mocniej na nerwy. Czuję się czasem, jakbym mieszkała w wędzarni. W zasadzie przy każdym paleniu trzeba wietrzyć.

    Czy możliwe, że problem leży w małym palenisku i dym "słabo trafia" w komin?

  19. #19
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Przyczyn może być kilka .
    Najlepiej udaj się do DOBREJ firmy kominkowej w Twojej okolicy .
    Darek B

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorotaMariusz Zobacz post
    Dopisuję się do starego wątku.
    Mieszkamy w domu od roku. Używamy piecyka wolnostojącego Dovre Sense 100. Problem polega na tym, że z kominka przy byle okazji kopci się, gdy jest otwarty np. kiedy dokładamy drewno. Kopci się bezpośrednio z niego, nie z jakichś nieszczelności przy kominie itp. Kiedy pali się na full kopcenia nie ma, ale z drugiej strony wtedy nie ma też potrzeby, aby go otwierać. Gdy jest dobrze nagrzany, ale trzeba dołożyć drewna, znów się kopci.

    Powietrze od jakiegoś czasu jest doprowadzone do niego rurą z zewnątrz. Dopóki ta rura nie została podłączono było tak samo.

    Proszę o podpowiedź, bo mi ten dym działa coraz mocniej na nerwy. Czuję się czasem, jakbym mieszkała w wędzarni. W zasadzie przy każdym paleniu trzeba wietrzyć.

    Czy możliwe, że problem leży w małym palenisku i dym "słabo trafia" w komin?

    Możliwe. Czy podczas rozpalania tez dymi przy dokładaniu kolejnych porcji?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony