dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 32
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 640
  1. #621

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Charter schools powstaja za pieniadze p r y w a t n e i ciagle powstaja nowe . Idea moze wyklula sie 16 lat temu ale sprawa jest ciagle na etapie tworzenia.
    ktos tu pisal o ograniczonej wiedzy.he kobieto, robisz z siebie balona celowo lub masz braki w angielskim. system zarzadzania jest inny i dodatkowa pomoc prywatna do obowiazujacej reszty finansowania. gdyby bylo inaczej dzialalyby jak szkoly wyzsze.

  2. #622

    Domyślnie

    Niech panstwo najpierw pokaze, ze jest dobre dla swoich obywateli to ja sie zastanowie czy mam ochote byc dobrym obywatelem dla panstwa .

    Akurat mam wybor

    A wyzywanie sie na nauczycielach i zwiazkach zawodowych niewiele zalatwia

    Tez pozrawiam Goni

    Szkoly wyzsze w USA to moga byc prywatne albo i tez w duzej mierze finansowane przez stan lub miasto jak np Cornell w stanie NY albo John Jay jesli chodzi o criminal justice w NY......to samo ze szpitalami - sa prywatne i sa tzw publiczne np Bellvue w NY. Nie znaczy to, ze jak " publiczne" to nie pozyskuja pieniedzy prywatnych ...ale gros dofinansowania idzie z kasy miasta i stanu ....

    Charter schools dzialaja wlasnie na zasadzie pozyskiwania funduszy .

    Jeszcze chcesz cos wiedziec ?
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  3. #623

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Niech panstwo najpierw pokaze, ze jest dobre dla swoich obywateli to ja sie zastanowie czy mam ochote byc dobrym obywatelem dla panstwa .

    Akurat mam wybor

    A wyzywanie sie na nauczycielach i zwiazkach zawodowych niewiele zalatwia

    Tez pozrawiam

    widzisz jak szybko walisz glupa.

    ps. moze jako "ekspert" napisz jeszcze ile ich bylo(charter s.) na poczatku lat 90-ych i jak ksztaltuje sie rozwoj teraz. jakie maja problemy i dlaczego sa zamykane. tylko oprzyj sie na faktach , a nie na chorej wyobrazni.

  4. #624

    Domyślnie

    Mniej komputera, wiecej reala ..... nogi ci odcielo, ze od kompa nie odchodzisz ?

    Z wyzwiskami to startuj do swojej mamusi ....... ekspercie

    Wystawiasz b . zle swiadectwo swoim rodzicom .
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  5. #625

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Mniej komputera, wiecej reala .....

    Z wyzwiskami to startuj do swojej mamusi ....... ekspercie

    odnosnie komputera i punktow ktorych sie juz wczesniej czepialas, to uczniowie wyminianych przez ciebie szkol sa kilka punkow do tylu w czytaniu, matematyce....mino np. 3y letniego korzystania z tych szkol. odnosiu sie to do punktacji w szkolach publicznych. masz pojecie chyba co oznacza pojecie test* i jak sie je ocenia "komputerze" .

    zaczni korzystac z ogolnodostepnej wiedz i przestan opierac sie na fantazji.



    ps. * takie samo znaczenia i pisownia jak w j. polskim.he

  6. #626

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski

    Wystawiasz b . zle swiadectwo swoim rodzicom .

    twoi sie wywracaja w grobie, jak zyja to tylko moga dostac raka na tak toksyczna glupote.

  7. #627

    Domyślnie

    Jak dom nie nauczyl to najlepsi nauczyciele nie pomoga .....co bylo do udowodnienia

    Z drugiej strony nie mozna wykluczyc ze wychowywalo gniazdo pijakow i tylko dostepowi do bezplatnej szkoly z marnie oplacanymi nauczycielami - wyszlo ci sie na ludzi Polski n a u c z y c i e l jest w i e l k i. Jak widac na przykladzie powyzej zniesie wszystko .....

    Na raka, ekspercie od wszystkiego, zachorowac moze kazdy ....z toba wlacznie ( czego ci nie zycze )
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  8. #628

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Jak dom nie nauczyl to najlepsi nauczyciele nie pomoga .....co bylo do udowodnienia

    Z drugiej strony nie mozna wykluczyc ze wychowywalo gniazdo pijakow i tylko dostepowi do bezplatnej szkoly z marnie oplacanymi nauczycielami - wyszlo ci sie na ludzi Polski n a u c z y c i e l jest w i e l k i. Jak widac na przykladzie powyzej zniesie wszystko .....

    Na raka, ekspercie od wszystkiego, zachorowac moze kazdy ....z toba wlacznie ( czego ci nie zycze )
    spadlas juz dawno ponizej "below average in intelligence", jak widac.


    przelec swoje posty i sie zastanow jak sobie sama wszedzie zaprzeczasz.he

    "Sprobujcie wspomniec jakiemukolwiek rodzicowi w Polsce slowo " dyscyplina " cale szczecie , ze ameryka jest inna.he dzieki bogu za policje patralujaca szkoly, tam gdzie mieszkasz.

    jak to powiadaja "czarne glosy"he bo zapomnialem,"naszym zblakanym"?





    ps. rak dla rodzica, tak tepej osoby to jest niczym zbawienie........

  9. #629
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    Cytat Napisał inwestor
    Widzisz Aguś jak to jest kilka przykładów z życia a ile fermentu. Więc proponuję aby środowisko nauczycielskie w pierwszej kolejności oczyściło się z takich czarnych owiec. Jak to zrobic ? Myślę że samo środowisko powinno opracowac skuteczne mechanizmy oczyszczania, oraz chocby jakąś namiastkę odpowiedzialności zawodowej. Ale niestety te propozycje muszą wyjś z samego środowiska nauczycielskiego. Po jakimś czasie ludzie zmienią zdanie na pozytywne i wszystko pójdzie z górki.
    Pozdrawiam
    Przeczysz sam sobie - jeżeli środowisko jest tak beznadziejne, tępe, leniwe i skorumpowane, to nie ma szans na zmiany. Skoro to Reszta Społeczeństwa ma do nas tyle uwag, to niech Reszta Społeczeństwa wyjdzie z INICJATYWAMI zmian, a nie tylko pyszczeniem.
    Z tą zmianą zdania na pozytywne, to bym nie była taką optymistką - raz, że to nie idzie nigdy tak szybko, dwa, że NIGDY nie uda się zadowolić każdego. Ta sama pani dla jednego rodzica jest wredną wymagającą zołzą, a dla innego zbyt pobłażliwą ciamcią. Tym bardziej jestem ciekawa tych KONKRETNYCH pomysłów.
    Ooowłaśnie niech inni załatwią za nauczycieli ich sprawy - bardzo wygodna postawa. Niech inni wymyślają a oni będą kręcić noskiem- to złe a tamto też niedobre. Konkretne propozycje już padały a to kilka następnych
    1)
    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    ...
    Potem domagać się rozwiązań , ktore wprowadza jak najwiecej konkurencji w zawodzie.
    2)
    Powiązać wysokośc wynagrodzenia z efektami pracy
    3)
    Powołać samorządy nauczycielskie
    4)
    Wprowadzić elementy odpowiedzialności zawodowej,
    5)
    Powołać (dwuinstancyjne) sądy koleżeńskie które będą miały realne prawo prawo nakładać kary np.zawieszać lub pozbawiać prawa wykonywania zawodu w poważnych przewinieniach zawodowych
    6)
    Powołać biuro skarg i wniosków które będzie rozpatrywać sprawy wnoszone przez nauczycieli, rodziców i uczniów.

    Itd. itd.

    To tak na początek ale sądzę że bez problemów z zamkniętymi oczami dopiszesz drugie tyle konkretnych rozwiązań.
    Pozdrawiam

  10. #630

    Domyślnie

    Powiazac efekty pracy z zarobkami - jestem za

    W pierwszym rzedzie jesli chodzi o ministra oswiaty.

    Przyklad to idzie z gory .
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  11. #631
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Powiazac efekty pracy z zarobkami - jestem za

    W pierwszym rzedzie jesli chodzi o ministra oswiaty.

    Przyklad to idzie z gory .

    Pozdrawiam

  12. #632

    Domyślnie

    No to nie bede gorsza - i tez pozdrawiam.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  13. #633

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    No to nie bede gorsza - i tez pozdrawiam.

    jakbys nie byla gorsza, napewno zatrzymalabys dzieciaki przy sobie, a nie obciazala kosztami ich nauki polakow.

    tylko do tego trzeba byc, kims innynm jak niedorajda zyciowa. jest to bardzo ciekawe , ze takie typki pouczaja rodakow na wzorcach amerykanskich , a bazuja na garnuszku polskich podatnikow......tylko o dziwo, jest wiadome ze system przyjety w szkolnictwie wyzszym w stanach jest bardzo dobry, czego nie mozna powiedziec o tym nizej schodzac.

    jak sie jest nie gorszym to korzysta sie z tego z glowa. prawda?
    trzeba byc durniem aby odwracac sytulacje.

  14. #634
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    muchomorku.........nie wiedziałeś że o tym że ci co na emigracji szczególnie tej długoletniej w USA najlepiej wiedza jaka jest obecna sytuacja w kraju i co nam tutaj mieszkającym jest potrzebne
    te tłumy walące na wybory uciekinierów za chlebem z 20 letnim nielegalnym pobytem układają nam w Polsce życie........nie wiem ale wydaje mi się że mimo tego że masz obywatelstwo polskie możesz glosować za granica ale w przypadku że np. przebywasz tam nie dłużej niż rok........zawsze śmieszyły mnie wypowiedzi amerykańskiej poloni robione tuz przed wyborami np.parlamentarnymi ........i to zazwyczaj na Jackowie czy innym polskim stricie .........oni wiedzą doskonale czego chcemy.....a wracać do kraju.............a nie układać nam życie.........większość z nich do dzisiaj nie mówi po angielsku, mieszka w bejzmęcie i nigdy nie zobaczy Polski ............a z nam też takich co na święta kawę w puszce przysyłają i czekoladę , nie omieszkają też papieru do tyłka wysłać ........i oni decydują w wyborach..........jeden z moich dalekich kuzynów niedawno zadzwonił ze świetnym pomysłem na biznes .....SOLARIUM........ ....u WAS w Polsce tego nie ma ................

  15. #635

    Domyślnie

    od polskosci sie nie odcinam, ale nie chce sie kapac z koniem ktory okresla sie mianem amerykanskiego. to co sie dzieje w polsce moze mi sie podobac lub nie, ale to nie moj problem. najgorsi sa jednak ci wielcy straceni , ktorym sie wszystko prawie nie podoba i chca reformowac polske na wlasnej bujnej fantazji, przy widocznym braku w angielskim i wynikajacych z tym brakiem wiadomosci w tym, co opisuja jak to widac.
    pouczaja innych jak to, czy tamto jest zle , a sami korzystaja z tego i obciazaja polskich podatnikow. tutaj mamy ze szczegolnym przypadkiem. niby osiagna wszystko co mozna bylo osiagnac w kraju, wiec wyjechal aby to bardziej "rozbudowac" i co. ....... ano po osiagnieciu szczytu, ale swej zgorzknialosci krytykuje wszystko , sam ma natomiast nawet problem finansowy z wymiana parkietu w jednym pomieszczeniu.tych kwiatow jest wiecej , najciekawsze jest to , ze w "wewatku" poucza , a sam korzysta z tego co mu sie nie podoba.

    gdyby byl jeszcze nielegalny........ale jest amerykancem jak widac (z duzymi brakam)i i zeruje na rodzinnym kraju, moze w ten sposob odklada na parkiet i osiagniecie tych "wyzszych szczytow szczytow".


    takich reformatorow i piszacych glupoty cwaniakow, to ja ma wiadomo gdzie.

    w ............

  16. #636

    Domyślnie

    -- uuuuaaa .... ale gnioty .

    Te, Paty a nie pogonilas jakiegos nauczyciela z klonica ostatnio ?
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  17. #637

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski

    brakuje tylko kszynki wodki.


    swietne zestawienie z wypaczona fantazja lumpa.

  18. #638

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    uuuuaaa .... ale gnioty .

    wreszcze cos na temat wlasnych postow.

    ps. z ich zawatosci wychodzi, ze najwiekszym gniotem , jest ich autor.

  19. #639

    Domyślnie

    My mlodzi, my mlodzi nam wodka nie zaszkodzzi ...

    Kto chce niech sobie powiesi kolejny dyplom na scianie - tym razem z patriotycznych uniesien - szostka z plusem a nawet siodemka
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  20. #640

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    My mlodzi, my mlodzi nam wodka nie zaszkodzzi ...

    Kto chce niech sobie powiesi kolejny dyplom na scianie - tym razem z patriotycznych uniesien - szostka z plusem a nawet siodemka
    tylko glab lub degenerat ma takie problemy. normalny czlowiek jesli by, doszedl do takiego dna , dawno by powrocil do rodzinnego kraju. oczywiscie rozumiem inne postepowanie , ale tylko gdy warunki wyjsciowe w kraju byly gorsze.

Strona 32 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony