dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 208
  1. #1

    Domyślnie BLACHODACHÓWKA RUUKKI - wątek zbiorczy: opinie, uwagi, kolorystyka, dyskusja

    Czy ktoś ma to cudo? Czy mieliście jakieś problemy związane z montażem? Jakie są koszty tej blachy i dodatków - czy porównywalne z blachodachówką? Czy jesteście zadowoleni z ostatecznego efektu? Dziękuję za pomoc.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Nikt z czytających to forum tego do tej pory nie przerabiał
    oprócz mnie
    wiem, bo pytałem o to już dawno

    U mnie dziś zaczynają krycie.
    Będę wszystko na ten temat wiedział za 2-3 tygodnie, jak skończą.

    Ceny są w cenniku rautaruukki (dwa U i dwa K) do ściągniecia z ich stron www.

    Akcesoria do tej blachy są takie same, jak do blachodachówki rautaruukki. Więc jedyna różnica w cenie tego pokrycia to różnica między m2 tej blachy i m2 blachodachówki.

  3. #3

    Domyślnie

    u mnie zaczynaja za tydzien

    powodzenia mieczotronix

  4. #4

    Domyślnie

    a rautaruukki ma chyba tez Alanta

  5. #5

    Domyślnie

    Dach 225m2
    Za blachę, orynnowanie i inne dodatki zapłaciłem 9800,-
    Kupiłem połysk. Dwa dni temu blacharz skończył mi ją kłaść.
    Jestem bardzo zadowolony. Prezentuje się ładnie. Blacharz nie miał żadnych kłopotów z montażem.
    Drogie sa dodatki z rautaruuki. Np. oryginalna wywiewka w tym samym kolorze kosztuje 500,- Podziękowałem.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    wydaje mi się, że wątek zaczyna odbiegać od tematu
    azaliż nie chodzi w nim o blachodachówkę rautaruukki
    tylko
    o blachę
    taką, jak ta:

    to właśnie jest
    rautaruukki MAXI CLASSIC

    ją się inaczej montuje, niż blachodachówkę (na zatrzaskowy rąbek) i chyba o to pytał Marcin T

  7. #7
    Marcin T
    Guest
    Marcin T

    Domyślnie

    Mieczu,
    mam kopertę z lukarnami, Ty masz chyba dwuspadzisty, ale może wiesz jak jest z wykorzystaniem takiej blachy: czy jest dużo odpadów, jak przy blachodachówce, czy może nie ma takiego problemu.
    Jeszcze jedna sprawa, jakieś cholerne uszczelki pod Classic, że niby wytłumiające - dajesz to u siebie czy nie. Bo mnie osobiście śmierdzi to kolejnym elementem, którego rzekoma niezbędność, ma służyć nabiciu góry cashu firmie Rautaruukki. Z tego co się orientuję, to pod blachodachówkę tego syfu się nie podkłada. Będę wdzięczny za odpowiedź i ewentualnie jeszcze jakieś dane.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    nie wiele wiem jak jest z wykorzystaniem tej blachy i czy jest więcej, czy mniej odpadów niż przy blachodachówce. WIem tylko że przy maxi classic i innych blachodachówkach wszystkie obróbki robi się i tak ze 'zwykłej' blachy - niekształtowanej dostarczanej w arkuszach. I to z niej jest najwięcej odpadów.
    Ze sprzedawcą koniec końców ustaliłem, że tych 'uszczelek' -> które nic nie uszczelniają, tylko są gąbkami do izolacji akustycznej, w końću nie daję. On stwierdził, że mają one znaczenie na dachu z metalowymi łatami i kontrłatami i służą do tego, żeby blacha w nie nie waliła, jak jest duży wiatr. Ponieważ ta taśma gąbkowa kosztować miała na cały mój dach 2 tys, a u mnie wszystko pod blachą jest drewniane, ustaliliśmy, że tego nie damy.
    Tyle wiem.
    Jakie jeszcze dane cię interesują?

  9. #9
    Marcin T
    Guest
    Marcin T

    Domyślnie

    Kolory dostępne to wg strony www Rautaruukki to standard i pural, tylko, że według mnie hasło "telewizja kłamie" swobodnie można odnieść do internetu. Czy pytałeś dystrybutora o mat lub PVDF (złoty kolor jest pierwsza klasa)?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    o mat nie pytałem, najpierw łykałem to co mówił mi Rałtarucznik
    a potem generalnie wszystko mi było jedno, czy mat, czy standard
    Później jeszcze odniosłem wrażenie, że generalnie ta blacha jest do zrobienia w każdym kolorze, tylko im się po prostu nie chce i sprzedają to co akurat mają. Zresztą na logikę to raczej tylko tak to sobie można wytłumaczyć, np bo niby jak inaczej? że niby czerwonej matowej balchy nie mogą wygiąć w rąbek stojący? nie wierzę.

  11. #11

    Domyślnie

    Mieczu
    z jaką powłoką wybrałeś blachę i ile płaciłeś za m2 - czy dużo wytargowałeś w stosunku do cennika?
    Jak idzie robota?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinT
    Mieczu
    z jaką powłoką wybrałeś blachę
    poliester standard
    Cytat Napisał MarcinT
    i ile płaciłeś za m2 - czy dużo wytargowałeś w stosunku do cennika?
    10% na blachę i 8% na akcesoria. Ale raczej się nie targowałem zbyt mocno.
    Cytat Napisał MarcinT
    Jak idzie robota?
    Na razie położyli folię i ołatowali. Wedle umowy mają skończyć do końca października.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    MarcinT

    poczekaj z zamawianiem tej blachy, bo u mnie na razie jest z nią kaszana.

    Sama Rautaruukki nie radzi sobie z jej układaniem...

    więcej w tym smutnym linku:
    http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=17012

  14. #14

    Domyślnie Właściciele domów, którzy pokryli dach blachodachówką RUUKKI

    Właściciele domów, którzy pokryli dach blachodachówką RUUKKI... Czy jesteście zadowoleni? Wybieram właśnie coś lekkiego na dach (domek szkieletowy) i polecono mi blachodachówkę firmy Ruukki. Podobno bardzo dobra marka. Podzielacie to zdanie?
    ...

  15. #15

    Domyślnie

    Ja mam w powłoce pural, zadowolony jestem bardzo z dzięki "mieniącej" się powłoce, dekarz tym bardziej że blacha z wyższej półki i idealnie się składa.
    Przede wszystkim zwróć uwagę na waranki gwarancji poszczególnych producentów (poproś o wzór karty gwarancyjnej lub poszukaj w necie) a wybór będziesz miał znacznie ułatwiony

  16. #16

    Domyślnie

    Po 5 latach jest OK

  17. #17

    Domyślnie

    Dlaczego koniecznie chcesz coś lekkiego ? Rukki to uznany producent blachodachówki.

  18. #18

    Domyślnie

    Ja mam w powłoce pural mat od 5 miesięcy fajnie się składa i wygląd ok.

  19. #19

    Domyślnie

    Ja od tam tego roku mam Pural mat. Gruba, ładna blacha. Reszta okaże się za kolejne lata.

  20. #20

    Domyślnie

    Je też mam pokryty dach blachodachówką, ale co teraz można powiedzieć. Dowiemy się za 10 – 15 lat co to jest warte. Teraz naprawdę nikt nie może powiedzieć ile naprawdę jest warta blachodachówką określonej firmy (oprócz producenta) Wszelkie spekulacje są bezzasadne czekajmy a dowiemy się za 20 lat albo wcześniej

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony