dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 208
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTiiii
    Ja od tam tego roku mam Pural mat. Gruba, ładna blacha. Reszta okaże się za kolejne lata.
    ładna to fakt, ale z tą grubością to trochę Cię poniosło...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zby5
    Je też mam pokryty dach blachodachówką, ale co teraz można powiedzieć. Dowiemy się za 10 – 15 lat co to jest warte. Teraz naprawdę nikt nie może powiedzieć ile naprawdę jest warta blachodachówką określonej firmy (oprócz producenta) Wszelkie spekulacje są bezzasadne czekajmy a dowiemy się za 20 lat albo wcześniej
    Szczerze ? cóż to jest za okres nawet 20 lat, przy poniesionych kosztach za to pokrycie ? moim zdaniem koszt zupełnie nie adekwatny do trwałości pokrycia (oczywiście każdy ma swój rozum i za siebie decyduje )

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał roofdach
    Cytat Napisał MARTiiii
    Ja od tam tego roku mam Pural mat. Gruba, ładna blacha. Reszta okaże się za kolejne lata.
    ładna to fakt, ale z tą grubością to trochę Cię poniosło...
    Nie poniosło mnie tylko widziałem na budowie inną która nie była tak sztywna jak ta, wyginało ją bardziej podczas noszenia. Więc...

  4. #24

    Domyślnie

    Fakt ja również widziałem blachę producent Polonica kompletny niewypał zginała się bardzo łatwo była zdecydowanie giętsza od Ruukki.

  5. #25

    Domyślnie

    Witam.
    Pozdrawiam wszystkich!!!
    To mój pierwszy post na tym forum.
    Blachę Rukki mam od kilkunastu lat. (założyłem ją zaraz po tym jak weszli na rynek jako Rautarukki). Nazwy nie pamiętam ale wiem, że był to wysoki profil - mat. Po tym czasie nie zauważyłem żadnych oznak starzenia. Co więcej po roku od założenia blachy musiałem pochować psa. Zaraz kupiłem następce który koniecznie chciał się dostać do poprzednika. Przykryłem go więc resztkami blachy i przywaliłem kamieniami. W zeszłym roku rozebrałem tą konstrukcję. Po odwaleniu kamieni sprawdziłem stan blachy. Była pognieciona, podrapana obrośnięta mchem itp. Mimo to nie było na niej śladu rdzy. W miejscach nawet głębokich zarysowań widać było tylko ocynk.
    Jestem pewien, że blacha jest pierwszorzędna.
    A cena... no cóż. Powiem tylko, że gdy ją kupowałem była prawie w takiej samej cenie co teraz. No cóż wtedy nie miałem internetu...
    Najszybszy sposób na zakończenie wojny to ją przegrać

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar banko
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    702
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie BLACHODACHÓWKA RUUKKI - wątek zbiorczy: opinie, uwagi, kolorystyka, dyskusja

    Witam jak w temacie poszukuję opinii, tych którzy mają taką blachę na swoim dachu, jak też tych którzy zrezygnowali z niej bo...
    Jeśli ktoś mógłby to proszę o zamieszczenie zdjęć dachów pokrytych tą blachodzchówka. Najbardziej zależy mi na kolorach: szary RR22, grafitowy RR23, czarny RR33, czekoladowobrązowy RR887, ciemnobrązowy RR32, ale chętnie zobaczę inne kolory.
    Dzięki

  7. #27

    Domyślnie Blachodachówka Ruukki

    Sprzedam blachodachówkę Ruukki Maxi Plus Pur-Mat 029 25m 2 po 30 zł/m warszawa

  8. #28

    Domyślnie RUUKKI

    co sądzicie o blachodachówce ruukki pural mat

  9. #29

    Domyślnie ruuki classic premium

    witam,...czy warta jest swojej ceny,czy jest sposob (nie drogi)by polozyc na plaskiej powierzchni,tj.osb i papa,laty zniekrztalcają.dzieki za odp.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Zależy na co ma być ta blacha- skoro na płaskim dachu to lepiej trapezówkę i tak ją nikt nie będzie widział.
    OSB na płaski dach hmmm.... zależy jaki to dach...
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  11. #31

    Domyślnie

    oj,nieporozumienie,dach 20 stopni,a plaska powierzchnia -to osb nie łaty

  12. #32

    Domyślnie

    ...chyba temat malo ciekawy

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    megusia1983

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Blachodachówka Ruukki Finnera

    Witam,
    szukam osób, które kupiły w.w. blachodachówkę. Jesteście zadowoleni?
    Wiem, że to nowy produkt i ciekawa jestem jak się prezentuje na dachu. Czy faktycznie łączenia poszczególnych arkuszy są niewidoczne?

    Oto info ze strony producenta:

    Finnera jest produktem odpowiednim zarówno dla prostych, dwuspadowych dachów, jak i dla bardziej skomplikowanych konstrukcji. W każdym przypadku niewielkie wymiary poszczególnych arkuszy ograniczają praktycznie do minimum straty materiału, obniżając tym samym koszty inwestycji. Dodatkowo modułowy system montażu pozwala uniknąć błędów związanym z niedokładnym pomiarem połaci – do złożenia zamówienia wystarczy znajomość całkowitej powierzchni dachu.

    Główną zaletą naszych rozwiązań jest unikalna obróbka zewnętrznej powierzchni blachy, najbardziej narażonej na niszczące działanie warunków atmosferycznych. Purex™ (specjalna powłoka organiczna) nadaje powierzchni nieporównywalną trwałość, zabezpieczając ją skutecznie przed korozją wywołaną wilgocią i stopniową utratą koloru na skutek działania promieniowania słonecznego. Chcemy być wiarygodni i dlatego na pokrycie Finnera udzielamy 40 lat gwarancji technicznej i 15 lat gwarancji estetycznej.



    Jeśli macie zdjęcia, to wstawcie je, proszę.

  14. #34

    Domyślnie

    odswiezam....
    i jak tam u Was sprawuje sie ruukki?

  15. #35

    Domyślnie Pokrycie Ruukki Classic - kto widział kto ma??

    Witam!
    Szukam kogoś kto miał styczność z tym pokryciem. Może ktoś ma takie pokrycie.
    Chciał bym się dowiedzieć jak się sprawuje ta blacha czy podczas deszczu nie jest za głośna itd. Jeśli ktoś posiada takowy dach prosił bym o może jakieś zdjęcie. z gry dziękuje.
    pozdrawiam!

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nika&lola

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    43
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    miałam mieć już w tym roku...., niestety, pogoda plus obsuwa czasowa murarzy - i muszę czekać na Ruuki Clasic do przyszłego roku...przy wyborze materiału kierowałam się estetyką i opinią dekarza odnośnie jakości materiału. Wybierałam z dwóch blach na rąbek - wybrałam droższy materiał ale za to dekarz policzył mi mniej za robociznę . A jak w użytkowaniu - zobaczymy - przy ociepleniu 30 cm i zastosowaniu specjalnego podkładu pod blachę myślę,że hałas będzie minimalny.
    pozdrawiam

  17. #37

    Domyślnie

    Witam,

    Też się zastanawiam nad blachodachówką RUUKKI w powłoce PURAL MAT - niestety w necie mało opinii o tej marce... ma ktoś jakieś doświadczenia z tym producentem?
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomax27

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    15

    Domyślnie Blachodachówka Monterrey Ruukki połysk

    Witam
    Mam możliwość kupna powyższej blachodachówki w cenie 23,6 zł za m2. Czy to dobra blachodachówka (na dachówkę mnie nie stać)?Trochę mnie martwi że to pokrycie w połysku bo ocynk jest cieńszy niż przy macie. Macie jakieś doświadczenia z takim pokryciem z Ruukki?

  19. #39

    Domyślnie

    Również jestem zainteresowana tą blachodachówką. Czy ktoś nią już krył?

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luki85

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    ja również się zastanawiam na finnerą w kolorze grafitowym

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony