dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie Jak wyregulować spłukiwanie w WC?

    Witam
    Mam podwieszany zestaw WC (nie wiem jakiej firmy) i jest problem polegający na tym, że nie spłukuje przedniej części - najbardziej oddalonej od wylotu wody ze spłuczki. Czy jest możliwość regulacji, lub co należałoby zrobić, aby zestaw poprawnie spłukiwał całą miskę?

  2. #2

    Domyślnie

    Znaczy za mało wody leci?
    Jeśli masz stelaż podtynkowy to zdejmujesz klapkę z przyciskami (najczęściej najpierw przesuwasz w górę lub w dół - "szorując po płytkach" a potem unosisz - odsuwasz od ściany - od krawędzi w której stronę przesuwałeś) i w ten sposób dostajesz się do wnętrza. Ale tutaj już w zależności od producenta i modelu sposób regulacji jest różny. Można na czuja próbować pokręcić tym lub owym (zawsze tylko jednym na raz)... ale trzeba uważać żeby czegoś nie rozkręcić. Generalnie - trochę ryzykowne .
    Po zdjęciu klapki spróbuj znaleźć nazwę producenta (i najlepiej model) używanego stelaża. Wtedy poszukanie instrukcji regulacji (albo skorzystanie z czyjejś wiedzy) to będzie czysta formalność
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

  3. #3

    Domyślnie

    Czy wody leci dużo czy mało - tego nie wiem - wydaje się że "porównywalnie z innymi wiodącymi muszlami " - im dłużej trzymam przycisk tym dłużej leci, ale nie dolatuje do końca miski - punktu przeciwległego do wlotu. Tak jakby za mała wydajność...
    Jak wrócę do domu sprawdzę czy jest jakieś oznaczenie producenta i coś do kręcenia za przyciskami bo jak ostatnio zdejmowałem przyciski to nic do regulacji nie widziałem.

  4. #4

    Domyślnie

    może po prostu "ten typ tak ma"
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest w tych typach podwieszanych ale podejrzewam że podobnie jak w kompakcie, a tam jest to tak wykonane że w otwory w które wpływa woda ze spłuczki założone są takie plastikowe rurki powodujące ze woda spłukuje przednią ścianę miski może nie masz tych rurek i to jest powodem

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    morito

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    Skorzystam z okazji i zapytam się jak wyregulować ilość wypływającej wody w stelażu GROHE RAPID ?

    Dziękuję

  7. #7

    Domyślnie

    ja z kolei mam problem w stelażu Grohe rapid na dwa przyciski, z obu leci taka sama ilość wody,a jak wiadomo jeden powinien być na połowę spłukiwania

    czy można to wyregulować już w trakcie używania WC(po zabudowaniu), wygląda na to ,ze montażysta "zlał" sprawę

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Nie wiem czy Wam to coś pomoże - posiadam stelaż Geberit - podczas użytkowania wrzucam doń niebieskie tabletki dezynfekujące wodę i zapobiegające osadzaniu kamienia w muszli - kilka dni temu taka tabletka zablokowała mi spłuczkę - woda cały czas się wylewała do muszli - siłą rzeczy zdemontowałem przycisk i wyjąłem cały mechanizm spłukujący - na powierzchni tulei jest regulacja ilości zużywanej wody do spłukiwania i mechaniczna regulacja ilości wody podczas spłuknięcia mniejszej ilości wody .

    Na pewno i Grohe tez takie regulacje udostępnia - trzeba bezwzględnie rozebrać spłuczkę i poszukać tych regulacji ...
    --
    Pozdrawiam

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiulka
    ja z kolei mam problem w stelażu Grohe rapid na dwa przyciski, z obu leci taka sama ilość wody,a jak wiadomo jeden powinien być na połowę spłukiwania

    czy można to wyregulować już w trakcie używania WC(po zabudowaniu), wygląda na to ,ze montażysta "zlał" sprawę
    Miałam podobny problem ze spłuczką Geberita. Napisałam maila do producenta, podałam swoje namiary i ........... zadzwonił pan serwisant, ustaliliśmy dogodny termin, w ramach gwarancji został wymieniony dzwon i teraz działa bez zarzutu
    Grohe też ma swoich serwisantów i też robi takie usługi w ramach gwarancji.
    Napisz do nich, opisz swój problem i czekaj na odzew.
    Powodzenia

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    w starym mieszkaniu mieliśmy Koło i taka była uroda miski, że przodu nie spłukiwało po prostu i już, ponadto brzeg był tak szeroki, że nie pasowały koszyczki, tzn. tam gdzie dało się już powiesić koszyczek,tam woda nie docierała... więc tym razem nie braliśmy koła...

  12. #12

    Domyślnie

    tak moim skromnym zdaniem - każdy kto chce zostać inżynierem powinien w toku studiów mieć zaliczenie z złożenia i wyregulowania spłuczki ustępowej . . . ciekawe ilu mniej było by inżynierów

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał out
    tak moim skromnym zdaniem - każdy kto chce zostać inżynierem powinien w toku studiów mieć zaliczenie z złożenia i wyregulowania spłuczki ustępowej . . . ciekawe ilu mniej było by inżynierów
    ejj, no bez przesady, czy to rzeczywiście aż tak często spotykany problem, żeby inżynierów ubyło ? w naszym przypadku miska tak miała, nie pomagało wyciągnięcie dzwona - i tak do przodu nie dochodziło... poza tym tu na forum chyba raz się z tym problemem spotkałem - ktoś sugerował test z 3 czy 6 kulkami papieru - powinny się spłukać jeśli wszystko jest OK....

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

    Domyślnie

    Zadam banalne pytanie.
    Jak powinno być, mały przycisk mało wody, a duży to dużo ? Czy na odwrót ?
    Bo organoleptycznie nie potrafie stwierdzić - wydaje się, że tak samo długo leci...

    Grohe Rapid SL:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gro38827.jpg
Wyświetleń:	692
Rozmiar:	5,7 KB
ID:	127711
    X.2010 - IV.2012 Mission completed

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miki818

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    25

    Domyślnie

    Najprościej rzeczywiście przedzwonić do serwisanta lub sklepu w którym był stelaż kupowany - jeśli jest dobra i wykwalifikowana obsługa to pomogą.

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamila_S_2008

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-412
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,
    u mnie woda po spłukaniu leci jeszcze sporym strumieniem przez kilka do kilkunastu sekund .... muszę to wyregulować (mam nadzieję, że to tylko kwestia regulacji), ale majster który robił mi łazienkę zafugował mi przycisk. Teraz, by dostać się do mechanizmu regulującego muszę skuć fugę w okół przycisku.

    Pytanie: co zamiast fugi? Czy zawsze ten dostęp będzie taki utrudniony? A może nie kładzie się nic w okół przycisku?

    Dziękuję za pomoc!
    Kamila

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jeśli fugi masz wąskie, to samo ich wyskrobanie niestety nie wystarczy, żeby zdjąć przycisk, trzeba go delikatnie przesunąć w bok. Potrzebny jest minimalny ruch, niemniej z 3-5mm miejsca na to musisz mieć.
    Generalnie przycisk powinien byc założony na płytki, dopiero po ich zrobieniu i zafugowaniu, wykonanie tego w odwrotnej kolejności, w dodatku połączone z zafugowaniem przycisku to skrajna bezmyślność i straszliwa fuszerka, w zasadzie należałoby teraz ściągnąć za dupę tego glazurnika i niech to robi od nowa, jak należy.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamila_S_2008

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-412
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Jeśli fugi masz wąskie, to samo ich wyskrobanie niestety nie wystarczy, żeby zdjąć przycisk, trzeba go delikatnie przesunąć w bok. Potrzebny jest minimalny ruch, niemniej z 3-5mm miejsca na to musisz mieć.
    Generalnie przycisk powinien byc założony na płytki, dopiero po ich zrobieniu i zafugowaniu, wykonanie tego w odwrotnej kolejności, w dodatku połączone z zafugowaniem przycisku to skrajna bezmyślność i straszliwa fuszerka, w zasadzie należałoby teraz ściągnąć za dupę tego glazurnika i niech to robi od nowa, jak należy.
    Dziękuję za te cenne rady.

    Moja łazienka to sama fuszerka: woda wycieka z kabiny bezbrodzikowej, rączka z prysznica zamontowana w taki sposób, że uniemożliwia dostęp do pokrętła regulującego strumień wody, zaworki przy umywalce wbudowane pod kafelki, cieknąca instalacja wodna przy umywalce itd. itd. Facet się zmył, umowy nie podpisałam więc mam za swoje.

    Tymczasem skuję fugę i zobaczę co tam zastanę Sądzisz, że to kwestia regulacji czy może to być jakaś grubsza sprawa?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć, to może być źle zmontowana spłuczka, może jakieś zabrudzenia blokujące ruchomy element spłuczki, a może po prostu zbyt wysoko ustawiony poziom wody (choć wtedy raczej by się cały czas lało), jeśli montował to ten sam partacz, to wszystko możliwe niestety. Tak czy tak bez zajrzenia tam się nie obędzie.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamila_S_2008

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-412
    Posty
    7

    Domyślnie

    Proszę jeszcze o podpowiedź jak najlepiej zabrać się do tej fugi. Służą do tego jakieś specjalne narzędzia? A może są preparaty zmiękczające fugi?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony