dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Skrobak do fug, kupisz w każdym sklepie z narzędziami. Tu będzie potrzebna duża ostrożność, żeby nie pokaleczyć samego klawisza, możesz też próbować czymkolwiek ostrym i metalowym, choćby płaskim śrubokrętem.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Kilka lat temu czyściłam przybrudzone fugi na terakocie płynem, który je zmiękczał.
    Nie pamiętam nazwy, ale było w zwykłym sklepie razem z Delfinem Atlasa do zabezpieczania fug przed zabrudzeniem.





    WIEM!! SZOP z Atlasa!!
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 28-10-2014 o 16:53
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamila_S_2008

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-412
    Posty
    7

    Domyślnie

    Fugę zeskrobałam zwykłym śrubokrętem. Poszło gładko, bez żadnych uszkodzeń. Mam jednak pytanie, co dalej? Sądziłam, że w instrukcji do spłuczki będzie informacja o regulacji, ale się myliłam. Przesyłam fot. tego co pod panelem do spłukiwania. Na wystających elementach widać nacięcia, być może to ta regulacja... Proszę o radę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04203.jpg
Wyświetleń:	635
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	286616  
    Ostatnio edytowane przez Kamila_S_2008 ; 28-10-2014 o 17:46

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Dokładnie tak jest - zielony i biały element to rodzaje śrub regulacyjnych - wkręcasz, woda leci krócej; wykręcasz - woda leci dłużej (najczęściej).
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Podciągnę temat.
    Mam Grohe Rapid SL i ... spłukiwaną wodą mogę od razu podłogę umyć! Stelaż jest już zamontowany i obudowany płytami gk, jak można dostać się do regulacji nie rozwalając całej ściany?
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Tak samo. Jak zdjąć przycisk jest podane wyżej, potem to kwestia znalezienia elementów regulacyjnych.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Dzięki Jarek.P, w tzw. "międzyczasie" podzwoniłam i z Grohe przysłali mi instrukcję. I nic to nie dało. Te regulatory ustawialiśmy z fachowcem w różnych pozycjach i ...przepraszam ... psińco! Woda jak chlapała, tak chlapie.
    Do tego mam problem z przyciskiem spłukującym (skate cosmopolitan, grohe oczywiście). Zamontowany dokładnie według instrukcji, docięty połączony i ... odstaje od ściany, jest niestabilny i wygląda okropnie! Serwisant przyjedzie dopiero w przyszłym tygodniu ale mnie to wkurza, nie wiem co jest powodem!!! Będziesz w stanie coś mi doradzić?
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cóż, nie widząc, mogę tylko napisać, że "coś musi być nie tak", ale to zapewne nie jest dla Ciebie specjalnie odkrywcze. Co do przycisku - mimo wsystko obstawiałbym na zły montaż, bo nie jestem sobie w stanie wyobrazić innej przyczyny. Ramka od przycisku powinna dolegać do glazury, a jeśli dolega równo i nie jest przy montażu powyginana, to przycisk jest przez nią ustawiany też równo w płaszczyćnie glazury, przy takim montażu to nie ma prawa odstawać.

    Woda - czy jeśli spuszczasz "małą" wodę, to też chlapie?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Chlapie bez względu na opcję, mam wrażenie nawet, że nie ma różnicy w ilości wody czy to wciskając przycisk "małej" wody czy dużej. Całe to rozwiązanie z regulacją jest moim zdaniem do bani, bo żaden normalny facet nie wsadzi tam ręki po zamontowaniu stelaża. Mi się udało, ale podrapana jestem jakbym z kotami walczyła ... i nic.
    Co do przycisku ... byc może faktycznie jest to wina montażu, mam jednak wątpliwości. No bo jak może sie dobrze trzymać system składający się z trzech części, które mocowane są tylko do siebie nawzajem? Główny kołnierz tylko wchodzi do otworu stelaża, nie jest do niczego mocowany. Nakładka mocowana jest do niego na 2 śruby i na nią przychodzi nakładka ozdobna. To nie ma prawa byc stabilne! Dopóki jeszcze nie nałoży się tego ozdobnego chromu to jak cie mogę, ale po nałożeniu, masakra! Proszę, tu parę zdjęć
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.08 (1) (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	3317
Rozmiar:	26,4 KB
ID:	327227
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.08 (5) (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	3317
Rozmiar:	23,7 KB
ID:	327228
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.08 (19) (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	3322
Rozmiar:	21,3 KB
ID:	327229

    Jak widzisz to jest dopiero gk. Na ścianie nie będzie żadnych płytek, będzie po prostu pomalowana. Naprawdę nie wiem, co z tym zrobić ... Na zdjęciach nie widac tak naprawdę, jak bardzo to wszystko odstaje, po każdym wciśnięciu przycisku drzwiczki się po prostu otwierają, żeby w ogóle przycisk wcisnąć, trzeba przytrzymać całość, bo inaczej nie uda się tego zrobić. No szlag mnie trafia!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał braza Zobacz post
    Chlapie bez względu na opcję, mam wrażenie nawet, że nie ma różnicy w ilości wody czy to wciskając przycisk "małej" wody czy dużej. Całe to rozwiązanie z regulacją jest moim zdaniem do bani, bo żaden normalny facet nie wsadzi tam ręki po zamontowaniu stelaża. Mi się udało, ale podrapana jestem jakbym z kotami walczyła ... i nic.
    Co do przycisku ... byc może faktycznie jest to wina montażu, mam jednak wątpliwości. No bo jak może sie dobrze trzymać system składający się z trzech części, które mocowane są tylko do siebie nawzajem? Główny kołnierz tylko wchodzi do otworu stelaża, nie jest do niczego mocowany. Nakładka mocowana jest do niego na 2 śruby i na nią przychodzi nakładka ozdobna. To nie ma prawa byc stabilne! Dopóki jeszcze nie nałoży się tego ozdobnego chromu to jak cie mogę, ale po nałożeniu, masakra! Proszę, tu parę zdjęć
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.08 (1) (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	3317
Rozmiar:	26,4 KB
ID:	327227
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.08 (5) (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	3317
Rozmiar:	23,7 KB
ID:	327228
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.08 (19) (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	3322
Rozmiar:	21,3 KB
ID:	327229

    Jak widzisz to jest dopiero gk. Na ścianie nie będzie żadnych płytek, będzie po prostu pomalowana. Naprawdę nie wiem, co z tym zrobić ... Na zdjęciach nie widac tak naprawdę, jak bardzo to wszystko odstaje, po każdym wciśnięciu przycisku drzwiczki się po prostu otwierają, żeby w ogóle przycisk wcisnąć, trzeba przytrzymać całość, bo inaczej nie uda się tego zrobić. No szlag mnie trafia!!!
    Mam ten sam przycisk (grohe solido) i to chromowane trzeba "naciagnac" od gory na plastik. W instrukcji przycisku jest opisane.

  11. #31

    Domyślnie

    A może to ,że chlapie to wina "wyprofilowania miski ustępowej" ?
    Z mojego doświadczenia plastikowe śruby (na zdjęciu z nacięciami) nie służą do regulacji ilości wody do spłukania. Tymi śrubami reguluje się "napięcie" przycisków do spłukiwania. Są dwa przyciski mały - mała ilość wody , duży duża ilość wody. Ilość wody jaka będzie w zbiorniku reguluje się tak jak we wszystkich spłuczkach położeniem pływaka , który zamyka i otwiera zawór napełniający.

  12. #32

    Domyślnie Kolego czy uporałeś się z tym problemem?

    Cytat Napisał jadimusic Zobacz post
    Witam
    Mam podwieszany zestaw WC (nie wiem jakiej firmy) i jest problem polegający na tym, że nie spłukuje przedniej części - najbardziej oddalonej od wylotu wody ze spłuczki. Czy jest możliwość regulacji, lub co należałoby zrobić, aby zestaw poprawnie spłukiwał całą miskę?
    Mam ten sam problem - czy uporałeś się z tym?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony