dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 13
Pokaż wyniki od 241 do 257 z 257
  1. #241

  2. #242
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cena pustaków ceramicznych -grudzień 2008 a -marzec 2009 spadła!
    Normalnie ceny na wiosnę idą w górę.

    Kozłowice kosztowały 6,74zł - teraz 6,40zł (ściana 25cm)
    Pustaki Lejera też kosztowały 4,80zł a teraz 4,59zł (ściana 25cm)

    Jeżeli worek naszego krajowego cementu kosztował u nas 11zł, a tuż za niemiecką granicą 7zł (tego samego polskiego cementu), to chyba było coś nie tak.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  3. #243
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Wywiad prof. Hausnera dla WP.
    http://finanse.wp.pl/kat,102634,titl...wiadomosc.html
    myślę, że jest wyważony w określeniu kryzysu w Polsce i na świecie.
    Jak ten 'kryzys', będzie przekładał się na ceny materiałów a zwłaszcza robocizny w tym roku i następnych! można sobie odpowiedzieć samemu.

  4. #244

    Domyślnie

    Co ekonomista to inna opinia. Hausner twierdzi, że Polskę i inne kraje "wschodzące" kryzys dotknie z opóźnieniem i z opóźnieniem będziemy z kryzysu wychodzić a Prezes MFW jest zdania odmiennego.
    http://finanse.wp.pl/kat,102634,titl...wiadomosc.html

    Czas pokaże....

  5. #245
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andrzej.W

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    bo prawda jest taka ze nikt tak naprawde nie wie jak to sie skonczy i jakie jest przesuniecie cyklu koniunkturalnego Polski wzgledem Stanow. przeciez wiadomo ze sa rozne szkoly, takze wsrod ekonomistow, a wiadomo, jak inne szkoly to inne teorie

  6. #246

    Domyślnie Tańsze mieszkania

    Czy beda tańsze mieszkania?
    A kto się zgodzi na odebranie sobie dochodu?
    Jeżeli ktos obniży cenę to równoznaczne w wyrzuceniem przez niego pieniędzy

  7. #247

    Domyślnie

    nie dajmy się robić w balona.
    Nie zamykajmy swego świata, na najbliższym slepie z materiałami budowlanymi.

    tak mi się przypomniała rozmowa ...z pewnym sprzedawcą materiałów budowlanych. Tak jakoś w marcu b.r.

    Mówi... ja nie rozumiałem tamtego okresu. To było jakieś chore.
    Cement...nagle ludzie rzucają się i kupują cement, na zapas, jak za komuny (sytuacja przełomu 2007 i 200.
    Koszt ... sprzedawałem najdroższy cement w historii. 520zł za tonę.
    Aż mi głupio było... bo w sumie nie było podstaw do tego by tyle kosztował.
    W cementowni podrożał o 10zł za tonę ...
    ale nie rozumiałem skąd ten rzut na nagły zakup cementu ?

    mówi dalej...
    Podzwoniłem, już wiedziałem.
    W drugim końcu miasta, za ten sam cement mający 3 różne punkty sprzedaży, woła 650zł... jakiś absurd.
    Mi by sumienie pozwalało.


    teraz coś ode mnie ...
    szukałem glazury na taras.
    Upatrzyłem sobie w Poznaniu fajny hiszpański gres... gruby, twardy ...ładny ...
    cena ...hmm 170zł za metr...
    ale cóż, to przecież hiszpańskie, ładne, grube, twarde ... musi kosztować...

    coś mnie pokusiło, spisałem nazwę, zrobiłem fotkę.
    Pojechałem do najbliższego sklepu z armaturą i płytkami. Z Hasłem chcę "to". Za ile najtaniej mi to ściągniecie.
    Dogadałem się . za 3 tygodnie miałem ten sam gres za 120zł za metr.

    rodzi się pytanie... jak duży narzut mają sklepy z budowlanką ?
    30% 40% a może 50% ?

    rozglądałem się nie dawno za płytkami do łazienki.
    Paradyż, travena. No cóż, polskie, ładnie wykończone, muszą kosztować.
    Cena detaliczna 125-128zł metr.
    Allegro, jakaś hurtownia z dostawą do domu, powyżej 2500zł transport gratis, płatne przy odbiorze.. więc ryzyko żadne... 91zł za metr.
    Oferta z rozbierznością 5-8zł kilku oferentów.

    Pojechałem do miejscowego sprzedawcy. Sugerując mu sytuację, nagle zrobił mi (i tak nie skorzystałem ale jednak warto było sprawdzić grunt) rabat na 107zł...
    zatem to samo pytanie ...jakie narzuty mają detaliści ?
    Tensamsprzedawca, po przyciśnięciu do muru, opuścił 20% ceny z kabiny prysznicowej. Z jego mocno zaznaczonej na wystawie "promocyjnej ceny" ...nagle udało się jeszcze utargować 400zł... jakiś absurd.


    drodzy forumowicze ...
    apel
    nie róbmy z siebie głupich baranów
    nie dajmy się strzydz przez byle kogo byle gdzie

  8. #248
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    sporo można ugrać jak się ma chęci
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #249
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zachcianka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Szukaliśmy ekipy do stanu surowego.
    W marcu-kwietniu wycena nas poraziła...
    NIe było nas stać. Szukaliśmy dalej ale już bez wiary że się uda.
    Jest lipiec w zeszłym tygodniu dostaliśmy kolejne wyceny- jedną 100 tys mniej, i kolejną 230 tys mniej niż pierwszą.... w sumie koszt budowy domu zmalał o połowę!!!( za robociznę i materiał!). jesteśmy w szoku.Można? Można! Właśnie teraz ekipą kończą się zlecenia... kolejnych nie widać i biorą co wpadnie byle na przetrzymanie. życzę powodzenia WSZYSTKIM BUDUJĄCYM... aby i do nich kryzys się uśmiechnął...

  10. #250
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał zachcianka
    Szukaliśmy ekipy do stanu surowego....Jest lipiec w zeszłym tygodniu dostaliśmy kolejne wyceny- jedną 100 tys mniej, i kolejną 230 tys mniej niż pierwszą.... w sumie koszt budowy domu zmalał o połowę!!!( za robociznę i materiał!). jesteśmy w szoku.
    Nie osiadaj na laurach, szukaj dalej.... Robocizna o połowę to chyba od jakichś ofert z kosmosu, tak bardzo nie spadło, ale coś na pewno jest taniej.

  11. #251
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zachcianka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    NIe wiem czy spadło ale robociznę w tej cenie dostaliśmy od dwóch firm, Podejrzewam że ta z początku marca była mocno zawyżona "a nóż widelec" uda się znależć frajerów...

  12. #252

    Domyślnie

    Oferty wykonawców są zdecydowanie niższe. W przypadku wykonania pokrycia dachowego oferta od tej samej osoby różniła się o 30% w okresie styczeń - czerwiec.

    Pozdrawiam.

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał akapap
    Oferty wykonawców są zdecydowanie niższe. W przypadku wykonania pokrycia dachowego oferta od tej samej osoby różniła się o 30% w okresie styczeń - czerwiec.
    Pozdrawiam.
    oj nie tylko oferty wykonawcow,
    pojawiło sie sporo ofert typu "pilnie sprzedam dom w stanie surowym otwartym..." no i cena za działke + dom podobno do ceny za samą działke rok temu
    pomimo spadku cen może sie okazać, że zamiast samemu sie budowac, lepiej kupic od kogos kto musi sprzedac
    nie bede podawac szczegołow aby nie byc posądzony o napedzanie klientow, ale widziałem oferte sprzedaży domu 125 m2 w stanie surowym na działce 700 m2 za 140.000 zl, hmmmmm
    przyjmujac działke 100 zl/m2 to nawet przy obecnych cenach domu 125 m2 za 70.000 zl sie nie postawi

  14. #254
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał zachcianka
    NIe wiem czy spadło ale robociznę w tej cenie dostaliśmy od dwóch firm, Podejrzewam że ta z początku marca była mocno zawyżona "a nóż widelec" uda się znależć frajerów...
    Jak szukałem na wiosnę 2008 to (nie ważny metraż, metry) to dostałem oferty:
    607 tys netto za stan surowy otwarty z materiałem
    321 tys netto za stan surowy jw.
    85 tys netto za robociznę.

    Wybrałem ofertę nr 3, materiały kosztowały może 200tys, dostałem zwrot VAT. nie wspominam, że materiały mam dużo lepszej jakości niż te z oferty.

    Ten gość od oferty nr 1 pewnie zbudowałby teraz za połowę tego co chciał wtedy, ale moim zdaniem nie możemy mówić o tym, że ceny spadły o połowę....

  15. #255
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie ceny robocizny i materiałów spadły

    Przetestowałam to na własnej skórze. Jednocześnie zmniejszył się problem ze znalezieniem porządnej ekipy wykonawczej. Także same plusy

  16. #256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf
    Cena pustaków ceramicznych -grudzień 2008 a -marzec 2009 spadła!
    Normalnie ceny na wiosnę idą w górę.

    Kozłowice kosztowały 6,74zł - teraz 6,40zł (ściana 25cm)
    Pustaki Lejera też kosztowały 4,80zł a teraz 4,59zł (ściana 25cm)

    Jeżeli worek naszego krajowego cementu kosztował u nas 11zł, a tuż za niemiecką granicą 7zł (tego samego polskiego cementu), to chyba było coś nie tak.
    i tak są absurdalne
    w czerwcu 2006 kupowałam maxa z Kozłowic po 2,09! tylko czegoś nie rozumiem. Mam ścianę jakby grubszą, niż 25 cm, 36,5, o ile pamiętam, a takiej oferty nie ma na stronie Cerpolu. JAk to jest?Nie dość, że ceny chore, to odchudzili wymiar?

  17. #257

    Domyślnie

    moze budowlaniec pustaka Ci w poprzek postawił

Strona 13 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony