dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 125
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    "w konwaliach" archonu.prosty i naprawde spelniający nasze oczekiwania. poza spizarnią.

  2. #22

    Domyślnie

    Nic dziwnego, że nie ma spiżarni. Konwalie nie są zbyt "wysokimi" kwiatkami.

  3. #23

    Domyślnie

    Nie macie większych kłopotów? I tak po budowie zanim spłaci się kredyt nie będzie co do gara włożyć

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    no to własnie spizarnia jest po to by oszczedzac....
    zbierze sie co nieco z pobliskich pol i lasow i...
    ojej, zaczynam juz bredzić

  5. #25

    Domyślnie

    Fajny projekt, oglądałem go na stronce archonu. Podoba mi się w nim 9m2 kotłownia, może posłużyć za spiżarkę (u mnie nie będzie spiżarni, a kotłownia będzie mnieć 3,5m2), na szczęście mam na działce domek gospodarczy.
    On 2002-04-05 16:21, opal wrote:
    "w konwaliach" archonu.prosty i naprawde spelniający nasze oczekiwania. poza spizarnią.

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    naprawdę podoba Ci się??? to się cieszę i pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Można żyć bez spiżarni, tylko po co ...
    Jestem zdecydowaną zwolenniczką spiżarni - nawet małej. A od kur domowych wara (choć nią jeszcze nie jestem) - praca domowa to ciężka praca!


  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    Agnicha - no właśnie ! Niech żyją spiżarnie domowe ! Jak można budować dom bez spiżarni ? Nawet jeśli nie macie zapędów kulinarnych, to zważcie, że jeśli planujecie mieć zmywarki to trzeba mieć ekstra kilka kompletów zastawy - bo nie myje się po jednej. Gdzie to trzymać ? A komplety super garnków, niekoniecznie znanej firmy "Z" ? Kuchnia powinna być wolna od tego typu składowisk, bo inaczej trudno sensowanie zagospodarować szafki.

    KD (kura domowa)

  9. #29

    Domyślnie

    Mój Kogut domowy nt spiżarni się nie wypowiadał, ale tak coś czuję, że z braku spiżarni w mieszkaniu część zapasów powędruje do piwnicy...

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Opalko,

    Bardzo sympatyczny domeczek, i co ważne masz gdzie gościów położyć z tyloma sypialniami! No chyba, że nie wiem o licznym potomstwie...?!

    A.

  11. #31
    Guest

    Domyślnie


  12. #32

    Domyślnie

    Spiżarka jest bardzo przydatnym pomieszczeniem, przynajmniej dla mnie (wszystko jest sprawą gustu) i w moim projekcie jest ona uwzględniona. Widziałam Twój projekt - czy pod schodami nie można wygospodarować miejsca na spiżarkę?

  13. #33
    Guest

    Domyślnie

    Antolko,
    tak własnie zamierzam, przy czym to sa schosy zabiegowe i nie wyjdzie z tego pomieszczenie tylko bardziej schowek z pólkami.

  14. #34
    Guest

    Domyślnie

    Ale to już jest coś. Jeżeli będzie się do tego schowka schodziło po np. 2-3 schodkach to zyskujesz dodatkową powierzchnię na półki(no bo cóż innego jest w spiżarce). Być może iz też juz o tym myslałeś, jeżeli nie to zobacz sobie projekt Amber (KRD1009), tam właśnie jest tak spizarka pod schodami.

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    a gdzie ten amber??

  16. #36

    Domyślnie

    Spiżarka powinna być. Jestem zwolennikiem tracenia jaknajmniejszej ilości czasu na zakupy. Przy odpowiednio chłodnej spiżarce (można na przykład wykorzystać saunę [są małe nawet do samodzielnego złożenia] jeśli nie ma się oddzielnego pomieszczenia) wydaje się możliwe robienie zakupów nawet raz na dwa tygodnie. Wtedy przy większych ilościach można i taniej kupić. Może tak myślę bi chronicznie nie cierpię zakupów...
    No i spiżarka powinna być blisko kuchni, najlepiej jak ma część chłodną (np. komora zerowa) i "normalną" do przechowywania rzeczy niewrażliwych na temperaturę.

    Opalka, a myślałaś o przesunięciu wejścia do kotłowni, zmnijszeniu kotłowni i przeznaczeniu obecnego korytarza wejściowego na spiżarkę?

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    przemysle sprawe. nie bralam tego dotychczas pd uwage.

  18. #38
    Guest

    Domyślnie

    no i "wykroiłam" zdaje sie. w bardzo nieoczekiwanym miejscu. miedzy sciana w kuchi a korytarzem.
    ale jestem, no, no....

  19. #39

    Domyślnie

    Tu kura domowa z dużym stażem. Jeśli tylko możecie kobitki, to koniecznie musi być spiżarnia. Ja przez ...lat mojego urzędowania w kuchni zawsze odczuwałam brak pomieszczenia, w którym na półkach (czyli na tzw. widoku) stałyby potrzebne natychmiast rzeczy. Z reguły, a właściwie z konieczności wszystko było pochowane w szafkach. No i nigdy do końca nie wiadomo w której. Czyli najpierw wypakowana jedna, potem druga, potem awanturka dlaczego ktoś mi ciągle w szafkach przestawia, a na koniec okazuje się, że sama schowałam w ........antresoli. Po to żeby następnym razem znów nie wywalać kolejnych szafek. Da capo el fine! Dzień bez spiżarni jest dniem straconym. Ole

  20. #40

    Domyślnie

    jestem za spizarnia mieszkalam kiedys w domu z piwnica i nie bylo problemu zeby po cos pojsc ,chociaz mielismy tez mala spizarnie obok kuchni i to bylo dobre(przynosilo sie po kilka sloikow zeby nie chodzic za czesto do piwnicy,zawsze byly jakies napoje do schowania i inne domowe rzeczy)teraz mieszkam w bloku i jes mi zle nie chce mi sie chodzic do piwnicy po przetwory to ich nie robie nad czym ubolewam bo lubie miec cos gdy wpadna znajomi.jak kupie zgrzewke napoju to musze upychac po regalach w pokoju nie mowiac o cukrze i innych rzeczach ktore stoja na wierzchu bo nie mam gdzie ich schowac
    a wiec jak najwiecej zakamarkow na rozne drobiazgi bo w zyciu czlowiek ma duzo roznych sprzetow i nie wszyscy musza je ogladac


    pozdrowienia ULKA

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony