dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 125
  1. #41
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-04-05 16:21, opal wrote:
    "w konwaliach" archonu.prosty i naprawde spelniający nasze oczekiwania. poza spizarnią.
    Też wybrałem ten projekt i niedługo ruszamy z budową, a spiżarnię da się wygospodarować w kotłowni.
    S.G.

  2. #42
    Guest

    Domyślnie

    SG
    Z zalem stwierdzam,ze jednak nie konwalie tylko zawilce (nie sa złe-taka skurczona wersja konwalii)u nas nie wchodziło w gre w kotłowni, bo tam bylaby...kotłownia
    pozdrawiam
    o

  3. #43
    Guest

    Domyślnie

    Witam !!!
    Udało mi sie wywalczyć wnekę miedzy kuchnia a kotłownią.
    Faceci raczej nie maja pojecia do czego słuzy spiżarka.
    Teraz mam problem z szafami,mąz w ogóle by ich nie montował !!!

  4. #44

    Domyślnie

    Miałam okazję mieszkać w domu ze spiżarką i w mieszkaniu bez takiego udogodnienia. Bez piżarki da się żyć ale jeżeli jest to super się przydaje. Datego jeżeli macie macie możliwość to warto pomyśleć o takim udogodnieniu.

  5. #45

    Domyślnie

    Czy w spiżarni powinno byc okno (małe) czy może być ciemna?

  6. #46
    Peter
    Guest
    Peter

    Domyślnie

    Powinna być bez okna ale koniecznie z wentylacją. Jeżeli docelowo chcesz podłączyć agregat chłodzący to okno ( a właściwe promienie słoneczne ) będzie przeszkadzać. Ja mam spiżarnię bez okna.

    Peter

  7. #47

  8. #48

    Domyślnie

    I chyba najlepiej jak jest od południowej strony.

  9. #49

    Domyślnie

    Myślę, że spiżarnia w domu powinna być, bo prędzej, czy później juz mieszkając zacznie nam jej brakować, tak jak np. pom. gospodarczego, drugiego wyjścia z domu, podwójnego garażu itp. keśli wcześniej o tym nie pomyśleliśmy. Chyba to jest tak, że nawet jak się nam teraz wydaje, że bez spiżarni da się żyć to miszkanie w domu zweryfikuje taką opinię. Niech odezwą się już mieszkający i napiszą "spiżarnie NIE". Wątpię. W moim domu będzie ciemna spiżarnia obok kuchni.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    A u mnie jest schowek pod schodami (zabiegowymi) i pewnie jak już znikną z niego resztki fliz(kafelków), farb, paneli i innych pozostałości po wykańczaniu parteru to właśnie tam będzie spiżarka. Wprawdzie odległość od dzrwi kuchenych to ok. 3 metry, ale (jak właśnie sprawdziłem) moja żoneczka już tam trzyma ziemniaki w siatce. To znaczy że inaugurację spiżarki mamy już za sobą. Hurrrrrrraaaaaaaaa!!!!!!!!!!)D)D)D

  11. #51

    Domyślnie

    Jak ktoś ma dużą kuchnię to sobie może postawić lekką ściankę i po kłopocie. Żona mnie przekonała. Zresztą gdzie trzymałbym napój bogów - piwo.
    Tylko spiżarka. Pozdrawiam

  12. #52
    Gosc123
    Guest
    Gosc123

    Domyślnie

    Gdyby nie to, ze widzialem kiedys spizarnie u kogos w domu, powiedzialbym, ze nie jest potrzebna. Od czego piwnica? Nie ma piwnicy? Od czego katy i schowki, ktore latwo przerobic na szafy... Na sile kroic spizarnie? Duza kuchnia zalatwia podstawowe potrzeby... no, chyba, ze ktos lubi robic zakupy raz na miesiac (b. praktyczne i ekonomiczne!). Nic na sile, nic na sile...

  13. #53

    Domyślnie

    Spiżarka - bezwzględnie konieczna. Niech ktoś spróbuje przekonać moją drugą połowę o rezygnacji z niej. Ja sam jastem również za, tuż przy kuchni.

  14. #54

    Domyślnie

    Spizarnia i garderoba to dwa najpotrzebniejsze pomieszczenia w domu. Koniecznie z drzwiami !

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    da sie zyc tez i bez spizarni.. i zapasów nie ma

  16. #56

    Domyślnie

    jak juz bedziesz miec te zapasy, to docenisz. Ja chwilowo mam zapasy, nie mam spizarni, ale jak juz bede miec....
    A tak serio, to zawsze potrzebne sa w domu/mieszkaniu takie miejsca, w ktorych mozna schowac nie tylko porzadnie poustawiane sloiki z przetworami, zgrzewki wody czy zapasowe torebki maki, ale np. skrzynki z zakupami przyniesione bezposrednio przed rodzinnym obiadkiem albo pojemniki z rzeczami do prasowania i zelazko, gdy niespodziewani goscie dzwonia do drzwi.
    Jestem zdecydowanie za spizarnia!

  17. #57

    Domyślnie

    Zgadza się, bez spiżarni ani rusz. Podobnie jak bez kotłowni. Po prostu na wszystko musi być właściwe miejsce, żeby było wygodnie.

  18. #58

    Domyślnie

    bez spiżarni da się, ale po co?

  19. #59

    Domyślnie

    My "wygospodarowaliśmy" spiżarnię pod schodami. Miały być ażurowe i piękne ale wygoda wygrała. Musi być schowek na soki, mleko jakieś puszki. Co ważne temperatura tam będzie trochę niższa więc może ziemniaki to nie bardzo ale jabłuszka, piwko...
    Mój mąż stwierdził, spiżarnia musi być i basta. Ma większe doświadczenie bo całe życie mieszkał w domku a nie w mieszkaniu w bloku.

  20. #60

    Domyślnie

    My "wygospodarowaliśmy" spiżarnię pod schodami. Miały być ażurowe i piękne ale wygoda wygrała. Musi być schowek na soki, mleko jakieś puszki. Co ważne temperatura tam będzie trochę niższa więc może ziemniaki to nie bardzo ale jabłuszka, piwko...
    Mój mąż stwierdził, spiżarnia musi być i basta. Ma większe doświadczenie bo całe życie mieszkał w domku a nie w mieszkaniu w bloku.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony