dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie/wygłszenie stropu

    Witam!
    Remontuję dom i powoli wchodzę na poddasze. W przyszłym tyg. będę układał wełnę między belkami stropowymi (drewniane). Mimo iż przewaliłem mnóstwo tematów na ten temat, na tym i podobnych forach dalej nie wiem czy i gdzie stosować folię. Ogólnie mówi się, że w stropach między ogrzewanymi pomieszczeniami nie stosuje się paroizolacji, są tacy co kładą ją od spodu, inni od góry a u niektórych po roku na folii było sporo wody i całą izolację trafiło.

    U mnie jeszcze jest kolejny problem bo poddasze nieużytkowe, nieogrzewane dopiero w przyszłym roku mam nadzieję je skończyć. Wełnę muszę dać już teraz bo mi strasznie ciepło przez strop ucieka no i chcę jeszcze podłogę zrobić (OSB). Więc konkretne pytanie: czy mogę (i nic złego się nie stanie) dać wełnę bez żadnej paroizolacji? Dodam że poddasze jest bardzo przewiewne...

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Folię dajesz i na i pod wełnę. Jak nie dasz nigdzie to będziesz miał prysznic na poddaszu. Warstwy od wew.:
    1. płyta GK (np)
    2. Paroizolacja
    3. Wełna
    4. Szczelina 2 cm (żeby powietrze wysuszało wełnę)
    5. Folia paroprzepuszczalna.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za radę ale pasuje ona raczej do ocieplenia dachu a mi chodzi o strop a tam raczej nie dam żadnej paroizaolacji. Wełna prawie na wysokość belek stropowych, na belkach poprzecznie legary, na to OSB. Rok musi wytrzymać! Jednak obawiam sie o OSB. Ktoś pisał wcześniej że pod spodem płyty skrapla sia para...

  4. #4

    Domyślnie

    Na pewno między płytą a wełną musi być paroizolacja. A z góry woda nie może się dostać. Ta przerwa też zawsze się przyda...

  5. #5

    Domyślnie

    To jeżeli dobrze rozumuję, para tak czy inaczej skraplać się będzie tyle, że w tym przypadku na folii, co ochroni OSB przed wilgocią ale nie wełnę. Czyli nadzieja, że szczelina 10 cm pomiędzy wełną a folią umożliwi osuszanie...

    Miałem wcześniej polepę z gliny + dodatki różnego rodzaju (ok. 5 m3). Chyba pary toto nie przepuszczało i deski nad kuchnią były zapleśniałe. Dlatego stwierdziłem, że folia pod wełną doprowadziła by do kumulowania pary w deskach od spodu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony