dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie siatka z klejem na styropianie a zima

    Witam!
    naszą budową w tym roku zamierzamy zakończyć położeniem siatki z klejem na styropianie, czy to dobry pomysł? Slyszelismy rozne glosy. Sa zwolennicy zostawiania kleju, bo na wiosnę bedzie mozna uzupelnic pekniecia ewentualne i gruntowac przed polozeniem struktury. Sa rowniez takie glosy ze przed zima nalezy zagruntowac, bo pod wplywem mrozu klej bedzie sie luszczyl i odpadal.
    nie wiemy co jest prawda.bardzo prosze o porady

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: siatka z klejem na styropianie a zima

    Cytat Napisał splinka
    Witam!
    naszą budową w tym roku zamierzamy zakończyć położeniem siatki z klejem na styropianie, czy to dobry pomysł? Slyszelismy rozne glosy. Sa zwolennicy zostawiania kleju, bo na wiosnę bedzie mozna uzupelnic pekniecia ewentualne i gruntowac przed polozeniem struktury. Sa rowniez takie glosy ze przed zima nalezy zagruntowac, bo pod wplywem mrozu klej bedzie sie luszczyl i odpadal.
    nie wiemy co jest prawda.bardzo prosze o porady
    Nie wiem jak ze styropianem, ale z wełną nie ma problemu. Mam tak od 5 lat. No, może nie do końca. Większość kleju pomalowałem farbą.
    Sąsiad ma od 2 lat styropian zaciągnięty klejem i na pewno nie gruntował i nic się nie dzieje. Jeśli się boisz o pęknięcia i ubytki to nigdy nie nakładaj tynku bo odpadnie.

  3. #3

    Domyślnie

    zagruntuj i zostaw koszt nie bedzie duży a będzie ochrona kleju na siatce

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojciaszek
    zagruntuj i zostaw koszt nie bedzie duży a będzie ochrona kleju na siatce
    Ja w ten sposób będę miał 2. zimę (co prawda na wełnie ale to raczej bez różnicy). Bez problemów.
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

  5. #5

    Domyślnie

    wiem, ze koszt gruntu nie jest duzy, ale klej i tak w niektorych miejscach popeka i trzeba go bedzie uzupelniac, wiec przed struktura okaze sie ze trzeba jeszcze raz gruntowac. sa tez glosy ze grunt bleknie i kolor struktury nie jest taki jak powinien byc.
    Czy grunt rzeczywiscie zabezpiecza klej??? czy sam klej moze byc zostawiony przez zime?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał splinka
    wiem, ze koszt gruntu nie jest duzy, ale klej i tak w niektorych miejscach popeka i trzeba go bedzie uzupelniac, wiec przed struktura okaze sie ze trzeba jeszcze raz gruntowac. sa tez glosy ze grunt bleknie i kolor struktury nie jest taki jak powinien byc.
    Czy grunt rzeczywiscie zabezpiecza klej??? czy sam klej moze byc zostawiony przez zime?
    Nadal nie rozumiem, dlaczego klej ma popękać? Grunt nie ma tu nic do rzeczy.

  7. #7

    Domyślnie

    zagruntuj unigruntem jeśli koniecznie chcesz gruntować
    grunt "właściwy" że tak go nazwę, czyli pod kolor elewacji położysz przed kładzeniem tynku

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    zagruntuj unigruntem jeśli koniecznie chcesz gruntować
    grunt "właściwy" że tak go nazwę, czyli pod kolor elewacji położysz przed kładzeniem tynku
    Nie gruntuj unigruntem tylko podkładem pod tynki. Możesz użyć do tego np ATLAS CERPLAST - możesz go dodatkowo rozcieńczyć wodą żeby obniżyć koszty. UNI-GRUNT spowoduje zmniejszenie chłonności powierzchni i jej wzmocnienie ale to nie o to chodzi w tym wszystkim. Zagruntować powinno się szczególnie ze wzgęlu na nasiąkliwość takiego kleju i jego skłonność do "łuszczenia" się potem. Na dobrze wykonanym ociepleniu nie powinno nic pękać i nie powinno być żądnych ubytków! Na wiosnę i tak trzeba będzie drugi raz gruntować ponieważ na podkładach leżących dłuższy czas, ciężko jest uzyskać odpowiednią fakturę w procesie tynkowania, ale nie ma to wpływu na kolor jego samego.
    Pozdr.
    Trzymajmy się ciepło

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał splinka
    ... czy sam klej moze byc zostawiony przez zime?
    moze
    byle suchy

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszeq
    UNI-GRUNT spowoduje zmniejszenie chłonności powierzchni i jej wzmocnienie ale to nie o to chodzi w tym wszystkim. Zagruntować powinno się szczególnie ze wzgęlu na nasiąkliwość takiego kleju i jego skłonność do "łuszczenia" się potem.
    czy sens nie jest ten sam ?

  11. #11

    Domyślnie

    Według moich ustaleń należy by mieć spokój:
    -klej zagruntować na zimę, by nie chłonął wody, a potem zamarzał - możliwe spękania,
    -na wiosnę przed właściwym tynkowaniem ponownie zagruntować, choć jeżeli było dobrze zagruntowane przed zimą i grunt nie został np. częściowo zmyty itp. to nie trzeba ale bezwzględnie trzeba wtedy umyć ściany by nie było kurzu. Czyli najprościej ponownie zagruntować bo wtedy usuwamy ewentualny kurz.

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    Cytat Napisał leszeq
    UNI-GRUNT spowoduje zmniejszenie chłonności powierzchni i jej wzmocnienie ale to nie o to chodzi w tym wszystkim. Zagruntować powinno się szczególnie ze wzgęlu na nasiąkliwość takiego kleju i jego skłonność do "łuszczenia" się potem.
    czy sens nie jest ten sam ?
    Żaden system ociepleń nie przewiduje stosowanie gruntów głęboko penetrujących, jakim jest UNI-GRUNT, jako podkład na warstwę zbrojącą pod tynki i nie powinno się nimi zastępować przeznaczonych do tego farb gruntujących. Gruntem głęboko penetrującym powinno się zabezpieczać ścianę przed przyklejeniem płyt styropianowych lub wełny i jest to działanie mające na celu zmniejszenie chłonności powierzchni, oczyszczenie jej i wzmocnienie.
    Pozdr.
    Trzymajmy się ciepło

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszeq
    Cytat Napisał mikolayi
    Cytat Napisał leszeq
    UNI-GRUNT spowoduje zmniejszenie chłonności powierzchni i jej wzmocnienie ale to nie o to chodzi w tym wszystkim. Zagruntować powinno się szczególnie ze wzgęlu na nasiąkliwość takiego kleju i jego skłonność do "łuszczenia" się potem.
    czy sens nie jest ten sam ?
    Żaden system ociepleń nie przewiduje stosowanie gruntów głęboko penetrujących, jakim jest UNI-GRUNT, jako podkład na warstwę zbrojącą pod tynki i nie powinno się nimi zastępować przeznaczonych do tego farb gruntujących. Gruntem głęboko penetrującym powinno się zabezpieczać ścianę przed przyklejeniem płyt styropianowych lub wełny i jest to działanie mające na celu zmniejszenie chłonności powierzchni, oczyszczenie jej i wzmocnienie.
    Pozdr.
    Bardzo ładne stwierdzenie - kolega się trochę zna.
    Podkład na warstwe zbrojącą stosuje się w dwóch celach:
    - żeby czymś wzmocnić kiepskawy klej (większość kleju na rynku jest podłej jakości)
    - gruntofarby w kolorze tynku stosuje się przy głębokich kornikach - żeby ew przetarcia elewacji nie były widoczne.

    Nie nadużywałbym tylko słowa "glebokopenetujacy". Uni Grunt (i praktyczne cała reszta) jest robiona na zwykłej dyspersji styrenowo-akrylowej o wielkości cząstki około 200 mikronów. Ta dyspersja jest tez używana do formulacji tynków i farb. Prawdziwe "głębokopenetrujące" grunty mają cząstke poniżej 50 mikronów.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Nie nadużywałbym tylko słowa "glebokopenetujacy". Uni Grunt (i praktyczne cała reszta) jest robiona na zwykłej dyspersji styrenowo-akrylowej o wielkości cząstki około 200 mikronów. Ta dyspersja jest tez używana do formulacji tynków i farb. Prawdziwe "głębokopenetrujące" grunty mają cząstke poniżej 50 mikronów.
    Niestety wielu producentów, chcąc podnieść walory swoich produktów, celowo wprowadza klientów w błąd umieszczając napis "głebokopenetrujący" na gruntach, które w rzeczywistości pozostają gruntami wzmacniającymi...
    Pozdr.
    Trzymajmy się ciepło

  16. #16

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Pytanie do forumowicza Coulignon:
    odnosząc to co piszesz do mojego pierwotnego pytania : czy klej z siatką moze zostac na zime bez gruntu?
    z tego co piszesz wynika ze tak, skoro nie zabezpiecza on kleju.
    bardzo prosze odpowiedz mi konkretnie na to pytanie bede bardzo wdzieczna.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszeq
    Cytat Napisał coulignon
    Nie nadużywałbym tylko słowa "glebokopenetujacy". Uni Grunt (i praktyczne cała reszta) jest robiona na zwykłej dyspersji styrenowo-akrylowej o wielkości cząstki około 200 mikronów. Ta dyspersja jest tez używana do formulacji tynków i farb. Prawdziwe "głębokopenetrujące" grunty mają cząstke poniżej 50 mikronów.
    Niestety wielu producentów, chcąc podnieść walory swoich produktów, celowo wprowadza klientów w błąd umieszczając napis "głebokopenetrujący" na gruntach, które w rzeczywistości pozostają gruntami wzmacniającymi...
    Pozdr.
    bardzo łądna dyskusja wyjaśniajaca
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał splinka
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Pytanie do forumowicza Coulignon:
    odnosząc to co piszesz do mojego pierwotnego pytania : czy klej z siatką moze zostac na zime bez gruntu?
    z tego co piszesz wynika ze tak, skoro nie zabezpiecza on kleju.
    bardzo prosze odpowiedz mi konkretnie na to pytanie bede bardzo wdzieczna.
    powiem, co było u mnie - była siatka na kleju [rzez zimę. Ocieplenie robiliśmy w listopadzie ub roku. Nic się nie stało z tym klejem, nawet nie popękał.
    W tym roku wykonawca wróci, położył jeszcze jedną cienką warstwę (wyrównał) preszlifował i malował - nie mam tynku.

  19. #19

    Domyślnie

    Nic się nie stanie z tym klejem ,u sąsiada styropian był klejony z trzy lata temu .Jest tylko zaciągniety klejem i teraz kolejna zima i faktury dalej nie ma położonej .

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gianti
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    listwa kapinosowa, część pozioma z siatką - a nałożenie tynku.

    Dzisiaj mój wykonawca ocieplenia poinformował mnie o bardzo dziwnej rzeczy.

    Ze dla niego położenie tynku na poziomej części styropianu pod listwą startową, jest tak pracochłonne i będzie to wręcz musiał robić na kolanach (cokół mam na wysokości 30-70 cm; że będzie chciał dodatkową dopłatę za to.

    czy to jakieś herezje? czy normalka?
    Nie mialem klopotu wiec postanowilem wybudowac dom
    Dziennik
    Komentarze

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony