dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ta-z-krainy-OZ
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Dzielnica
    Osowa
    Posty
    28

    Domyślnie Stodoły 2 w Osowej

    Witajcie!

    Z zamiarem prowadzenia dziennika na forum noszę się odkąd kupiliśmy działkę, tj. od końca 2016r. No ale jak to w życiu bywa, wyszło jak zawsze...

    Zaczynam więc trochę spóźniona, albowiem budowa ruszyła na koniec lutego 2018, ale od początku.

    Działka.

    Działki szukaliśmy ponad rok. Wszystko zaczęło się od jeżdżenia rowerami po okolicznych kniejach, dzielnicach, polach i lasach bo odległe i nieśmiałe marzenie o domu było już wcześniej. Robiąc wycieczki rowerowe poznaliśmy dość dobrze teren Gdańska i Gdyni za obwodnicą. Pewne zakątki zaczęły się nam podobać więc węszyliśmy gdzie się dało, począwszy od Gnieźnieńskiej i Witrażowej a skończywszy na spotkaniu w nowo powstałym domu na Chełmińskiej i zapoznaniu sąsiada Janka, od czego w sumie zaczęła się ta pokrętna historia... Byli po drodze różni śmieszni agenci od nieruchomości i agenci co posiadali działki ale nie wiedzieli jeszcze, że chcą je sprzedać. My zapytaliśmy jednego z nich i się zaczęło!

    We wrześniu 2016 podpisaliśmy umowę przedwstępną na zakup 2 działek o łącznej powierzchni blisko 3000m2.

    Działka szczelnie porośnięta sosnami samosiejkami dostarczyła nam sporo rozrywki na świeżym powietrzu z sekatorami i piłami, przy podcinaniu i przerzedzaniu drzewek.






    Tu moja rada numer jeden dla potomnych: podcinając gałęzie i/lub ścinając drzewka takie jak u nas, zostawcie je tak jak spadną na ziemi. My wykonaliśmy ogromną pracę, aby poznosić wszystko i poukładać na piękne kopce tylko po to, aby po 3 miesiącach rozciągać wszystko po całym terenie działki. A dlaczego? Otóż wszystko zamiast się wysuszyć i być pięknym materiałem na ognisko, zagniwało na ów kopcach. Igły opadały, zrobiła się gnojówka, pieńki nadal były mokre, ogniska nie było
    Dorota
    Indywidualny, 2 lokalowy z podpiwniczonym garażem w osobnej bryle, mam nadzieję energooszczędny , Gdańsk Osowa
    Dziennik budowy Stodoły 2 w Osowej
    Galeria

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ta-z-krainy-OZ
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Dzielnica
    Osowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Projekt.

    Założenia co do naszego przyszłego lokum, mieliśmy określone dość precyzyjnie:

    Dom wolnostojący z mieszkaniem dla rodziców + garaż w osobnym budynku

    Znaleźliśmy projekt Home Koncept 35 https://www.homekoncept.com.pl/produ...homekoncept-35 , który nam się bardzo podobał i wydawało nam się, że jest możliwość zaadaptowania go wg naszych wymagań + doprojektowanie wolnostojącego garażu. Nic bardziej mylnego...


    Wszystkie biura architektoniczne jak jeden mąż odpowiedziały, że nie ma możliwości wykonania adaptacji i zaproponowały wykonanie projektu indywidualnego.

    No więc chcąc nie chcąc, bulwersując się długo na pazerność i rozwydrzenie architektów zaczeliśmy szukać lokalnego biura, które wykona nam projekt indywidualny.

    Poniżej wklejam opracowanie, które stanowiło wkład dla architektów.

    Założenia główne odnośnie domu
    1. Dom dwurodzinny tj. z mieszkaniem rodziców na parterze i niezależnym wejściem. Mieszkanie ok 65 m kw.
    2. Wielkość domu głównego ok 180 m - chcielibyśmy znaleźć optymalną proporcję pomiędzy odpowiednim metrażem a kosztami budowy.
    3. Dom w standardzie ok. EP=40
    4. Technologia budowy tradycyjna murowana
    5. Płyta fundamentowa /rozważymy fundamenty jednak zdamy się na sugestię architekta/
    6. Rekuperacja + gazowy piec kondensacyjny + ogrzewanie podłogowe lub ogrzewanie podłogowe na parterze + kaloryfery na piętrze - do decyzji
    7. Dom parterowy z użytkowym poddaszem
    8. Dach spadzisty prosty w formie
    9. Dość wysoka ścianka kolankowa - ok. 120 cm
    10. Szambo - brak sieci kanalizacyjnej i brak możliwości budowy oczyszczalni
    11. Wysokie pomieszczenia na parterze min. 280cm
    12. Duże przeszklenia
    13. Nie chcemy pokrywać dachu blachą


    Parter domu
    1. Rozkład zgodny z zasadami budownictwa energooszczędnego
    2. Pomieszczenie gospodarcze/pralnia [rekuperator, piec, pralka, szafki na chemię gospodarczą itp]
    3. Wygodny wiatrołap z miejscem na buty i kurtki
    4. Salon + jadalnia + kuchnia - kuchnia musi być w miarę możliwości oddalona od strefy wypoczynkowej salonu
    5. Bierzemy pod uwagę zrobienie pustki nad jadalnią/salonem ale to jest temat do rozważenia
    6. Pokój gościnny
    7. Łazienka gościnna [z prysznicem]
    8. Pożądany byłby zaciszny taras przy salonie ale może on być zaplanowany jako osobna konstrukcja do wykonania później np z drewna


    Podoba nam się układ salon, jadalnia, kuchnia - w tym projekcie https://www.extradom.pl/projekt-domu...esny-1-WAW1031

    Piętro
    1. Sypialnia główna z garderobą i łazienką - w łazience tylko prysznic bez wanny, dwie umywalki
    2. Dwa pokoje dla dzieci
    3. Łazienka z wanną


    Mieszkanie rodziców:
    1. 3 pokojowe, ok 65 m kw., ekspozycja chociaz czesciowo południowa - mieszkanie powinno być dobrze doświetlone
    2. wiatrołap zamykany z wnęką/ na szafkę na buty i wieszak/
    3. łazienka z wanną ,prysznicem,pralką, małym oknem itd.
    4. 2 sypialnie
    5. garderoba
    6. kuchnia ze spiżarką
    7. salon z oknem balkonowym /wyjście do ogrodu/
    8. piecyk kominkowy


    Założenia główne odnośnie garażu
    1. Wolnostojący z zadaszonym (otwartym) przejściem do domu
    2. podpiwniczenie pod ok. ½ garażu - zimna piwniczka
    3. antresola na ok ½ garażu - strefa wypoczynkowa
    4. Wymiary wewnętrzne ok. 9 x 7 m
    5. Na poziomie zero 2 miejsca parkingowe obok siebie plus warsztat + sauna + wc + prysznic
    6. Budynek nieogrzewany, ocieplony
    7. Prąd, woda, przyłącze gazu jednak bez szczegółowych instalacji wewnętrznych [przyłącze gazu z możliwością podłączenia piecyka w przyszłości]
    8. Podwójna brama garażowa + dodatkowo drzwi do wejścia
    9. Wjazd do garażu od boku lub ze szczytu budynku


    Garaż będzie budowany metodą gospodarczą własnymi siłami.

    Projekty klasyczne, które nam się podobają wizualnie
    https://www.extradom.pl/projekt-domu-magnus-g2-WRC2619
    https://www.homekoncept.com.pl/produ...homekoncept-35
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...esny-1-WAW1031
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...energo-WRC2432
    http://ladnydom.pl/budowa/51,106567,12198765.html?i=0
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...kalowy-WAJ2002


    Podobają nam się też odważniejsze projekty typu "stodoła", szczególnie konstrukcje dwubryłowe? Jestesmy otwarci na propozycje.
    http://www.tamizo.pl/projekty/archit...l#.WBuRFPnhCM9
    http://oliveryaphe.com/architecture/...izo-architects
    http://pracownia111.pl/pl/prace-kubatura/dom-w-bojanie
    https://homeadore.com/2014/10/15/barns-house-rs/

    Na podstawie w/w zapytania, zostały nam złożone oferty, spotkaliśmy się z kilkoma biurami po czym wybraliśmy w grudniu 2016 roku, trochę znajome biuro z Gdańska Osowej zresztą - ARCHITUDA
    Ostatnio edytowane przez Ta-z-krainy-OZ ; 29-04-2020 o 12:23 Powód: uporządkowanie listowania dla większej przejrzystości
    Dorota
    Indywidualny, 2 lokalowy z podpiwniczonym garażem w osobnej bryle, mam nadzieję energooszczędny , Gdańsk Osowa
    Dziennik budowy Stodoły 2 w Osowej
    Galeria

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ta-z-krainy-OZ
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Dzielnica
    Osowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Projekt cd...

    Nad projektem prace trwały ok 7 miesięcy i wyszło co następuje:









    Rzut parteru domu


    Rzut piętra domu



    Rzut piwnicy w garażu


    Rzut parteru garażu


    Rzut antresoli garażu



    Jak się ma projekt do założeń?

    Można powiedzieć, że większych odstępstw nie ma.
    Jest blacha na dachu, piwnica jest pod całym garażem, garaż jest ogrzewany i to w sumie tyle ze zmian.


    W garażu już na etapie realizacji przestawiliśmy też kominy, w taki sposób ze stoją obok siebie przy ścianie szczytowej a nie wzdłuż kalenicy a przyłącza wod-kan do części rekreacyjno- rozrywkowej przenieśliśmy do piwnicy. Na antresoli został tylko prąd, przewody do głośników, projektora itp.


    Pozwolenie na budowę.

    Papiery do pozwolenia mieliśmy gotowe już we wrześniu ale z powodów różnych, do urzędu miasta Gdańska złożyliśmy na koniec grudnia. Pozwolenie uzyskaliśmy chyba w rekordowym tempie bo bodajże w 10 dni...

    W następnym wpisie będzie o kilkumiesięcznym poszukiwaniu wykonawcy SSO...
    Dorota
    Indywidualny, 2 lokalowy z podpiwniczonym garażem w osobnej bryle, mam nadzieję energooszczędny , Gdańsk Osowa
    Dziennik budowy Stodoły 2 w Osowej
    Galeria

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No normalnie szok - jakbym czytała pierwsze akapity swojego własnego dziennika, który póki co czeka sobie spisany cierpliwie w pliku na komputerze czekając na wklejenie go do wątku na forum! Aż się boję żeby o plagiat nie być posądzoną jak już dojdzie do tej wiekopomnej chwili.
    No nic, alibi jakby co zapewnione więc teraz do rzeczy.
    Bardzo miło powitać nową forumowiczkę o tak intrygującym nicku
    Projekt bardzo mi się podoba, Założenia bardzo podobne do moich z tą różnicą, że my budujemy tylko dla 2 osób na stałe, więc gabaryty potrzebne mniejsze
    Z ciekawością będę śledzić historię, bo prawdopodobnie pójdziemy łeb w łeb, więc na pewno będzie sporo okazji do wymiany doświadczeń i porównań na gorąco.Tym bardziej, że dotychczas czytane i ulubione dzienniki wkrótce zamkną swoje podwoje wraz z zakończeniem procesu budowy
    Mam nadzieję, że nie zaśmieciłam dziennika wpisem ale nie doczytałam nic o oddzielnym wątku na komentarze.
    Jakby co to przepraszam i na przyszłość się poprawię.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ta-z-krainy-OZ
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Dzielnica
    Osowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cześć Jola! Zapraszam do komentowania tutaj - specjalnie w tym celu założyłam dziennik dzień po dniu - nie odpowiada mi to przeskakiwanie pomiędzy wątkami dziennika i komentarzy - wg mnie uniemożliwia to konstruktywną dyskusję Bardzo jestem ciekawa Waszego projektu - to ten z avatara???
    Dorota
    Indywidualny, 2 lokalowy z podpiwniczonym garażem w osobnej bryle, mam nadzieję energooszczędny , Gdańsk Osowa
    Dziennik budowy Stodoły 2 w Osowej
    Galeria

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ten, w sumie standard z pracowni Z500 - Z357 troszkę podrasowany pod siebie. Opisane wszystko w szczegółach w dzienniku, który mam nadzieję na forum już wkrótce z powodów opisanych powyżej

  7. #7

    Domyślnie

    Piękna działka i świetny projekt
    Z czego macie ściany ? Bo widziałam na zdjęciu z oknami, że to chyba jakiś prefabrykat.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ta-z-krainy-OZ
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Dzielnica
    Osowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Silka + duzo lanego betonu... Bede pisac o szczegolach jak sie wygrzebiemy ze spraw aktualnych nie cierpiacych zwloki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony