dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 300
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Komentarze do D04 Basi i Tomka

    Witajcie - czekam na komentarze mojego bądź co bądź skromnego póki co dziennika :-]
    Mam nadzieję, ze pracę pójdą sprawnie i szybko i zrealizujemy swój plan co do wydatków (planujemy 150 tys.) oraz przeprowadzki (Boże Narodzenie 2008 lub wiosna 2009).

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Re: D04 Powszechny - carringtontomas

    Cytat Napisał carringtontomas
    Witajcie - czekam na komentarze mojego bądź co bądź skromnego póki co dziennika :-]
    Mam nadzieję, ze pracę pójdą sprawnie i szybko i zrealizujemy swój plan co do wydatków (planujemy 150 tys.) oraz przeprowadzki (Boże Narodzenie 2008 lub wiosna 2009).

    Pozdrawiam
    Witam carringtontomas,
    jestem pierwsze
    Właśnie zastanawiałem się czytając twój dziennik czy cena którą podałeś za stan zero ponad 17 tys. zł to koszty jakie poniosłeś od początku z papierologią ???
    Ja zaczynam budowę na jesień 2007 i tez planuję wprowadzić się na Boże Narodzenie 2008.
    Oto mój projekt:
    http://projekty.muratordom.pl/projek...IdKolekcji=33#

    Interesuje mnie czy duzo płacisz tez pomocnikowi, który tobie i ojcu pomaga.
    Ja tez chciałbym wybudowac dom jak najtaniej przy pomocy ojca, brata no i może kogoś jeszcze.

    Pozdrawiam i będe uwaznie śledził postępy w pracach.
    Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: D04 Powszechny - carringtontomas

    Cytat Napisał Mistic_2005
    Cytat Napisał carringtontomas
    Witajcie - czekam na komentarze mojego bądź co bądź skromnego póki co dziennika :-]
    Mam nadzieję, ze pracę pójdą sprawnie i szybko i zrealizujemy swój plan co do wydatków (planujemy 150 tys.) oraz przeprowadzki (Boże Narodzenie 2008 lub wiosna 2009).

    Pozdrawiam
    Witam carringtontomas,
    jestem pierwsze
    Właśnie zastanawiałem się czytając twój dziennik czy cena którą podałeś za stan zero ponad 17 tys. zł to koszty jakie poniosłeś od początku z papierologią ???
    Ja zaczynam budowę na jesień 2007 i tez planuję wprowadzić się na Boże Narodzenie 2008.
    Oto mój projekt:
    http://projekty.muratordom.pl/projek...IdKolekcji=33#

    Interesuje mnie czy duzo płacisz tez pomocnikowi, który tobie i ojcu pomaga.
    Ja tez chciałbym wybudowac dom jak najtaniej przy pomocy ojca, brata no i może kogoś jeszcze.

    Pozdrawiam i będe uwaznie śledził postępy w pracach.
    Witaj,
    koszty papierologii to koło 4500, 17 000 to za stan "0" jednak buduję jednocześnie garaż dwustanowiskowy 7,5x5,5m więc gdyby liczyć sam dom, koszty byłyby na poziomie 11-12 000.
    Większość materiałów kupowałem razem więc na tym etapie trudno by mi byłoto rozdzielać. Później będzie łatwiej :-]

  4. #4

    Domyślnie

    Cześć! Wszystkiego dobrego i powodzenia!
    Dołączam do śledzących postępy
    Już za chwileczkę, już za momencik

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ulkaszpulka
    Cześć! Wszystkiego dobrego i powodzenia!
    Dołączam do śledzących postępy
    Dzięki serdeczne - to miło, że ktoś czyta mój dzienniki ogląda zamieszczone w nim zdjęcia.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar andy_n
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Bardzo schludnie prowadzony dziennik. Bardzo ładnie.
    Będę Cię "śledził"

  7. #7

    Domyślnie Re: D04 Powszechny - carringtontomas

    Dzięki za info na PRIVA.
    Bardzo sumiennie i czytelnie zorbione podliczenia.
    Z ciekawością będę zaglądał jak postepują dalsze prace.
    Pozwodzenia!!!




    -------------------------------
    Pozdrawiam
    Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: D04 Powszechny - carringtontomas

    Cytat Napisał Mistic_2005
    Dzięki za info na PRIVA.
    Bardzo sumiennie i czytelnie zorbione podliczenia.
    -------------------------------
    Pozdrawiam
    Nie ma problemu - koszty budowy wrzuciłem, bo każdy się dziwi, że chcę się zmieścić w kwocie ok 60 000 w stanie surowym zamkniętym :-]

    Jak dom będzie "pod dachem" wrzucę koszty stanu surowego.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam!

    I życzę powodzenia w budowaniu!
    Gratuluję pomysłu zbudowania domu "własnoręcznie". No bo jak inaczej można powiedzieć, że się dom zbudowało, kiedy tylko wykładaliśmy pieniądze, a budowała za nas ekipa. Niestety ma to też swoje minusy, bo zwykle brakuje czasu i pieniędzy. Wiem, bo sam też tak buduję. Dlatego będę z uwagą śledził Twój dziennik. Jeszcze raz życzę powodzenia!

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarek
    Witam!

    I życzę powodzenia w budowaniu!
    Gratuluję pomysłu zbudowania domu "własnoręcznie". No bo jak inaczej można powiedzieć, że się dom zbudowało, kiedy tylko wykładaliśmy pieniądze, a budowała za nas ekipa. Niestety ma to też swoje minusy, bo zwykle brakuje czasu i pieniędzy. Wiem, bo sam też tak buduję. Dlatego będę z uwagą śledził Twój dziennik. Jeszcze raz życzę powodzenia!
    No wiesz... jak buduje ekipa to najczęsciej inwestorowi brakuje pięniędzy a im czasu :-]
    Jeśłi chodzi o budowanie systemem gospodarczym to zawsze można sobie wygospodarować czas na budowanie - w końcu gdybym nie miał wolnego popołudnia praktycznie każdego dnia, to inaczej bym się nie zdecydował. Koszty robocizny w obecnych czasach są potworne a materiąły drożeją przktycznie z dnia na dzień - trudno wtedy weryfikować faktyczne wydatki wykonawcy bo faktura, fakturą, ale zawsze ci powie, że drukarka byłą zepsuta, albno, że faktuyrę ma w innym samochodzie a potem kto o tym pamięta?
    Miło mi, że ktoś zagląda do dziennika - to motywuje do umieszczania kolejnych zdjęc i opisywania kolejnych wydarzeń.
    Pozdrawiam.

  11. #11

    Domyślnie

    Jest jeszcze jeden minus zatrudniania ekip. Bo chciałem do więźby kogoś wziąść, ale jak obejrzeliśmy co tzw. "fachowcy" powyczyniali na okolicznych budowach, to w końcu zrobiliśmy ją sami. Wyszło taniej i o wiele lepiej!

  12. #12

    Domyślnie

    I jeszcze jedno. Fajnie będzie przeglądać taki dziennik, w którym widać co sam zrobiłeś na swojej budowie. Nudzą mnie już takie w których wkład inwestorów w budowę ogranicza się do wyboru okien, dachówek czy tynków. Nie chciałbym nikogo urazić, ale jak w takim przypadku można mówić, że "zbudowaliśmy dom" - o wiele lepszym określeniem byłoby "kupiliśmy dom". Wiem, wiem... nie każdy może, nie każdy chce, nie każdy ma o tym pojęcie... (a nawet zamiast "niekażdy" wypadałoby napisac "niewielu" ) I bardzo dobrze. Każdy robi jak mu pasuje. ale tym bardziej cieszą mnie takie budowy jak Twoja.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarek
    Jest jeszcze jeden minus zatrudniania ekip. Bo chciałem do więźby kogoś wziąść, ale jak obejrzeliśmy co tzw. "fachowcy" powyczyniali na okolicznych budowach, to w końcu zrobiliśmy ją sami. Wyszło taniej i o wiele lepiej!
    Ja też myślałem o tym, by samodzielnie zrobić więźbę, jednak zdecydowałem się na prefabrykowaną z firmy Kasper z Gliwic www.kasperpolska.com - cena porównywalna a przynajmnije mam pewność, że wyjdzie prościutka bo widziałem kilka ich realizacji. Dodatkowo, z racji tego, że nie mam ztropu betonowego, takie rozwiązanie było mi na rękę. Montaż więźby będzie w okolicach weekendu majowego więc zachęcam do odwiedzania dziennika :-]

    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Fajne te gotowe więźby.
    A drogie toto jest, jeśli można zapytać??

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarek
    Fajne te gotowe więźby.
    A drogie toto jest, jeśli można zapytać??
    Na mój dach (ok 150m2) koszt wraz z transportem i montażem ok 12 000, ja wymyśliłem sobie częściowe zadaszenie tarasu więc dodatkowo płacę 1100

  16. #16

    Domyślnie

    Witam.

    Od początku istnienia tego dziennika przyglądam mu się z dwóch powodów - projektu ("Powszechny" jest u mnie na razie na trzecim miejscu i walczy z projektami innych biur, notowania rosną ) i hand made by carringtontomas.

    A tak zapytam przy okazji. Jakie są parametry Twojej więźby pod dachówkę?
    Rozpiętość już mam, ale odległości między dźwigarami i wymiary poszczególnych elementów.

    Udanego weekendu.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał voyteck
    Witam.

    Od początku istnienia tego dziennika przyglądam mu się z dwóch powodów - projektu ("Powszechny" jest u mnie na razie na trzecim miejscu i walczy z projektami innych biur, notowania rosną ) i hand made by carringtontomas.

    A tak zapytam przy okazji. Jakie są parametry Twojej więźby pod dachówkę?
    Rozpiętość już mam, ale odległości między dźwigarami i wymiary poszczególnych elementów.

    Udanego weekendu.
    Namawiam zatem do budowy "Powszechnego" - jest tani i prosty w budowie i jest to jego największą zaletą w tych czasach

    Co do parametrów więźby..... postaram się wrzucić screen z projektu robionego przez firmę wykonującą więźbę żebyś mógł sobie zobaczyć jakie są poszczególne wymiary, ale to po weekendzie :-]

    Pozdrawiam.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał carringtontomas
    Cytat Napisał katarek
    Fajne te gotowe więźby.
    A drogie toto jest, jeśli można zapytać??
    Na mój dach (ok 150m2) koszt wraz z transportem i montażem ok 12 000, ja wymyśliłem sobie częściowe zadaszenie tarasu więc dodatkowo płacę 1100
    uuuu... drogo... ja na mój (pewnie będzie ze 250m2) mam za ok. 6000 - z transportem, ale bez montażu. - znaczy się: przyjadą kawałki drewna, a ja je sobie na dachu sam poskładam i ułożę. No ale z drugiej strony za ułożenie pewnie bym zapłacił drugie tyle, więc jakbym sam nie robił to by na to samo wyszło... Ale coś za coś...

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mags

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    597
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    242

    Domyślnie

    Cześć
    Właśnie przeglądałam Twój foto-dziennik. Robi wrażenie. Też bym chciała, żeby mi tata pomógł w budowie, ale raczej nie da rady. Za to w wykończeniówce - pomoże we wszystkim, nie będę brać fachowców.
    Gratuluję pogody i cen (nie tak drogo moim zdaniem płaciłeś np za dachówkę).
    Interesuje mnie więźba - ja będę miała tak jak Ty - wiązary. Słyszałam, że nie montuje się płyt g-k bezpośrednio do kratownicy tylko do jakiegoś stelaża. A czy u Ciebie między wełną a płytą jest pustka? I jakiej grubości wełna?
    Boże mam tyle pytań, ale może na razie wystarczy.
    Będę obserwować Wasze zmagania, fajnie, że robisz fotki.
    Powodzenia

  20. #20

    Domyślnie

    witam,
    zajrzałam pierwszy raz, no i będę częściej tu zagladać. bardzo szybko i sprawnie idzie jak na samodzielne budowania jestem naprawdę pod wrażeniem. Byle tak dalej a nim sie obejrzysz będziecie w swoim domu.
    Kiedy przeprowadzka??

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony