dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 317

Temat: Muminkowo :)

  1. #1

    Domyślnie Muminkowo :)

    MałaMi i Muminek pomyśleli, że może by tak coś zmienić w swoim mieszkanku. Mieszkanie wielkie nie jest - jakieś 65 m, spora kuchnia, dwa pokoje, łazienka. Piętro domu.
    Wymyślili z początkiem roku, a do czynów przechodzą w lipcu
    Wymyślili, że nie potrzebują wielkiej 14 metrowej kuchni i że przebiją ścianę między dotychczasową kuchnią i pokojem. W ten sposób uda się wydzielić jadalnię, której do tej pory nie było. Małej Mi nie do końca podobało się przyjmowanie gości przy ławie oraz na kanapach.

    Od pomysłu do czynu minęło jak widzicie pół roku. Najpierw było szukanie inspiracji , na forum muratora między innymi. Zaczęliśmy od projektu kuchni, bo to w dużej mierze determinowało dalsze działanie. Dosyć długo się decydowałam.
    Tu jest wątek : http://forum.muratordom.pl/z-prosba-...ia,t124407.htm

  2. #2

    Domyślnie

    Stara kuchnia wyglądała tak (przepraszam za syf, zdjęcia robione w ostatnim minutach życia kuchni ):



    A tak ma wyglądać nasza kuchnia za jakiś miesiąc.





    Czy to się uda ? Zobaczymy. Na razie mieszkanie wygląda tak :



  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ocia79

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    malaMI wizualizacja wyglada super-zycze powodzenia w zmaganiach remontowych i czekam na dalsze zdjecia z postepow prac.

  4. #4

    Domyślnie

    Helo Mala Mi,
    Nareszcie zobaczylam Twoja kuchnie - bedzie super - pamietasz jak sie zastanawialam co to jest to "czerwone" na projekcie Trzymam za remoncik kciuki - bedzie super - informuj nas na biezaco!
    Zmieniacie cos jeszcze? Oprocz kuchni?
    Pozdrawiam

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar andulka
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Zapowiada się ciekawie
    zastanawiałam się nad dwoma ostatnimi ujęciami - to jest ta sama ściana, tylko jedno zdjęcie jeszcze z drzwiami a drugie już bez, tak?
    Życzę powodzenia

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też życze powodzenia i wytrwałosci. No i oczywiscie podglądam
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    mnie też zastanawia to czerwone...
    projekt wygląda super, trzymam kciuki za wytrwałość i szybką robotę

    i jeszcze...
    rzuciła mi się w oko lodówka...
    jakos tak mi nie spasowała stylem do starej kuchni teraz będzie idealna
    piękna jest

  8. #8

    Domyślnie

    No to od początku

    To czerwone w kuchni to są lampy. Projektant dał takie, ale oczywiście zakupimy inne, na pewno mniejsze

    Lodówka nie pasowała stylem do starej kuchni, ale de facto - jaka by pasowała ? Pewnie jakaś tradycyjna biała. Meble były już wieloletnie, stara lodówka umarła pewnego dnia - też ze starości. Kupiliśmy lodówkę nową, jaka nam się podobała z myślą zresztą, że tamte meble w końcu też wylecą Lodówka - jak widać w projekcie nie będzie zabudowana, a obudowana.

    Lipowa Panienko - zmieniamy wszystko oprócz łazienki Kuchnia to powiedzmy największa część przeróbek (i najdroższa).
    Jak widzicie znikają drzwi do kuchni i pokoju.
    Wywalając ścianę okazało się, że szły w niej przewody elektryczne. Wyrywając je od puszki do puszki okazało się , że są to stare przewody, nawet miejscami poprzepalane. Zdecydowaliśmy, że w takim razie trzeba wymienić całą instalację elektryczną.
    Tak trochę myśleliśmy, że uda się ten remont zrobić po angielsku. Naoglądałam się "zaklinaczy wnętrz" , a tam odnawiają mieszkania - domki w tydzień. Na stare kładąc nowe. Myśleliśmy , że na starą mozaikę położymy panele, ale znów okazało się, że podłoga jest nierówna. Trzeba zrywać tę mozaikę. W tym wypadku zdecydowaliśmy się, że do przedpokoju damy też płytki, takie jak będą w kuchni.
    Jeszcze się dobrze nie zaczęło a już niespodzianki. Oby do przodu ...

  9. #9

    Domyślnie

    Oj wiem coś o przerabianiu starego na nowe... Czeka Cie pewnie jeszcze wiele niespodzianek. Wrzucaj zdjęcia bo cos czuję, że pięknie będzie niedługo u Ciebie.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  10. #10

    Domyślnie

    Na razie na zdjęciach (postaram się zgrać jak najszybciej) są gołe ściany, wyrwane kable, dziury pod nowe okablowanie i kurz, kurz, kurz

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    oj, kurz jeszcze będzie długo...
    a niespodzianek to przypuszczam, że dopiero początek, tak to już jest niestety z remontami

  12. #12

    Domyślnie

    lamp szukam - mają wisieć nad wyspą (czyli to coś czerwone )
    nie wiem czy lepsze takie


    tyle, że czerwonych szukam

    czy trzy osobne zwisy

    Chyba mniej zabawy z takim jednym

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    dziękuję Kasiu
    też trochę grzebię i niektóre wynalazłam te same
    Ale dziękuję

    spodobały mi się też te

    http://www.planetalamp.pl/product_in...oducts_id=1352

    ale nie wiem czy 3 osobne sznurki czy jedna lampa z 3 zwisami. jak radzicie ?

  15. #15

    Domyślnie

    oooo, małami zaczęła rozwalanko
    Pwodzenia, jak Ci coś źle będzie szlo to zapraszam do wspominania moich ruin to dowod na to że musi isę udać
    Ja dziś mialam zalamanie nerwowe jak po raz kolejny się okazalo że nikt do futrynki nie przyjedzie.... Tak że sie uzbrój w cierpliwość -myślalam,że Ty tylko kuchnię a Ty o calym mieszkaniu mówisz, fiufiu...
    Na jak dlugo ten remont zaplanowany? MAsz już wszystkich fachofcóff czy sami to robicie?????


    A lampy fajne, mi się podobają te białe - może będziesz chciala kiedyś image zmienić tak z dnia na dzień... no chyba że wtedy zmienisz lampy???No i podobują mi się te jeszcze:


    i te:


    jeśłi chodzi o poradę to prościej jest zalożyć jedno wejście na listwę, wtedy możesz sobie powiesić pojedyncza lampę jak CI się odwidzi albo listwę z dowolną ilością żarówek. Skąd wiesz co wymyślisz pod koniec remontu
    pozdrawiam i życze powodzenia

  16. #16

    Domyślnie

    Onna - też tak właśnie myślę z tą lampą. Ale zdecydowanie póki co chcę czerwone Podobają mi się te z tym czarnym.

    Póki co mamy fachoffcooff niby od wszystkiego, obaczymy jak im to pójdzie. Taki remont demolkowy przechodzi właściwie tylko ten pokój i kuchnia, które się łączą. Sypialnia będzie tylko gładzona gdzie trzeba będzie i malowana. No i panele będą kładzione na podłodze. W kuchni więcej zabawy, bo podwieszamy sufit (który okazał się krzywy i trzeba oszukiwać piony i poziomy )

  17. #17

    Domyślnie

    to w sumie nie tak dużo, samo malowanie nie zajmuje az tyle czasu. U nas najgorsze było rycie w ścianach i robienie nowych. A najwięcej problemu z drzwiami.... A mebelki kuchenne na kiedy masz mieć???
    Podrzucam Ci jeszcze jedną lampę z allegro - może Ci się spodoba
    http://www.allegro.pl/item400498178_...wis_1x60w.html

  18. #18

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    praktyczniejsza jest jedna listwa, ale jak dla mnie to efektowniejsze są jednak trzy takie same lampy w pewnej odległości od siebie...

    jak pojedyncza to mi sie podoba ta


    i ta jest boska, pojedyńcza też

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar andulka
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    no proszę, dwa dni nie zaglądałam, a tu już do etapu wybierania lamp dotarliście

    fajne te lampy, ja to bym przy tych długich kloszach mierzyła, czy nie za długie będą - żeby ktoś głową nie rozbił

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony