dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 111
  1. #41

    Domyślnie

    o energooszczędność. przewymiarowane kanały rozprowadzające chłodne lub ciepłe powietrze nie dość , że zwiększają powierzchnię wymiany ciepła to i wydłużają czas tej wymiany. . a przy tym są droższe i kłopotliwsze w montażu.
    automatyka górą

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Uporządkujmy trochę fakty!

    Rozmawiam z wieloma inwestorami. Zawsze akcentują, że obok młockarni spać nie będą!
    Wyższy priorytet ma cisza. Bezszmerowość działania instalacji. Godzą się ze zwiększonym kosztem tych kanałów (ile? z 500zł?) co przy budowie domu jest do "przełknięcia" w zamian za spełnienie tego wymogu.
    Wentylacja wentyluje i to jest jej główne zadanie! Ma być sprawna i skuteczna, trwała i bezobsługowa (poza gałką nastawy wydajności).
    Dodatkową premią jest możliwość przepuszczenia powietrza przez filtr i rekuperator.
    Energooszczędność to niska moc napędu, który spełnia swoje zadanie.
    Filtr EU3 wyłapuje większość alergenów typu pyłki czy kurz.
    Dobry rekuperator odzyskuje i zawraca do wnętrz tyle ile się da.
    Łącznie są spełnione wymagania i tak ma być.

    Jak największa skuteczność rekuperacji wcale nie jest pierwszym punktem tej listy!
    Mamy na tę skuteczność wpływ poprzez właściwy dobór miejsca montażu urządzeń i tras prowadzenia kanałów. Bywa, że jakiś kanał musi pójść taką a nie inną trasą z powodu mniejszej kłopotliwości montażu kosztem mniej optymalnych warunków termicznych w jego otoczeniu. Wtedy "broni się" swą jakością. Jakością ocieplenia ścianki. Zawsze są to jak najkrótsze odcinki.
    Tego nie robi się nogami i bez zastanowienia!
    Adam M.

  3. #43

    Domyślnie

    O ciszy już pisałem wcześniej . po co wydawać więcej kasy na głośniejsze kanały? Najcichsze są 60 mm potem 80 mm ( oczywiści przy wentylacjach do 500m3/h). Więc czemu szersze!
    Wady szerszych
    wyższy poziom sumaryczne szumów ( powietrze idzie turbulentnie nie laminarnie)
    większa powierzchnia wymiany ciepła
    dłuższy czas tej wymiany
    wyższe koszty montażu
    większe problemy z montażem
    Tego nie robi się nogami i bez zastanowienia!
    Prwien jestem, że piszesz to na "czujea" nie masz badań dB ani doświadczenia z kanałami 60mm.

    Najcichsze wentylacje

    http://www.atlantic-ventilation.com/...son_VMCDLF.pdf

    skrzynka na 8 x 60mm - osiem nawiewów i 5 wyciągów to nie jest mały domek.
    Tylko nie pisz, że francuzi nie lubią ciszy, lub, że firma która to robi 18 lat się nie za badań nie robiła.
    automatyka górą

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Znamy inne prawa przepływów i nieco inna fizykę, jak mi się wydaje...
    Adam M.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Znamy inne prawa przepływów i nieco inna fizykę, jak mi się wydaje...
    Adam M.
    To wiem. We Francji jest obowiązek izolowania domów (nawet w Alpach) od środka. Tu domniemuje też napiszesz, że znasz inną fizykę.

    Gdzie w prawach fizyki przepływów jest podany poziom szumów w zależności od strumienia. Czy to nie jest zależne od tak wielu czynników (turbulentny przepływ, rezonans, kształt anemostatu...) że tak naprawdę można to zbadać tylko na zrobionych układach.
    Dlaczego uważasz, że gdybym wentylację swoją słyszał i był niezadowolony to bym to pisał?
    automatyka górą

  6. #46

    Domyślnie

    Chłopaki
    Autor już chyba dawno tego nie czyta choć ja tak.
    Zobaczcie jakie było pytanie na początku i dajcie luz.
    I tak pozostaniecie każdy przy swoim zdaniu.

  7. #47

    Domyślnie

    Autor pytania ma zbyt duże straty po rekuperatorze, wynikają one miedzy innymi z przewymiarowanych kanałów . Dwa razy większa niż potrzeba średnica, to dwa razy większa powierzchnia wymiany ciepła i cztery razy dłuższy czas tej wymiany. Nie piszemy o tym tylko dla autora, może jeszcze komuś wykonawcy wciskać będą duże droższe kanały.
    automatyka górą

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wgregor
    Autor pytania ma zbyt duże straty po rekuperatorze, wynikają one miedzy innymi z przewymiarowanych kanałów . Dwa razy większa niż potrzeba średnica, to dwa razy większa powierzchnia wymiany ciepła i cztery razy dłuższy czas tej wymiany. Nie piszemy o tym tylko dla autora, może jeszcze komuś wykonawcy wciskać będą duże droższe kanały.
    No to wracamy do początku bo Adam ma inne zdanie a autor z pewnością kanałów nie wymieni na mniejsze.
    Ja czytam bo zastanawiam sie nad reku choć już mieszkam.
    Mam tylko parter więc nie mam problemu z montażem w dowolnym momencie.

    Po waszej duskusji mam dylemat.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Chłopaki
    Autor już chyba dawno tego nie czyta choć ja tak.
    Zobaczcie jakie było pytanie na początku i dajcie luz.
    I tak pozostaniecie każdy przy swoim zdaniu.
    zmusza do myślenia ...
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  10. #50

    Domyślnie

    jaki dylemat? Tak z ciekawości.
    dylemat
    cichsze - głośniejsze
    mniejsze straty- większe straty
    niższa cena - wyższa cena
    mniejsze dziury - większe dziury

    gdzie ten dylemat ?
    automatyka górą

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wgregor
    jaki dylemat? Tak z ciekawości.
    dylemat
    cichsze - głośniejsze
    mniejsze straty- większe straty
    niższa cena - wyższa cena
    mniejsze dziury - większe dziury

    gdzie ten dylemat ?
    Teraz przedstawiłeś swój punkt widzenia.
    Dylemat taki , że macie z Adamem skrajne zdania.

  12. #52

    Domyślnie

    To że są odmienne to wiem, Adam niczym swojego zdania nie podpiera, poza tym, że Jack2000 tak zrobił i ma za duże studzenie.
    A mnie ciekawi który z 4 punktów tobie się nie podoba?
    automatyka górą

  13. #53

    Domyślnie

    Jasne że wszystko co stoi po prawej stronie nie podoba mi się-to jets ten dylemat.
    Zapewne nie tylko mi.
    Adam nie podpiera się pewnie tylko teorią.Ma chyba reku i swoje przemyślenia.

  14. #54

    Domyślnie

    "chyba" "przemyślenia" - z drugiej strony firma z Francji robiąca to 18 lat i ja używający 8 lat.

    poziomu szumów tego sie nie wymyśli- trzeba zmierzyć, a Adam nie mierzył!
    Co do wyższej ceny, większej powierzchni wymiany ciepła i czasu tej wymiany , przy grubszych kanałach to chyba wątpliwości nie masz!
    automatyka górą

  15. #55

    Domyślnie

    Pozostaje tylko wywołać Adama do tablicy.

  16. #56

    Domyślnie

    witajcie,mnie nurtuje i dolega podobny problem ,co u jacka2000...
    mam niezaizolowane kanaly na stryszku niezaizolowanym i spore roznice pom. temp. nawiewana na dolnych i gornych kanalach....bylem wcz. u wykonawcy i ...niestety przeoczyli problem dodatkowej izolacji rur na stryszku,zatem mam dolozyc 5 cm i powinno byc oki....poza tym,mam tez ograniczyc prace reku,wprowadzic mu program stopu,gdy mnie nie ma w domu zwlaszcza,ale nie jakies dlugie przestoje,ale....troche go ZIMA powylaczac.....u mnie chalupa jest w zasadzie pusta,wykonczona,2 osoby dorosle.....czesto nas nie ma......troche mi wyziebial reku gore,jak wialo-wieje nadal,bo wezme sie za izolacje po pon. - wialo okolo 13-14 st. , gdy na dolnych wialo 18-19 st. w tych samych warunkach....ale mam nadzieje,ze wszystko sie poprawi....

  17. #57

    Domyślnie

    PRZEOCZYLI izolację kanałów?????
    Przeoczyc to można igłę jak leży w sianie.
    I kto zapłaci za tą dodatkową izolację i za robotę?
    A gwarancja na wykonanie?

  18. #58

    Domyślnie

    izolacje rur spiro,czy jak je tam zwie....rury w sreberku i welence 3 cm sa polozone,ale...niestety mam za niskie temp. na strychu-dachowka,folia...i krokwie ,musze oblozyc je dodatkowo welna....nie wiedzieli,ze nie zamierzam docieplac...zreszta rury w projekcie byly i nic poza polozenie rur i zrobienie inst. chyba nie musza wykraczac...to moja wola,czy docieple stryszek ,czy nie....a ja nie docieple....teraz na pewno

  19. #59

    Domyślnie

    nie izolowane rury w projekcie? wykonaca, który taki projekt realizuje , to coś niezrozumiałego.
    automatyka górą

  20. #60

    Domyślnie

    te rury srebrne,systemowe,z welna,powinny byc jeszcze raz zaizolowane?a gdyby bylo to ogrzewane poddasze,to tez?czy chodzi,by w warunkach niezaizolowanego strychu ,z racji istenienia takich warunkow musza byc jeszcze dodatkowo zaizolowane?..nie wiedzialem....dla mnie to zaden koszt.....zostala mi welna po poddaszu,sznurek...wiec co za problem..ale nie wiedzialem o tym...dla mnie to koszt zaden...a jak to widac,czlowiek na bledach sie uczy.....
    mam takie same warunki,jak na fotkach jacka 2000.....

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony