dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 111
  1. #61

    Domyślnie

    Lepiej wełnę okręcić folią stretch zamiast sznurkiem...
    Folia kosztuje grosze, a efekt nie porównywalny...
    Ewentualnie można kupić gotową wełnę, np. Rockwool Alu Lemella Mat...
    Pozdrawiam

  2. #62
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    witajcie,mnie nurtuje i dolega podobny problem ,co u jacka2000...
    mam niezaizolowane kanaly na stryszku niezaizolowanym i spore roznice pom. temp. nawiewana na dolnych i gornych kanalach....bylem wcz. u wykonawcy i ...niestety przeoczyli problem dodatkowej izolacji rur na stryszku,zatem mam dolozyc 5 cm i powinno byc oki....poza tym,mam tez ograniczyc prace reku,wprowadzic mu program stopu,gdy mnie nie ma w domu zwlaszcza,ale nie jakies dlugie przestoje,ale....troche go ZIMA powylaczac.....u mnie chalupa jest w zasadzie pusta,wykonczona,2 osoby dorosle.....czesto nas nie ma......troche mi wyziebial reku gore,jak wialo-wieje nadal,bo wezme sie za izolacje po pon. - wialo okolo 13-14 st. , gdy na dolnych wialo 18-19 st. w tych samych warunkach....ale mam nadzieje,ze wszystko sie poprawi....
    a ja mam już poproblemie

    Ociepliłem stryszek 15cm wełny po kalenice. Z 3 stopni po kilk godzinach było 11.

    Temp. na wywiewie podniosła się z 8-9 na 15,5 stopnia przy 2 stoniach na dworze. Przy najwyższym 4 biegu tem. na wywiewie 14 stopni. I oto chodziło

    Mam nadzieję, że przy okazji utrzymam więcej ciepła w pokojach na poddasz u, a w lecie już nie będzie takiego gorąca

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    PRZEOCZYLI izolację kanałów?????
    Przeoczyc to można igłę jak leży w sianie.
    I kto zapłaci za tą dodatkową izolację i za robotę?
    A gwarancja na wykonanie?
    ja miałem na rurach ocieplenie 5 cm i g... dawało, przy zerze na dworze na wywiewie 8-9 stopni

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack_2000
    a ja mam już poproblemie

    Ociepliłem stryszek 15cm wełny po kalenice. Z 3 stopni po kilk godzinach było 11.

    Temp. na wywiewie podniosła się z 8-9 na 15,5 stopnia przy 2 stoniach na dworze. Przy najwyższym 4 biegu tem. na wywiewie 14 stopni. I oto chodziło

    Mam nadzieję, że przy okazji utrzymam więcej ciepła w pokojach na poddasz u, a w lecie już nie będzie takiego gorąca
    No to super.Rozwiałeś niektóre wątpliwości i dałeś co poniektórym do myślenia nie wgłębiając się w nick'i.

  5. #65

    Domyślnie

    hmmmmja akurat dachu nie ocieple,nie mam ocieplenia,ale rurki obwiaze izolacja i mam nadzieje osiagne tez sukcesik...jak nie,to...pojdziemy dalej-wyzej....

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Wołają do tablicy.... no to jestem...

    Mam sporo różnych mierników i potrafię się nimi posługiwać.
    Jakby gdzieś się trafił miernik hałasu to chyba kupię, choćby po to, żeby Wam tu pokazać jaki wynik.
    Stawiam taką instalację wentylacji mechanicznej zazwyczaj "na długiej dniówce" bo obiekty są rozrzucone po całym kraju. Kończę często w nocy.
    Jak się uruchomi tę instalację, to mam spory ubaw!
    Zbieram graty po robocie, a inwestor pyta - to kiedy uruchamiamy?
    Odpowiadam (co stale mnie , zresztą, bawi) że już od jakiej godziny DZIAŁA!
    Ciemno, cicho, pusty dom i ... facet, co gada, że coś w nim działa....
    Nie widać, nie słychać, nie czuć....
    Komplet objawów instalacji spiepszonej!
    Potem pytanie - miało być cicho?
    TAK
    Słychać?
    NIE
    To chyba dobrze...
    Ale czy to chodzi?
    Zdejmujemy pokrywę skrzyni z wentylatorami. Wiatraki się kręcą....
    No, to chyba coś płynie...
    Powietrza nie widać, wilgoci w nim wprost - też nie...
    Potem anemometr i zabawa w odczyty na nawiewach/wywiewach i pytanie - czy nie za mało? Bo nie czuć lub prawie nie czuć...
    Zapalam papierosa i dmucham sobie radośnie w okolice tego kanału.
    Wtedy widać co się dzieje....

    Nie miejmy złudzeń! Jak się to puści na max to budzi się delikatny szumek!
    W pustym domu i w środku nocy słychać nawet szmer opadającego papierka na podłogę!

    Różnie jest, bo często nie ma drzwi do kotłowni, gdzie jest grawitacyjna wentylacja, przejście do garażu bywa otwarte, często właśnie kończą lub zaczynają docieplenie i gdzieniegdzie sufitów wcale nie ma...

    Te kanały, które są "w bryle domu" wprost, co oznacza podłogi między kondygnacjami czy odcinki podwieszane, wcale nie muszą być ocieplane, choć mogą, bo im to nie zaszkodzi. To kwestia miejsca i sposobu ich "upchania" w obiekt.
    Te kanały, które idą po podstryszach, nad garażami i w innych nieotulonych miejscach, gdzie temperatury są "zewnętrzne" przez cały rok, staram się tak układać, aby ich długość była możliwie mała i zawsze staram się, aby były dobrze ocieplone.

    Jeszcze coś....
    Czy odzysk działa?
    ZAZWYCZAJ NIE LUB SŁABO!!!
    Bo?
    Bo buda jest nie ogrzewana lub nie ogrzewana w całości objętej wentylacją...
    Nowy dom jest pełen wody, którą trzeba zagrzać (aby odparować potem) i aby odczuć, że we wnętrzach jest ciepło.
    Nikt, kto stale jeszcze nie mieszka, nie grzeje chałupy "normalnie" bo to strata niemałej kasy. Grzeje się tylko tyle, aby roboty dało się wykonywać.
    To z czego tu odzyskiwać?
    Ale nawiew i wywiew mają porównywalne temperatury tak jak i wlot z czerpni i wylot do wyrzutni.
    Potem (jak już ktoś zamieszka) sytuacja się stabilizuje i całość działa jak powinna.
    Mam dość przekrojowy ogląd tego, jak działa wentylacja i w górach i nad morzem, nad jeziorami i na pustyni (Błędowskiej!!!), w domku małym i w sporej budzie...

    Adam M.

  7. #67

    Domyślnie

    no...to swiadczy,ze masz wiedze,dosiwadczenie wlasne i wlasne instalacje,tak dalej,trzymaj.....pomimo,ze nie potrzebuje juz speca od wm,to...przy drugiej chalupie,popytam sie wnikliwiej i sciagne Cie na kawke do siebie.....
    podobno z 2 lata trwa stabilizacja warunkow i dzialania wm w domku,podczas zycia i mieszkania w nim jego mieszkancow....nie pisze o stanie wykonczeniowym lub niezamieszkalym....po prostu wszystko sie musi dotrzec...nieprawdaz?

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Dla zwykłego zjadacza chleba - tak!

    Dom po wybudowaniu zawiera całe tony wody!
    To czemu jej nie widać?
    Bo często jest związana w materiałach zastosowanych do budowy.
    Jak wiercę dziury pod okablowanie do jakiego alarmu w chałupie zbudowanej ze dwa lata temu, to wyraźnie widać jak z tworzonego otworu "wybucha" co chwilę kłąb zwiercin.
    To gotująca się pod wiertłem woda je wypycha!
    Wiercenie w świeżych murach, szczególnie w betonie, jest upierdliwe, co pewnie każdy już odbadał sam.
    Ten stan średniej wilgotności stabilizuje się dość długo. Ze dwa lata, jak piszesz.
    Wentylacja bardzo w tym pomaga, ale cudów nie ma! Dwa pierwsze sezony grzewcze są po prostu droższe!
    Żyjemy w hydrosferze, więc tak po prostu być musi.

    http://forum.muratordom.pl/po-prostu-woda,t66202.htm

    Adam M.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Zapalam papierosa i dmucham sobie radośnie w okolice tego kanału.
    Adam M.
    To mnie adam trochę zdziwiło.
    Kopcisz ludziom w nowych domach????

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Nawet tego nie zauważają, bo mają dobrą wentylację....

    Adam M.

  11. #71

    Domyślnie

    testowalem na rozne sposoby wm,ale paleniem jeszcze jej nie draznilem....wyrzucam tesciowa i..tyle ale z dymem od kominka radzi sobie swietnie,to mi wystarcza

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie


    Słabo kumam...
    Teściowa jest gorsza do kominka?
    Mocniej kopci i wentylacja sobie nie radzi?

    Co pali teściowa a co Ty w kominku?

    Adam M.

  13. #73

    Domyślnie

    Lookita rozjaśnij bo ja też nie wiem o co biega.

  14. #74

    Domyślnie

    może wyrzuca teściową w anemostat wywiewny zamiast dymka

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    może wyrzuca teściową w anemostat wywiewny zamiast dymka
    Taka chuda?

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Cytat Napisał edde
    może wyrzuca teściową w anemostat wywiewny zamiast dymka
    Taka chuda?
    rura czy teściowa
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    Cytat Napisał klimaw
    Cytat Napisał edde
    może wyrzuca teściową w anemostat wywiewny zamiast dymka
    Taka chuda?
    rura czy teściowa
    Jasne , że rura

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Mam jasność!
    To o tych hałasach wentylacyjnych mowa przy wentylacji mechanicznej!
    Fakt! Mogą przeszkadzać w spaniu...
    Adam M.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Mam jasność!
    To o tych hałasach wentylacyjnych mowa przy wentylacji mechanicznej!
    Fakt! Mogą przeszkadzać w spaniu...
    Adam M.
    Adam na nastepnej budowie rdzenną ( nie twoją ) teściową do rury i niech sprawdza czy przeleci przez wymiennik .W krzyżowym musi przelecieć na krzyżowo.

  20. #80

    Domyślnie

    i przy tym nie hałasować za bardzo
    szczególnie nocą !

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony