dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 136
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał Prezo
    Cytat Napisał retrofood
    kobite też ci na forum wybrali?
    A Ty nigdy o nic nie pytałeś na forum ??

    Po to właśnie to forum jest
    Więc daruj sobie te głupkowate komentarze... i nie staraj się być śmieszny Bo to świadczy o Twoim cholernie niskim poziomie

    Pozdr.
    Za chudy w uszach jesteś cieciu, zeby dyskutować o moim poziomie.
    Fakt Masz ok 11000 tys postów i jesteś najlepszy... Zwracam honor prezesie

    Bez odbioru

  2. #22

    Domyślnie

    Ja zamontowałem u siebie POLO HAGER model Fiorena - kremowe. Cenowo może być (tańsze od berkera), estetyka dla mnie fajna - prosta, klasyczna.
    http://www.hager.pl/index.php?scr=1024&id=923

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rybkin
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Ja wybralem firme ELDA,dobra jakosc i niewysoka cena.
    Pozdrawiam

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    U nas Legrand - Cariva. Beżowe, bo tak chciałam, podobają mi się, no i są w przystępnej cenie

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    Do Legranda trochę się zraziłem, zakładając jedno gniazdo do zmywarki schowane za szafkami w kuchni (chciałem, żeby było porządne i na lata, bo schowane - dlatego Legrand).
    Podczas dokręcania przewodów śrubami udało mi się na jednej bez większego problemu zerwać gwint (przy kolejnych dwóch już uważałem, a tą musiałem wymienić).
    W "marketowym" Duvi Trend nie udało mi się to (chociaż bardzo się starałem ).
    Coś te Legrandy za delikatne jak dla mnie
    Potwierdzam miałem to samo. Kupiłem 3 do łazienki i lipa straszna.
    A tak na marginesie to pytanie jest naprawdę głupie. Tylko patrzeć jak pojawią się pytania typu: A jaki kolor papieru toaletowego wy stosujecie ?. Jeżeli chodzi o wyłączniki i gniazdka idzie się do hurtowni i prosi się o towar z wysokiej półki, średniej czy niskiej. I to wystarczy. Wiadomo, że ktoś dysponuje określoną kasą na takie wydatki, I kupuje to na co akurat go stać. Ja mam zwykłe z marketu i naprawdę tym się nie wstydzę. Są estetyczne i dobre do podłączenia i mi się podobają.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  6. #26

    Domyślnie

    My mamy serię Unica firmy Schneider Electric.
    Polecam.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    Do Legranda trochę się zraziłem, zakładając jedno gniazdo do zmywarki schowane za szafkami w kuchni (chciałem, żeby było porządne i na lata, bo schowane - dlatego Legrand).
    Podczas dokręcania przewodów śrubami udało mi się na jednej bez większego problemu zerwać gwint (przy kolejnych dwóch już uważałem, a tą musiałem wymienić).
    W "marketowym" Duvi Trend nie udało mi się to (chociaż bardzo się starałem ).
    Coś te Legrandy za delikatne jak dla mnie
    Może miałeś pecha i trafiłeś na jakąś gorszą partię. Nasze wszystkie zamontowane (ponad 60 sztuk) i nic się nie rozleciało.

  8. #28

    Domyślnie Re: elektryka - jakie łączniki i gniazda, który producent

    Cytat Napisał Robak
    jak w temacie
    muszę dokonać wyboru łączników i reszty tych gniazdek i pytanie - jakiego producenta wybrać;
    kolega elektryk poleca berker; seria to kwestia gustu
    natomiast chodzi o bezawarycjność; a może bardziej zużycie i odbarwienia
    Berker jest najlepszy ,zrobiony z doskonalych materialow .Po 10 latach uzytkowania wystarczy je umyc i wygladaja jak nowe..

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Może miałeś pecha i trafiłeś na jakąś gorszą partię. Nasze wszystkie zamontowane (ponad 60 sztuk) i nic się nie rozleciało.
    Może po prostu nie dokręcaliście mocno?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krabik33

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jaki rodzaj osprzetu wybierzesz to zalezy od ciebie i od twoich mozliwosci finansowych. Generalnie chodzi o wyłączniki, jaki rodzaj oswietlenia bedzie nimi sterowany.Berker jako osprzęt jest ok. Przyjemny w montażu i dosc wytrzymały.Napewno nie kupuj osprzętu w marketach, bo to badziew i dosyc drogoi. Jedź z elektrykiem do hurtowni, dostaniesz rabat i przedewszystkim bedziesz mógł wymienic lub oddac to co ci będzie niepotrzebne.

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    Berker B.Kwadrat w kolorze beżowym...
    Fajnie się montuje, spoko użytkuje

  12. #32

    Domyślnie

    Legrand - dobre jakościowo i cenowo,
    Schneider electric - dizajnersko wypasione, ale droższe i też dobre
    oba wygodne w montażu

  13. #33

    Domyślnie

    U mnie Polo Optima - do obejrzenia w 99% nowych lub remontowanych budynkach użyteczności publicznej.
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  14. #34

    Domyślnie

    Legrand, Berker, Schneider, Moeller, Karlik, Ospel, większość osprzętu na rynku jest dobrej jakości. Idź do hurtowni i wybierz co Ci sie najbardziej podoba. Wystrzegaj sie chińszczyzny, ja przyjnajmniej bym tak zrobił.

  15. #35

    Domyślnie

    Ja jeszcze brałem pod uwagę "głośność" i „stabilność” i na to zwracałem szczególną uwagę. Wybrałem się do kilku sklepów gdzie sobie „poklikałem” na wystawkach (niektórzy się dziwnie patrzyli, co ja to robię).

    I musze jedno stwierdzić, najtańsze, czyli np. Karlik, Ospel, itp. niestety odpadły, są głośne i niektóre chodzą niestabilnie (chodzi, że jak naciśniesz w rogu to nie zawsze zaskakuje).

    To co spełniło moje oczekiwania to: Legrand i Kontakt-Simon seria Simon82 – no ale niestety to droga przyjemność jak dla mnie.

    Skończyło się więc na Kontak-Simon seria Mega Classic - wg mnie najlepszy stosunek jakości do ceny.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    Tylko patrzeć jak pojawią się pytania typu: A jaki kolor papieru toaletowego wy stosujecie ?.
    przeciez takie pytanie już kiedyś padło!

    A w temacie: "nasz" elektryk (firmowy znaczy się) twierdzi że berker i legrand mają solidne, porządne produkty. w domu mamy legranda.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Dobry zależy dla kogo:

    Monterzy będę chwalić taki, który się łatwo montuje.

    Handlowcy będą chwalić taki, na którym jest najlepszy zysk.

    Technolodzy będą, analizować teorię styku - grzanie ilość cykli łączeniowych.

    A "Inwestorzy" - raczej powinni patrzeć na walory estetyczne.

    A czy to Legrand, Berker, Gira, Marten, Hager, Simon Kontakt, Ospel, Karlik czy jeszcze jakieś inne cholerstwo, to co za różnica.

  18. #38

    Domyślnie

    Ja mam Simona - Kontakt. Ładne w miare dobrej cenie. Sa tez w OBI pod jakas niemiecka nazwa duher czy cos takiego.

  19. #39

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o mnie to tylko i wyłącznie Legrand, seria Sistena (ale ta obła, nie kwadratowa).

    Jak dla mnie sprzęt nie do zdarcia. Mam je założone w połowie domu (czyli tam gdzie był remont). Nie miałem żadnych kłopotów.

    Generalnie bierz to, co Ci się spodoba. Unikaj egzotycznych firm. Na rynku jest wielu markowych producentów z baaaardzo bogatą linią wzornictwa: ABB, Berker, Elda (w zasadzie to już Schneider), Legrand, Polo, Simon, Jung, Elso.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał CoolaTT
    Dobry zależy dla kogo:

    Monterzy będę chwalić taki, który się łatwo montuje.
    masz rację. ale dobry dla montera, to dobry i dla inwestora, bo możliwość spieprz..nia przez montera mniejsza.
    Nie trawię w montowaniu i odmawiam roboty w montazu osprzętu, w którym końcówka przewodu jest dociskana bezpośrednio łbem śrubki. To szajs ostatniego rzędu. Zawsze jest możliwość, że się w montazu wysunie.
    Montuję tylko takie wersje, w których końcówka jest ściskana przy wkręcaniu srubki, bez bezpośredniego z nią kontaktu.
    No chyba, że osprzęt ma szybkozłączki to też montuję.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony