dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 136
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gianti
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    czy ktoś używa ospela modele IMPRESJA lub GAZELA.

    Jak się sprawują po dłuższym czasie?

    Optycznie bardziej podoba mi się seria impresja - ale jest tańsza - czy przez to zastosowano gorszej jakości materiały lub rozwiązania czy cena jest związana z tym że jest to starszy model w ofercie OSPEL?
    Nie mialem klopotu wiec postanowilem wybudowac dom
    Dziennik
    Komentarze

  2. #42

    Domyślnie

    Mam Ospel seria Akcent- chyba najtańszy model w ofercie, był kupiony jako łączniki i gniazdka tymczasowe i tak sobie trwa.... i trwa...

    I w sumie jestem z niego naprawde zadowolony, spełnia swoją funkcje, przyzwoicie się montuje ( samodzielnie montowałem) a cena w porównaniu do beckersa czy legranda powala Acha tworzywo dobrej jakości nie rysuje się nie odbarwia, łatwo sie czyści...
    Jedyne co bym zmienił to w tej chwili do gniazdek w które czesto się coś wpina/wypina (np odkurzacz) zastosował bym model z wyrzutnikiem
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Witajcie
    Szukam taniej hurtowni elektrycznej w Krakowie lub okolicy, sprzedającej włączniki i gniazdka firmy Schneider.
    A czy ktoś z Was może użytkuje włączniki gniazdka polskiej firmy KOS? Co możecie o nich powiedzieć?
    Z góry dziękuję za pomoc!
    Home sweet home!

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulkap Zobacz post
    A czy ktoś z Was może użytkuje włączniki gniazdka polskiej firmy KOS? Co możecie o nich powiedzieć?
    Z góry dziękuję za pomoc!
    Zacząłem u siebie zakłądać KOS, serię VENA, bo po prostu nam się spodobała.
    Co moge o nich powiedzieć - generalnie nie są złe, choć to, co mi się w nich nie podoba, to jakiś taki dziwnie mały skok klawiszy włączników. Poważniejszych zastrzeżeń nie mam. Plusem niewątpliwym natomiast jest fakt, że jest to jeden z nielicznych systemów ramkowych dmających w ofercie podwójne gniazdka.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulkap Zobacz post
    Szukam taniej hurtowni elektrycznej w Krakowie lub okolicy, sprzedającej włączniki i gniazdka firmy Schneider.
    Chyba najwieksze zaglebie hurtownii w Krakowie masz w okolicy Saskiej i Rybitw. Wiem ze Akkop na ul.Przewóz 38 ma na półkach w magazynie schneidera. maja jeszcze oddział na Strzelców 18, ale tam raczej Schneider bedzie do odbioru na nastepny dzień od zamowienia.

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Bardzo wszystkim dziękuję, czekam na wycenę z Akkopa, dodatkowo dostałam już kilka wycen ze sklepów internetowych. Zobaczymy jak wyjdzie porównanie. Pozdrawiam!
    Home sweet home!

  7. #47

    Domyślnie

    My mamy z Kontakt Simon seria Basic. Myślę ze jak za tą cenę to są naprawdę dobrej jakości. zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Zacząłem u siebie zakłądać KOS, serię VENA, .
    Plusem niewątpliwym natomiast jest fakt, że jest to jeden z nielicznych systemów ramkowych dmających w ofercie podwójne gniazdka.

    J.
    Chyba pierwszym systemem ramkowym z podwójnymi gniazdami było Forum z Eldy. Teraz coraz wiecej firm ma takie cós. Ostatnio pojawila sie Sentia z Elektroplast Nasielsk oraz Sonata z Ospela. Nie wiem jak z jakoscią ale wyglad ok.

  9. #49

    Domyślnie

    Miałem do czynienia ostatnio z Sisteną Live, seria Pearl. Coś pięknego. Modele z podświetleniem są super. Tylko kuźwa, czemu to jest tak potwornie drogie??? Kiedyś Polo Barva miało fajny design, ale teraz tylko białe i popielate ramki produkują. Kiedyś były dostępne różne kolory i dwa modele fajnie imitowały szkło. W ręku mam katalog Berkera z serią B.Cube. Też ładnie się to prezentuje.

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ja się przymierzam do Ospela Impresji w mieszkaniu, łącznie 46 gniazd pojedynczych, 12 podwójnych, 6 RTV-SAT, 6 RJ-45 (podwójne), 5 głośnikowych pojedynczych, 28 łączników zwiernych, 2 czujniki ruchu, wyszło do tego 28 ramek pojedynczych, 9 podwójnych, 9 potrójnych, 7 poczwórnych i 1 pięciokrotna. Wszystko w kolorze srebro..cena za całość 2,8 k zł...w domu mam Ospel Efekt Metalic, 2,5 roku bez zarzutu, kolor się nie ściera, nie rysują się wszystko ok..w stosunku do Legranda cena 2-3 razy niższa

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał witu102 Zobacz post
    ja się przymierzam do ... 6 RJ-45 (podwójne), 5 głośnikowych pojedynczych...
    1. Czemu podwójne RJ45? Ile masz doprowadzonych przewdów do każdego gniazda i jaki jest ich cel?
    2. Czemu 5 poj. głośnikowych? Czyżby w drugim miejscu wychodziły przewody głośnikowe ze ściany? Ja "zwykle" proponuję 4 poj. głośnikowe i 2 podwójne.

    Cytat Napisał witu102 Zobacz post
    ...cena za całość 2,8 k zł...w stosunku do Legranda cena 2-3 razy niższa
    A to ciekawe. Sam kupujesz czy ktoś Ci daje taki spory narzut? Gdybym nawet kupił legranda ze średniej półki jak Valena (i to sprzedał klientowi) to za nic nie mogę przekroczyć tej kwoty. A może ja mam takie rabaty? Już sam nie wiem.

  12. #52

    Domyślnie

    Mi również wydaje się to drogo. Dogaduj się w hurtowniach osobiście lub szukaj dobrej duszy tam się zaopatrującej od jakiegoś czasu. To mogą być najszybciej zarobione pieniądze na Twojej budowie, hehe.

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    to jest wstępna wycena na podstawie alledrogo..nie miałem innych źródeł, poprzednio kupowałem w hurtowni w Krakowie na Centralnej i rabaty były spore...więc to taka górna granicalepiej się miło rozczarować niż potem ma braknąć 100zł
    Podwójne RJ 45 na ściankę RTV w salonie (TV+dekoder+odtwarzacz HDD), w sypialni też TV + dodatkowy odbiornik (HDD/dekoder)..w pokoju "średnim" przyszłościowo pod TV. kompa itd...generalnie skrętka kosztuje 1,5zł/mb więc czy położę 20m więcej czy mniej nie robi mi różnicy, a potem mogę czegoś nie przewidzieć
    Co do głośnikowych to są w salonie pod głośniki od kina (system 5.1) jeszcze nie wiem czy będę je dawał czy poprostu wyprowadzę kabel ze ściany ale jak już wspominałem lepiej ograniczyć wydatki i niech mi zostanie 2k w kieszeni niż w hurtownie się obudzić, że nie mam jeszcze kasy na połowę niezbędnych rzeczy

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja tez się zdecydowałem na Ospela Impresję Metalic. Cena i wygląd OK, co do trwałości zobaczymy.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    impresja 1,5 roku bez zarzutów

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    elrem

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wrrszawa
    Kod pocztowy
    04-416
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam, niestety drogie firmy jeżeli chodzi o osprzęt dobny (łączniki , gniazdka) są przereklamowane . Wytrzymałość ta sama (chyba że ktoś wsadza do gniazdka 4kW) . Zajmuje się "tymi sprawami" od blisko 30 lat i zawsze twierdziłem i pozostane przy swoim zdaniu - osprzęt jest tylko kwestią gustu . U siebie zainstalowałem w każdym pomieszceniu innego producenta i inny kolor (dobrane zależnie od koloru i przeznaczenia pomieszcenia) zawsze można zmienić .
    PS.Legrand jest brzydki ale, to tylko moje zdanie

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał elrem Zobacz post
    ... osprzęt jest tylko kwestią gustu ...
    O gustach się nie dyskutuje.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał elrem Zobacz post
    Witam, niestety drogie firmy jeżeli chodzi o osprzęt dobny (łączniki , gniazdka) są przereklamowane . Wytrzymałość ta sama (chyba że ktoś wsadza do gniazdka 4kW) . Zajmuje się "tymi sprawami" od blisko 30 lat i zawsze twierdziłem i pozostane przy swoim zdaniu - osprzęt jest tylko kwestią gustu . U siebie zainstalowałem w każdym pomieszceniu innego producenta i inny kolor (dobrane zależnie od koloru i przeznaczenia pomieszcenia) zawsze można zmienić .
    PS.Legrand jest brzydki ale, to tylko moje zdanie
    Wygląd zewnętrzny to nie wszystko.
    Są ludzie, którzy zwracają uwagę na estetykę wykonania, dopasowanie do reszty wyposażenia pomieszczeń i wreszcie do kultury pracy danego łącznika.
    Niestety najtańsze wyroby mają w sobie coś plastikowego i trzeszczącego. I to irytuje.

    Ostatnio wieszałem lampe sufitową w sypialni w którą wali się teraz głową przy przechodzeniu pod tą lampą. Jest to żyrandol szkłopodobny w sypialni. Kompletnie tam nie pasuje. Na moje sugestie że to nie pasuje w tym pomieszczeniu usłyszałem, że klientka zawsze marzyła o takiej lampie i chce to mieć. No więc ma.

    Zajmujesz się tym 30 lat więc napewno widziałeś że jedni drzwi od WC zamykają na haczyk z drutu inni na zameczek Gerdy.... o gustach klientów się nie dyskutuje

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz Zobacz post
    Wygląd zewnętrzny to nie wszystko.
    Są ludzie, którzy zwracają uwagę na estetykę wykonania, dopasowanie do reszty wyposażenia pomieszczeń i wreszcie do kultury pracy danego łącznika.
    Niestety najtańsze wyroby mają w sobie coś plastikowego i trzeszczącego. I to irytuje.
    Zgadza się, wyjąłeś mi to z ust. Kultura pracy tańsze wyłączników jest kiepska, działają tak "miękko" to znaczy nie ma tego wyraźnego pstryku. Mi osobiście to bardzo przeszkadza.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  20. #60

    Domyślnie

    Jeśli dla niektórych tutaj osób, podobno z kilkudziesięcioletnią praktyką, nie ma różnicy między łącznikiem bingo za 8,50 a legrandem za prawie 30 razem z ramką to chyba ludzie to kupujący są głupi. I jeden i drugi łącznik pewnie wytrzyma 10 lat, jednak ten pierwszy już po kilku będzie prawdopodobnie porysowany i może zżółknąć. Legrand zaoferuje ramkę z niklu, chromu, skóry, drewna etc.Oczywiście przytoczyłem całkowitą skrajność, ale nie uogólniałbym tego tematu. Dodam, że sam zamontuję chyba Duwi czy jakoś tak, bo mam na to fajny rabat. Jedynie w miejscach bardziej dopieszczanych pójdą EMC i coś ze szkła lub imitacją.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony