dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Temat: DARZ BÓR !

  1. #1

    Domyślnie DARZ BÓR !

    Pozdrawiam wszystkich miłośników knieii .

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Czuję się pozdrowiona - choć polowanie to raczej już nie ze strzelaniem, jak dla mnie.
    Czasem łapaliśmyz nagonką w siatki żywe zające na wysyłkę do Francji.
    Fajnie było.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Też się czuję pozdrowiona, ale też nie mam nic wspólnego z łowiectwem. Podejrzewam, że gdybym miała sama zabić zwierzynę, pewnie zostałabym wegetrianką ...
    Mam mnóstwo znajomych myśliwych, ale takich prawdziwych, co to nie tylko strzelają, ale przede wszystkim dbają o las i zwierzynę.
    Również pozdrawiam, wszystkiego dobrego życzę
    DARZ BÓR
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dompodsosnami
    Czasem łapaliśmyz nagonką w siatki żywe zające na wysyłkę do Francji.
    Fajnie było.
    A, to teraz wiem, dlaczego zające to zagrożony gatunek w Polsce.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    Jeżeli chodzi o dbałość o zwierzynę w łowisku to staram się hołdować powiedzeniu " Kto hoduje ten poluje" obecnie głownie hodujemy bażanty i kuropatwy na które nie polujemy już chyba z 10 lat głównie dla lisów, jenotów oraz wszelkiej maści jastrzębi i innych ptaków drapieżnych. W ubiegła sobotę wywieżliśmy do miejsc podkarmiania ptaków kilkadzesiąt kilogramów różnych gatuków zbóż . Na razie nie ma co przesadzać z tym podkarmianiem bo aura jest dla nich bardzo łaskawa a i w polach na naszym terenie jest sporo jeszcze nie zaoranych ściernisk oraz kukurydzisk na których mają sporo pożywienia. A co do zajęcy to niestey ale jest kiepsko, choć coraz więcej kół łowieckich zwiększa odstrzały na lisy i zaczyna inwestować swoje pieniądze w zakup zajęcy i wpuszczanie ich ponowne do łowisk. Nie jest to sprawa tania bo taki zając kosztuje około 300 zł za szt.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    to lepiej hodowlę założyć - rozmnażają się w tempie iście mega )
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #8

    Domyślnie

    Z tym rozmnażaniem zajęcy to wcale nie taka prosta sprawa .
    Jak teoretycznie mogło by się wydawać

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    No i właśnie - sytuacja nam się zupełnie odwróciła.
    W latach 70-tych koła łowieckie zimą odłapywały zające i eksportowały do Francji, gdzie zwierzaki były znowu wypuszczane na wolność. Teraz trzeba u nas znów wypuszczać szaraki.
    A sprawa z rozmnażaniem istotnie nie jest prosta.

    Hodowla bażantów też zresztą jest prowadzona w wielu kołach od dziesiątków lat i wciąż nie udaje się odbudować dzikiej populacji tego ptaka w wielu rejonach. Jednak koła łowieckie wciąz o to walczą, prowadzą hodowlę, dokarmiają zwierzynę. I to jest bardzo ważne.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    I jest to głupiego robota przy tej ilości lisów w siedlisku. A to dzięki szczepionce na wściekliznę.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Tak teraz do głowy mi przyszło - nie ma jakiegoś doustnego środka antykoncepcyjnego dla lisów, który mozna by rozkładać, jak szczepionkę na wściekliznę?
    Lisów istotnie zrobiła się nam stanowczo zbyt duża populacja i temu Mirek jak zwykle rację ma.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Nie ma. Sterylka, tylko niby jak to złapać?
    Trochę parch je tłucze, ciężko spotkać zdrowego- no ale okazuje się, jak zawsze zresztą, że jak człowiek poprawia przyrodę, to coś sknoci.
    Chcieliśmy dobrze, a wyszło..

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    ...A, to teraz wiem, dlaczego zające to zagrożony gatunek w Polsce.
    I dlatego inwestujmy w rozwój browarnictwa:
    http://www.ekabaret.pl/video.php?cmd=click&id=328

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Nie ma. Sterylka, tylko niby jak to złapać?
    Trochę parch je tłucze, ciężko spotkać zdrowego- no ale okazuje się, jak zawsze zresztą, że jak człowiek poprawia przyrodę, to coś sknoci.
    Chcieliśmy dobrze, a wyszło..
    Niestety - najlepszym lekarstwem byłby tutaj odstrzał, ale to nie te czasy, kiedy odstrzał lisów po prostu się opłacał. Myśliwi nie chcą się w to bawić, bo co niby potem robić z tym odstrzelonym lisem?
    Ciężko nawet skórkę sprzedać.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  15. #15

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o mobilizację kolegów do odstrzałów to chcemy u nas w kole poddać pod głosowanie na zebraniu ciekawy pomysł który w innym kole się sprawdza. A mianowice sprawa wygląda następująco - w naszym kole jest 40 mysliwych, za każdego odstrzelonego liska wszyscy oprócz tego kto go upolował zrzucają się po 1 zł do wspólnej puli z tego strzelec dostaje 30 zł a pozostała kwota idzie na oganizację imprezy na zakończenie sezonu lub na nagrody dla najaktywniejszych kolegów na zakończenie sezonu. Przy założeniu że koło strzeli np. 100 lisków w sezonie i tak jak w naszym przypadku 40 kolegów to zostaje na nagrody lub imprezę około 900 zł .
    Przy okazji to dodatkowo motywuje starszych kolegów(nemrodów) emerytów i rencistów do strzelania lisów a przy okazji do drobnego podreperowania swojego budżetu .

  16. #16

    Domyślnie

    Ukazała się książka „Polowaneczko” - Tomasza Matkowskiego.
    Jeszcze nie czytałem, ale wynika z tego, że każdy ma na temat tej pozycji swój własny pogląd.

    http://www.nowy-swiat.pl/ns/?p=343
    http://literatura.polska.pl/recenzje...,id,375331.htm

    Darz Bór …

  17. #17

    Domyślnie

    Co robić?
    Zadomowił mi się na działce mały lisek.Bardzo mały.
    W sobotę go zauważyłem.Wczoraj też był.Śliczny,mały przerażony lisek.
    Rzuciłem mu jakieś skórki z kurczaka i inne chrząstki (tylko to miałem na działce).
    Wszystko zmiótł momentalnie.Chyba bardzo głodny był.
    Złapać go? czy zostawić w spokoju?
    Po okolicy wałęsają się psy i koty, jak go namierzą to po nim.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  18. #18

    Domyślnie

    A jak go złapiesz to co z nim zrobisz?
    Per Aspera Ad Astra

  19. #19

    Domyślnie

    Już się naczytałem o lisach.Można je oswoić.
    Do ZOO nie przyjmują takich "chwastów".
    Bez dokarmiania zginie, bo nie jest się sam w stanie wyżywić.Po prostu za mały.
    I nie wiem czy zostawić go na pastwę losu,czy w jakiś sposób mu pomóc?
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  20. #20

    Domyślnie

    Dziś dałem mu kawałek śląskiej.
    I mleko na spodku.
    Chliptał jak wściekły.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony