dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szlawek

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    4

    Domyślnie Jak prawidłowo zamontować grzejnik?

    Słyszałem ze grzejnik powinien byc zamontowany tak aby byl lekki spadek w jedna strone, ale w ktora? Dlazcego moj grzejnik jest cieply tylko u góry? Czy to ze wisi calkiem poziomo?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Spadek grzejnika musi być taki, aby odpowietrznik (umieszczony z boku) był nieco wyżej.

    A nie "bulgota" Ci ten grzejnik? (Na marginesie podaj, jaki masz typ i jakie podłączenia)

    Pozdrawiam
    Wyremontowałem dom, wyleczyłem drzewo i...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szlawek

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    4

    Domyślnie grzejnik

    Typ mojego grzejnika Ghidini Radiatori, taki przynajmniej znalazlem na necie. TZn ma taki sam. Czasem cos w nim kapie. Jak sprawdzilem to wisi zupelnie poziomo (montowal fachowiec wysokiej klasy, ktory chcial zakleic dziure w rurze kanaizacyjnej poxilina)
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Grzejnika nie znam - ale chyba to jest typ płytowego. Na temat zimnego grzejnika od dołu był nie tak dawno inny post: najprawdopodobniej masz zbyt małe prędkosci wody (winna pompa, instalacja) i woda się schładza w grzejniku do temperatury otoczenia.

    To, że ci bulgota może swiadczyć, że nie jest do końca odpowietrzony, albo jest źle skryzowany

    pozdrawiam
    Wyremontowałem dom, wyleczyłem drzewo i...

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mzts

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    5

    Domyślnie

    sam montowałem grzejniki jak zmieniałem kaloryfery bo były za małe i zamontowałem w poziomie przy wymuszonym obiegu wody, ale przy grawitacyjnym chyba muszą być bez poziomu, ale jest to stary i kosztowny sposób grzania

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony