dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 94
  1. #1

    Domyślnie projekt m37, czekam na opinie

    Witajcie. Pojawił sie nowy projekt Bliżej marzeń o numerze M37. Nie ukrywam iż wydaje sie bardzo zajefajny. Proszę Was o pomoc i wyrażenie swoich opinii. Szukamy projektu na 4 osoby ok 150 m na wąską dziełkę. Ten wydaje nam się ok. A Wy co na to? [/list]

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Blisko marzeń

    Jeśli wąska działka i koniecznie garaż na dwa samochody - ten projekt jest OK. Nie wiem jak działka ma się do stron świata - czy chcesz żeby bryła garażu zacieniała wejście do domu? Może lepiej sprawdzi się odbicie lustrzane.

    Mało projektów ma wyjście z kuchni na taras - jeśli pasują strony świata - warto zachować ten układ.

    Łazienka i pokłój na parterze - coś nie pasuje mi ten mały korytarzyk. Drzwi do łazienki otwierają się na niewykorzystaną przestrzeń.

    Generalnie w porządku, zwarta bryła. Ważne, żeby pasował do stron świata.

  3. #3

    Domyślnie

    moze ktos by przedstawil swoje spostrzezenie. z gory dziekuje

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyzak74
    moze ktos by przedstawil swoje spostrzezenie. z gory dziekuje
    Witam

    Nam nie odpowiada:
    - garaz na pierwszym planie,
    - niskie poddasze (mozna podniesc ale domek juz nie bedzie tak ladny)
    - nie za duza kuchnia
    - duzo okien dachowych a w sypialni podczas ulewnego deszczu to nie wyobrazam sobie spania
    - ladnie wygladaja te zadaszone wneki do siedzenie lecz czy to praktyczne to nie wiem - wszystko zalezy od usytuowania domu wzgledem kierunkow Pn i tak dalej

    Generalnie domek ladny

    Kolega pisze o waskiej dzialce - ile to wasko?

    Nasza ma okolo 16,5 metra szerokosci i domek tez sie zmiescil

    Jak by co to zapraszam do Wielkiej Nieszawki
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie

    Myśmy juz ten projekt kupili jakieś 2 tyg temu. Nam pasuje. Działka szer 22,5m
    Raczej zmian nie będzie, przynajmniej nic mi do głowy nie przychodzi. Papiery kompletuje, jestem na etapie przyłączy), planuje budowe w przyszłym roku na wiosne.
    Jak macie jakieś pomysły na zmiany to chętnie poczytam.
    Dzięki i pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PODLASIE2

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    5

    Domyślnie projekt M37 BLISKO MARZEŃ

    Co myślicie o tym projekcie, czy ktoś tski buduje? Pomóżcie!

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kplewinska

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4

    Domyślnie budowa (M 37) blisko marzeń

    Mam pytanie kto z Was jest w trakcie lub ma może juz wybudowany domek blisko marzeń? Dzięki za pomoc

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kplewinska

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    cześć i co udało Ci sie już cos dowiedzieć na temat tego projektu blisko marzeń, jestem ciekawa bo zabieramy się za budowę i wybraliśmy go. Dzięki za pomoc.

  9. #9

    Domyślnie Re: A może Blisko marzeń-m37

    Witam
    Mnie też bardzo podoba się ten projekt i zastanawiam się nad jego kupnem. Ale jeszcze wiele przemyślę zanim to zrobię. Bardzo się cieszę że jeszcze ktoś chce go budować. To jest pocieszające i mobilizujące Jednak pytań co do niego mam setki i może arichtek wyjaśni mi troszkę.

    Pozdrawiam !!!

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie Re: budowa (M 37) blisko marzeń

    Cytat Napisał kplewinska
    Mam pytanie kto z Was jest w trakcie lub ma może juz wybudowany domek blisko marzeń? Dzięki za pomoc
    jestem na etapie adaptacji projektu, lada chwila składam dokumenty do wydziału budownictwa o pozwolenie na budowe, planowana budowa to początek marca jak podoga pozwoli. Świdnik koło Lublina
    jacek

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie Re: budowa (M 37) blisko marzeń

    raczej mało prawdopodobne żeby ktoś ten domek już wybudował, projek jest świeży, uakazał się w tym roku ok lutego, papiery się załatwia kilka miesięcy, jak nie rok, więc najwcześniej stan surowy tych domków to połowa 2009.
    Ale to tylko moje przemyślenia, może ktoś expresem papiery pozałatwiał i już stawia dom
    jacek

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie Re: A może Blisko marzeń-m37

    Witam,
    ja ruszam z budową w marcu 2009, jestem na etapie końcówki kompletowania dokumentów, zacząłem w marcu z dokumentami...
    trzeba dużo cierpliwości
    jacek

  13. #13

    Domyślnie Re: A może Blisko marzeń-m37

    Cytat Napisał kwaiken
    Witam,
    ja ruszam z budową w marcu 2009, jestem na etapie końcówki kompletowania dokumentów, zacząłem w marcu z dokumentami...
    trzeba dużo cierpliwości
    jacek

    Witaj kwaiken!
    Ja chciałam budować dom według projektu Blisko Marzeń. Podoba mi się nawet bardzo Ale już skłaniam się w kierunku innego. Powód to za wysoki koszt budowy jak na moją kieszeń 429.000 !!!. Co sądzisz o kosztach orientacyjnych podanych w muratorze? Masz już jakieś wstępne przemyślenia? Ale projekt ŚWIETNY!!!

    Pozdrawiam

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie Re: A może Blisko marzeń-m37

    jak wybierałem dom to nie zwracałem uwagę na koszty, fakt trochę więcej niż planowałem 350 tys., ale z tego co pamiętam w marcu tego roku wyliczenia muratora były dużo niższe. Mogę się mylić, jak się wybuduję to będę wiedział.
    jacek

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie Re: A może Blisko marzeń-m37

    Zmiany jakie wprowadziłem do projektu:
    - poddasze podwyższyłem o 24 cm, nachylenia dachu nie ruszałem,
    - w garażu będzie kratka odprowadzania wody,
    - po tej stronie co są tarasy w dachu będzie lukarna podwójna zamiast okien połaciowych, nawet fajnie to na projekcie wyszło,
    - okno w salonie zostanie niewiele przesunięte ok 10-15 cm
    - w pomieszczeniu nad garażem dodałem dodatkowe okno, planuję tam pokój i wg mnie jedno to za mało,

    więcej zmian nie będzie, z kilkunastu punktów jakie mi się nasunęły po konsultacji z projektantem te właśnie tylko zostały
    dom nam pasuje w całości, rozmieszczenia pomieszczeń itp. nawet spiżarka pod schodami to fajne rozwiązanie
    atutem jest duży salon, podpiwniczenia nie robię ponieważ jest garaż podwójny i to musi mi wystarczyć.
    Obecnie mieszkam w 53m domu i się mieszczę to 140 m wydaje mi się wystarczająco. Działkę mam wąską ale za to długą szer 23m na 50 m.
    lokalizacja jest dobra, szamba nie robię bo mam dostęp do kanalizacji miejskiej

  16. #16

    Domyślnie Re: A może Blisko marzeń-m37

    Cytat Napisał kwaiken
    jak wybierałem dom to nie zwracałem uwagę na koszty, fakt trochę więcej niż planowałem 350 tys., ale z tego co pamiętam w marcu tego roku wyliczenia muratora były dużo niższe. Mogę się mylić, jak się wybuduję to będę wiedział.
    jacek
    Tak w marcu wiliczenia były niżesz 328 tys. ale pewnego lipcowego dnia murator zrobił korektę na 429 tys. Wtedy zaczęliśmy się wahać choć byliśmy już prawie zdecydowana na ten projkcik. No szkoda. Wiem że to orientacyjne koszty ale jednak jakiś wyznacznik który trzeba brać pod uwagę.

    Cytat Napisał kwaiken
    Zmiany jakie wprowadziłem do projektu:
    - poddasze podwyższyłem o 24 cm, nachylenia dachu nie ruszałem,
    - w garażu będzie kratka odprowadzania wody,
    - po tej stronie co są tarasy w dachu będzie lukarna podwójna zamiast okien połaciowych, nawet fajnie to na projekcie wyszło,
    - okno w salonie zostanie niewiele przesunięte ok 10-15 cm
    - w pomieszczeniu nad garażem dodałem dodatkowe okno, planuję tam pokój i wg mnie jedno to za mało,

    więcej zmian nie będzie, z kilkunastu punktów jakie mi się nasunęły po konsultacji z projektantem te właśnie tylko zostały
    dom nam pasuje w całości, rozmieszczenia pomieszczeń itp. nawet spiżarka pod schodami to fajne rozwiązanie
    atutem jest duży salon, podpiwniczenia nie robię ponieważ jest garaż podwójny i to musi mi wystarczyć.
    Obecnie mieszkam w 53m domu i się mieszczę to 140 m wydaje mi się wystarczająco. Działkę mam wąską ale za to długą szer 23m na 50 m.
    lokalizacja jest dobra, szamba nie robię bo mam dostęp do kanalizacji miejskiej
    A czy podniesienie ścianki o 24 cm bez wydłużania okapu dachu nie zaburzy proporcji bryły? Może będzie ok bo to niewiele i pokoje u góry będą obszerniejsze Jeżeli chodzi o salon to prawda, jest ogromny (prawie 40m2) i dwa tarasy to walor tego projektu. Można np. jeść śniadania na tarasie od kuchni a wieczorem grilować od strony salonu I właściwie jest idealny, nie trzeba nic w nim zmieniać poza drobiazgami.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie Re: A może Blisko marzeń-m37

    A czy podniesienie ścianki o 24 cm bez wydłużania okapu dachu nie zaburzy proporcji bryły?
    Może będzie ok bo to niewiele i pokoje u góry będą obszerniejsze Jeżeli chodzi o salon to prawda, jest ogromny (prawie 40m2) i dwa tarasy to walor tego projektu. Można np. jeść śniadania na tarasie od kuchni a wieczorem grilować od strony salonu I właściwie jest idealny, nie trzeba nic w nim zmieniać poza drobiazgami.[/quote]
    poniesienie ścian jest wg mnie konieczenie, ale każdy ma swoje zdanie, dom nie powiniem stracić swojego uroku. dach pozostaje taki jaki jest
    Tak jak wcześcniej pisałem, komplet dolumentów złożyłem i czekam na pozwolenie na budowę , jeżeli będą jeszcze jakiieś zmiany to podczas budowy. Planowane rozpoczęcie prac marzec'09.
    Obecnie kręcę się za kredytem, raczej będzie to ING.

  18. #18

    Domyślnie

    ...też chcemy ruszać z budową w marcu ...tyle że inny projekt ale ten wątek będę śledziła bo Blisko Marzeń najzwyczajniej mi się podoba ...może drugi dom to będzie właśnie ten heh...więc budujcie a ja mam nadzieję zobaczyć kiedyś jego realizację chociaż na zdjęciach Pozdrawiam i dopinguje!!!

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie Re: A może Blisko marzeń-m37

    mam już pozwolenie na papierze, tylko czekać do wiosny i zaczynamy

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie Ktos buduje M37 blisko marzeń?

    budowę zaczynamy na wiosnę'09, ale może ktoś już ma zdjęcia ze swojej budowy i chciałby się podzielić wrażeniami z budowy?

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony