dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 94
  1. #21

    Domyślnie Re: A może Blisko marzeń-m37

    Cytat Napisał kwaiken
    mam już pozwolenie na papierze, tylko czekać do wiosny i zaczynamy
    No to gratuluję, bo macie już to z głowy...my jeszcze sobie poczekamy, na razie sprawy w toku...nie wiem czy widziałeś ale na stronie muratora w pozycji: wkrótce w sprzedaży pojawił się następny wariant projektu Blisko marzeń...wygląda na ciut mniejszy, ale szczerze to dla mnie nie jest już taki fajny, http://projekty.muratordom.pl/projek...=wkrotce&nr=15 zupełnie inny układ, no i dwóch tarasów nie ma Co Ty na to?
    Mam nadzieję że wreszczie znajdziecie kogoś kto buduje ten dom.
    Pozdrawiam i będę podpatrywała postępy w budowie!!!
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie Re: A może Blisko marzeń-m37

    [quote="sylwiap-w29"]
    Cytat Napisał kwaiken
    mam już pozwolenie na papierze, tylko czekać do wiosny i zaczynamy
    właśnie czekam na uprawomocnienie się zezwolenia
    umowę z wykonawcą na stan surowy i dach już podpisałem

    zmieniłem jeszcze :
    - zamiast okien na poddaszu od strony ogrodu wstawiłem lukarnę podwójną i od razu pomieszczenia te 2 zrobiły się ciut większe
    - wstawiłem w pomieszczeniu nad garażem jeszcze jedno okno, bo prawdopodobnie będzie tam pokój

    w tej chwili liczę kosztorys,harmonogram prac, zbieram komplet dokumentów do banku w celu otrzymania ofert na kredyt

    u mnie jak zwykle pod górkę
    jak kupowałem działkę to ceny były wyśrubowane
    a jak teraz chce kredyt wziąść to mamy kryzys i banki utrudniają
    ale damy rade

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie Re: A może Blisko marzeń-m37

    ...nie wiem czy widziałeś ale na stronie muratora w pozycji: wkrótce w sprzedaży pojawił się następny wariant projektu Blisko marzeń...wygląda na ciut mniejszy, ale szczerze to dla mnie nie jest już taki fajny, http://projekty.muratordom.pl/projek...=wkrotce&nr=15 zupełnie inny układ, no i dwóch tarasów nie ma Co Ty na to?

    widziałem ten projekt, napisane że I wariant to i pewnie II będzie kiedyś
    projekt ciekawy ale ... nie pasuje mi
    kuchnia od wejścia,
    okno za małe przez co juz nie ma takiego samego uroku co tamten,
    dzrzwi od garażu jakieś chyba niższe
    za dużo okien połaciowych
    jeden taras, chociaż jak by się zastanowić dłużej to i u mnie kuchnię można było powiększyć zamiast tarasu, tam sobie myślałem że ten taraz można by zabudować przeszkolonymi ściankami i mogła by być spiżarka lub coś podobnego
    trzy kominy
    ale fajnie w salonie jest to rozwiązanie łamanej ścianki gdzie stół jadalny stoi
    całkowicie nie podoba mi się dachówka i elewacja wykończenie

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie Re: A może Blisko marzeń-m37

    No i zaczęliśmy budowę ...
    w lutym kupiłem materiały belix i bloczki betonowe, po świętach wielkanocnych, geodeta wyznaczył osie i punkty domu, ściągnęliśmy humus, przed 2-3 dni wykonawca wykopał rowy pod ławy fundamentowe, przyjechała stal, piach, cegły na kominy, deski, tymczasowy załatwiłem prąd, woda w beczkach, ławy wylane wczoraj tj 18.04.09. Na razie tyle się udało, oczywiście porobiłem trochę zdjęć, jak się doczytam na jakiej zasadzie je umieszczać to powrzucam.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie Re: Ktos buduje M37 blisko marzeń?

    widzę że jesteśmy pionierami w budowie tego projektu M37, jeżeli się mylę to proszę o info na [email protected] czy ktoś jeszcze ten dom buduje?

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie Re: A może Blisko marzeń-m37

    a jak teraz chce kredyt wziąść to mamy kryzys i banki utrudniają
    ale damy rade [/quote]

    z tym kredytem to fakt, nie miałem różowo z powodu oczywiście tzw. "kryzysu", temat załatwiłem pozytywnie, teraz jak bym się starał to pewnie by nici były z tej budowy (przynajmniej na parę lat), bank to nie ING,
    finanse też są dużo mniejsze niż planowałem, więc budowa potrwa trochę miesięcy, może lat ...

    pozdrawiam wszystkich fanów i przyszłych właścicieli M37

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie Re: A może Blisko marzeń-m37

    a jak teraz chce kredyt wziąść to mamy kryzys i banki utrudniają
    ale damy rade [/quote]

    z tym kredytem to fakt, nie miałem różowo z powodu oczywiście tzw. "kryzysu", temat załatwiłem pozytywnie, teraz jak bym się starał to pewnie by nici były z tej budowy (przynajmniej na parę lat), bank to nie ING,
    finanse też są dużo mniejsze niż planowałem, więc budowa potrwa trochę miesięcy, może lat ...

    pozdrawiam wszystkich fanów i przyszłych właścicieli M37

  8. #28

    Domyślnie Re: A może Blisko marzeń-m37

    Cytat Napisał kwaiken
    oczywiście porobiłem trochę zdjęć, jak się doczytam na jakiej zasadzie je umieszczać to powrzucam.
    Witaj

    ...jeżeli chodzi o zdjęcia to najlepiej zalogowac sie na fotosiku i wklejać tutaj http://www.fotosik.pl/ ...

    My dopiero ławy fundamentowe kopiemy ... także jesteś przed nami z robotą ale już powoli będziemy wychodzić z tej wielkiej dziury ...

    Pozdrawiam !!!
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie

    w końcu znalazłem chwilę na zapis zdjęć
    mamy już prawie stan zero

    http://kwaiken.fotosik.pl/albumy/631509.html

    Pozdrawiam

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie

    zmiany dalsze:
    - większe okno w kuchni
    - dłuższe nadproża w garażu, może w przyszłości będzie z tego pokój lub biuro
    - w salonie obok komina dziura w ścianie, odsłonęliśmy schody, wizualizacja była w muratorze tej ściany i nam się spodobała
    - tarasy nie będą betonowe, z czego to jeszcze nie wiem
    - przesunięte jest okno w salonie ok 30 cm, po to by lukarna i to okno było w osi budynku
    - zamiast okien dachowych w pokojach nad salnem, będzie lukarna

    zdjącia na fotosiku, link podawałem wcześniej

  11. #31

    Domyślnie

    wow "Blisko Marzeń" rośnie w oczach ... z czego budujesz? silikaty czy beton komórkowy?
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie

    tradycyjnie: beton komórkowy z niemiec biały na klej, dachówka ceramiczna ruup ceramika syriusz, materiały proponowene w projekcie, raczej nie wymyślamy

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robsi73

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5

    Domyślnie Witam

    Zacząłem stawiać ten domek na początku maja,obecnie jestem na etapie stanu zerowego i od lipca pnę go w górę i właśnie zastanawiam się z czego?
    może jakieś sugestie?
    Jeżeli chodzi o sam projekt i zmiany powiększyliśmy salon kosztem lewego tarasu,(patrząc z góry od przodu) ok 50m2,a powiększyliśmy prawy taras.
    Okno centralne od ogrodu w salonie zamienimy na drzwi , podwyższymy o 50 cm piętro.
    Garaż i kotłownie podniosłem o 1 eMkę wyżej,działkę mam w lekkim dole.
    Z tego co wiem na temat tego projektu są w nim drogie kominy które można zrobić o połowę taniej, stan zerowy wyniósł mnie ok 35tys(góra na 9 eMek, garaż na 7).
    Wrzucę jakieś fotki jak się zacznie jazda w lipcu
    pozdrawiam serdecznie

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie

    super że nie jestem sam
    ja już wieńce robie na więźbe dachową, gdzieś w przyszłym tygodniu zaczyamy dach

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robsi73

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    no to jest nas 2. z czego budujesz i czy możesz wrzucić jakieś fotki,byłoby super może na mail [email protected]
    trzymasz się sztywno projektu,bo wiem że są jaja z podłogami tzn: garaż wyżej,kotłownia niżej i pomieszczenia znów wyżej.r

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie

    belix biały na klej solbet też biały, dachówka ceramiczna syriusz 13 brąz
    garaż i kotłownia są na tym samym poziomie, coś źle słyszałeś, zobacz zdjęcia
    umieszczałem na fotosiku
    pomiędzy poziomem garażu i samonem jest 45 cm, 2 schodki
    wg nas jest ok
    my trzymamy się projektu, małe, niewielkie zmiany oczywiście są

    poczytaj jeszcze moje wcześniejsze posty będziesz wiedział więcej, zobacz też zdjęcia, posty znajdziesz po akronimie "kwaiken"
    Ostatnio edytowane przez kwaiken ; 11-12-2010 o 12:15

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwaiken

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    49

    Domyślnie Re: Witam

    Z tego co wiem na temat tego projektu są w nim drogie kominy które można zrobić o połowę taniej,

    o jestem ciekaw jaka jaet receptura na te kominy? bo właśnie jestem na tym etapie, jakie są koszty albo gdzie poczytać? jak taniej? zastanawiam się czy aby nie można ich skrócić, czy muszą mieć po 2,2m?

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robsi73

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5

    Domyślnie odp odp

    Aby zmniejszyć koszt można zastosować kominy prefabrykowane zamiast murowanych wg projektu ( oszczędność około 8 tys. zł ).
    taką propozycję dostałem od firmy budującej.widziałem piwnicę jestem ciekaw ile wyniesie stan do dachu bez 0 - same mury. [email protected]
    poz..

  19. #39

    Domyślnie m37

    Kupilam projekt murator m37.mamy juz pozwolenie na budowe i jest juz uprawomocnione.dzisiaj jeszcze podbijali mi dziennik budowy i za 7 dni moge dzialac bez zastrzen zadnych.czyli 3 lipca moze juz koparka kopac
    czy osoby ktore wybudowaly m37 jestescie zadowoleni? my z mezem ten projekt juz 3 lata temu wybralismy bo nam pod kazdym wzgledem pasowal no i stało sie kupilismy go i dzialamy dalej.ktos pisal ze zmienia co neico.ja tez mam zamiar zmienic tu i owdzie.w schowku nad garazem ma byc garderoba -zafy zabudowane i mąz wymyslil sobie ze postawi stól bilardowy i zrobi barek napewno bedzie dodatkowe okno bo na tak duze pomieszczenie 1 velux to porazka. a na dole w salonie likwidujemy drzwi balkonowe na maly taras poniewaz z kuchni wyjscie na niego wystarczy.w miejsce likwidowanego balkonu bedzie okno zeby bylo widniej w salonie.nad wiekszym oknem w kuchni tez sie zastanawiam ale chyba dam sobie spokoj bo jest balkon wiec bedzie widno

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwaiken
    zmiany dalsze:
    - większe okno w kuchni
    - dłuższe nadproża w garażu, może w przyszłości będzie z tego pokój lub biuro
    - w salonie obok komina dziura w ścianie, odsłonęliśmy schody, wizualizacja była w muratorze tej ściany i nam się spodobała
    - tarasy nie będą betonowe, z czego to jeszcze nie wiem
    - przesunięte jest okno w salonie ok 30 cm, po to by lukarna i to okno było w osi budynku
    - zamiast okien dachowych w pokojach nad salnem, będzie lukarna

    zdjącia na fotosiku, link podawałem wcześniej
    Powiedz mi kwaiken ile cie kosztowal budynek od fundamentow do wiezby dachowej? i czy robiles/las strop z terivy?my zaczynamy bodowac z H+H a strop ma byc z teriwy.dach ma byc z blachodachowki poniewaz niechce ceramiki-jest za ciezka i slyszalam ze duzo jej pęka nawet podczas kladzenia.a tania wcale nie jest;-(

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony