dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie Za niska wylewka o 1,5cm

    Witam, mam za niską szlichtę o 1,5 cm na parterze.
    Czym uzupełnić grubość wylewki?
    Podłoga była robiona 3 dni temu, ale wykonawca nie odbiera telefonów .
    Nie wiem czy jak teraz zlecę komuś nadlanie 1,5 cm to czy górna warstwa nie będzie pękała.
    Proszę o pomoc fachowców i może kogoś, kto ma takie doświadczenia.

  2. #2

    Domyślnie

    wylewka samopoziomująca załatwi sprawę, tylko teraz do ustalenia na czyj koszt...

  3. #3

    Domyślnie

    eh, właśnie czytam o tych wylewkach i wyjdzie mi jakieś 27zł/m2 * 60m2 = 1620 zł, + robocizna. Teraz rozumiem czemu ten $%#$!#$%#$@ nie odbiera telefonu.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    pomijając tego $%#$!#$%#$@ - czy te 15 mm za nisko w czymś tak strasznie przeszkadza?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #5

    Domyślnie

    To powiem lepiej, my mamy za wysoko o 1 cm. Niby nic a jednak sprawi to że drzwi tarasowe nie będą się otwietać !!!.
    Nasz pomysł to zgubić ten 1 cm na podłodze na legarach (tam nie ma wylewki) Będę mała z górki, albo pod górkę - do kuchni.

    Żeby nie było to jako geodeci wyznaczyliśmy poziom i powiedzieliśmy że max 1 cm wyżej może być, no cóż zroblili + 3 cm.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Luzik, ja miałem mieć w świetle 2,65 m a mam 2,61-2,62 m , na szczęście cały czas mialem rękę na pulsie i wszystko pasuje.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    pomijając tego $%#$!#$%#$@ - czy te 15 mm za nisko w czymś tak strasznie przeszkadza?
    no właśnie

    wczym te 15mm przeszkadza ?


    posadzkarz często wylewa posadzki po zniwelowaniu wymiarów dołu drzwi balkonowych, itd.. i czasami nie ma wyjścia i musi trochę zaniżyć lub zawyżyć. Mało kiedy idealnie wylany jest chudziak i z mego doświadczenia jak się zakłada np. 7cm wylewki na parter to może wyjśc w jednym punkcie 5cm w drugim 9cm. Do tego trzeba zgrać to z zamontowanymi drzwiami.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie rozumiem, skąd ten pęd by wszystko mieć idealnie poziomo hi hi hi
    spokojnie można zgubić 1 - 2 - 3 cm na całej chałupie
    choćby jak mynia-pynia - legarami
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    nie rozumiem, skąd ten pęd by wszystko mieć idealnie poziomo hi hi hi ...
    wiesz Jareko, geodeci to na ogół pedanci ... lubia miec dokładnie ...
    a tu przychodzi ekipa, ma wyznaczony przez geodetów poziom i zamiast sie tego trzymac - ładuje 3 cm za grubo, obciązając niepotrzebnie strop, narazając na ekstra koszt mynie-pynie /te 3 cm to dodatkowe worki cementu, piasek, skosne (nietypowe) legary/

    potem trzeba takiej ekipie zapłacic, robic dobrą minę i udawac, ze nic wielkiego sie nie stało ...

  10. #10

    Domyślnie

    Przeszkadza!!!

    Mamy okna do podłogi i nie mogę się pogodzić z 1,5 cm listwą przypodłogową pod oknami na taras.

    Zastanawiam się jeszcze nad jednym rozwiązaniem. Znalazłem zaprawę do wyrównywania wylewek ale nie samopoziomującą się. Może się sprawdzi, tym bardziej że prawie na całym poziomie będą płytki ceramiczne i w razie czego można klejem poziom wyrównać.

    Co do wykonawcy to w końcu odebrał telefon i powiedział ze wie ze za nisko ale to nasza wina bo mu wszystko pomieszaliśmy wymagając od niego różnych poziomów pod parkiet i płytkę

  11. #11
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Cytat Napisał Winkiel
    Przeszkadza!!!

    Mamy okna do podłogi i nie mogę się pogodzić z 1,5 cm listwą przypodłogową pod oknami na taras. ...
    A nie zgubisz tego grubością posadzki ?

  12. #12

    Domyślnie

    Jeżeli to ma być pod parkiet to może płyta OSB ...

  13. #13

    Domyślnie

    własnie okna i posadzki ciekawy temat

    moze mi ktos wytłumaczyc dlaczego najpierw montuje sie okna a pózniej do tych najczesciej krzywo zamontowanych okien ktos kto robi wylewki musi sie dopasowac ????
    Tu była reklama

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał resor
    ...moze mi ktos wytłumaczyc dlaczego najpierw montuje sie okna a pózniej do tych najczesciej krzywo zamontowanych okien ktos kto robi wylewki musi sie dopasowac ????
    jesli niedograne sa docelowe poziomy posadzek nie dziwota ze później wychodzi jak wychodzi
    a montuje sie okna przed wylewkami choćby z jednego powodu - dol drzwi balkonowych winien być tą wylewka podparty, i odpowiednio "oblana" listwa podparapetowa
    można by przytaczać jeszcze mnóstwo innych powodów
    No i najważniejszy - producentów okien jest wielu a i tak wśród nich zdarzają się partacze ale montażystów jest jeszcze więcej ale znających się na rzeczy jest naprawdę niewielu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BMS
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    248

    Domyślnie

    Wystarczy zamontować okna ( te balkonowe, sięgające wylewki ) i drzwi, na jednym poziomie - nie sugerując sie ani otworem ani stropem czy chudziakiem - poprostu na jednym poziomie. Cóż mi z zamontowanych np. trzech okien 8cm nad stropem ( czy chudziakiem ) jak ten chudziak ( czy strop ) jest wzgledem poziomu rozjechany do 2-3 cm ? Trzymam się najniżej zamontowanego okna i niestety przy reszcie okien jest większy czy mniejszy próg.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    po to jest właśnie urządzenie zwane niwelatorem, aby można było wszystko ładnie dograć.

    Ja zawsze zaznaczam(nanoszę) punkty zero, które są w moim przypadku punktami na gotowo, po wylaniu jastrycha.

    I od tych punktów odniesienia (zero) robią mi otwory okienne, wstawiają okna, czy szalują strop. Zawsze jest wtedy dobrze.

    Wstawianie okien np. w otwór już gotowy, opierając się tylko na wymiarze tego otworu jest szaleństwem i później wychodzą babole, że okna nie są w jednej lini poziomej.

    Ostatnio ekipa która wstawiała mi okna, wysokości nanosiła poziomicą wodną, też dobry sposób, bo przynajmnej balkony są w jednym poziomie
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    hi hi hi mdzalewscy - pokaz mi ekipy mające szlafwage czy niwelator laserowy czy wodny czy choćby przenoszące poziomy poziomica by balkony były na jednym poziomie
    o reperach nanoszonych jzu w trakcie stawiania ścian nie wspomnę
    kultura budowania u nas ciągle jak za króla Cwieczka
    byle jak, byle szybciej, byle najtaniej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    hi hi hi mdzalewscy - pokaz mi ekipy mające szlafwage czy niwelator laserowy czy wodny czy choćby przenoszące poziomy poziomica by balkony były na jednym poziomie
    o reperach nanoszonych jzu w trakcie stawiania ścian nie wspomnę
    kultura budowania u nas ciągle jak za króla Cwieczka
    byle jak, byle szybciej, byle najtaniej
    no to mnie pocieszyłeś
    stawiając sobie stan surowy (ponad "0"), czesto posługiwaliśmy sie szlaufwagą (przed zakupem porównałem koszt 25zł za 25m poziomicy wodnej i jakieś 600zł za niwelator i wyszła mi inwestycja tradycyjna) i jakoś miałem wrażenie takiego "ćwieczkowania" troszkę, ze niby mało profesjonalnie, ale za to powoli i dokładnie wyszło
    za to piwnice ze stropem robiła mi zawodowa ekipa, szalunek robiony pod niwelator optyczny, i teraz gdy szlaufwagą strzeliłem przed montażem stolarki to po przeciwległych ścianach róznica 2-3cm w "poziomie" stropu, ale da sie to zgubić, w jednej ścianie okno tarasowe, te wstawię pierwsze, potem do jego poziomu dopasuję montaż drzwi frontowych w przeciwległej ścianie no i poziom docelowy wylewki

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    ............... i jakieś 600zł za niwelator i ..............to po przeciwległych ścianach róznica 2-3cm w "poziomie" stropu,............
    niwelatorem za 600zł tak może wyjść.

    powodem tych nierówności może być źle wypoziomowany niwelator, ja zawszę w czasie budowy niweluję budynek ok. 3 razy, wtedy sprawdzam, czy wcześniejsze poziomy się zgadzają.

    Mi zdażyło się też pomylić, źle spojarzałem w optykę (skala) niwelatora, w trakcie następnego pomiaru poprawiłem błąd......
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nawet niwelatorem za 300 zeta błędu nie popełnisz jak potrafisz go obsługiwać
    szlaufwaga tez nie każdy potrafi działać
    nie sztuka miec w reku nowinki techniczne jak widać - sztuka jest umiejętnie z nich korzystać prawda mdzalawski ?
    i beda nam tu mówić o wyższości jednego nad drugim hi hi hi
    mówiąc o królu miałem na myśli tez podejście - "Panie, przyjdzie tynk to wyrówna" bądź "Panie, będą robić wylewkę to zgubią"
    Największa skucha jaka w nadrozach wyłapałem - pomijając nagminnie rożna ich wysokość - to odchyłka od poziomu 6 cm na 120 cm - to jest skucha, a podkuć nie można bo pręty od razu i wszystkie okna do tej skuchy dopasowane by były na tym samym poziomie - klient zabulił dodatkowo za zupełnie zbędne (gdyby bylo dobrze) poszerzenia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony