dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hiv
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Emanuela II - kolejna ale jedyna (komentujemy)

    Zapraszamy do komentowania naszego dziennika budowy TUTAJ

    Jesteśmy już na etapie na którym jest o czym pisać więc... sami zresztą wiecie, że jeszcze nic nie widać a pracy jest sporo

    Pozdrawiamy

    K&A
    Emanuela II
    DZIENNIK
    KOMENTARZE

  2. #2

    Domyślnie Re: Komentarze do Emanuela II - kolejna ale jedyna

    Cześć,
    Tak jak napisałem w naszych komentarzach - gratulujemy wybowu "jedynego właściwego" projektu .
    Trzymamy kciuki i pozdrawiamy
    TadekL

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hiv
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Dziękujemy raz jeszcze za możliwość obejrzenia waszego domku.

    To pozwoliło nam sie upewnic we właściwym wyborze!

    Pozdr.
    Emanuela II
    DZIENNIK
    KOMENTARZE

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hiv
    Dziękujemy raz jeszcze za możliwość obejrzenia waszego domku.

    To pozwoliło nam sie upewnic we właściwym wyborze!

    Pozdr.
    Cała przyjemność po naszej stronie. Jakby co wiecie jak nas znaleźć.
    Pozdrawiam
    TadekL

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hiv
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Niestety wieści od projektantki nie sa dobre... Ale o tym w dziennkiku
    Emanuela II
    DZIENNIK
    KOMENTARZE

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hiv
    Ciekawe są koszta u naszej projektantki, chciałbym to porównać z tymi jakie płaciliście wy:
    - adaptacja, zmiany w projekcie - 1000zł
    - plan zagospodarowania działki - 2000zł
    - projekty przyłącza - 600zł za każdy(prąd, woda z głębinówki)
    - załatwienie pozwolenia na budowę - ok 300zł(oni załatwiają wszystkie dokumenty i uzgodnienia z ZUDem etc)
    - opłaty zwiazane z pozwoleniem - ok 500zł
    - kierwonik budowy - 1500zł(książka i tablica w cenie

    Co ciekawe u innego projektanta za to samo ale bez kierownika budowy(i bez ceny projektu oczywiście) usłyszeliśmy... 15tys zł

    A co to za opłaty związane z pozwoleniem?

    No niezłe te cenki, które napisałeś, u nas było:
    - mapki do celów projektowych (16 szt. można 12 szt.) - 549 zł,
    - adaptacja projektu wraz z planem zagospodarowania działki - 600 zł,
    - pozwolenie na budowę - załatwiałem sam - bez opłat (dwie wizyty w urzędzie)
    - koszty związane z projektami przyłączy były po stronie energetyki, gazowni i wodociągów a nie naszej - inwestora.
    - kierownik budowy - 1600zł (książka i tablica w cenie) - wizyt tyle na budowie ile było potrzeba,a nie ograniczone np. do 10-ciu.

    Pozdrawiam
    TadekL

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hiv
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał TadekL
    Cytat Napisał Hiv
    Ciekawe są koszta u naszej projektantki, chciałbym to porównać z tymi jakie płaciliście wy:
    - adaptacja, zmiany w projekcie - 1000zł
    - plan zagospodarowania działki - 2000zł
    - projekty przyłącza - 600zł za każdy(prąd, woda z głębinówki)
    - załatwienie pozwolenia na budowę - ok 300zł(oni załatwiają wszystkie dokumenty i uzgodnienia z ZUDem etc)
    - opłaty związane z pozwoleniem - ok 500zł
    - kierownik budowy - 1500zł(książka i tablica w cenie

    Co ciekawe u innego projektanta za to samo ale bez kierownika budowy(i bez ceny projektu oczywiście) usłyszeliśmy... 15tys zł

    A co to za opłaty związane z pozwoleniem?

    No niezłe te cenki, które napisałeś, u nas było:
    - mapki do celów projektowych (16 szt. można 12 szt.) - 549 zł,
    - adaptacja projektu wraz z planem zagospodarowania działki - 600 zł,
    - pozwolenie na budowę - załatwiałem sam - bez opłat (dwie wizyty w urzędzie)
    - koszty związane z projektami przyłączy były po stronie energetyki, gazowni i wodociągów a nie naszej - inwestora.
    - kierownik budowy - 1600zł (książka i tablica w cenie) - wizyt tyle na budowie ile było potrzeba,a nie ograniczone np. do 10-ciu.

    Pozdrawiam
    TadekL
    Po co tyle mapek w oryginale? Ja mam zrobioną matrycę(taka przezroczysta) i zrobiłem chyba z 5 kserówek juz po 6zł(dla prądu jedna, dla wodociągów zrobili sobie sami ksero) i jedną kserówkę wzięła już projektantka ale wiem, że będzie potrzebowała matrycę do planu zagospodarowania działki pewnie.
    Sama matryca(mapa) kosztowała mnie 500zł.
    Projekt przyłącza muszę zrobić sam bo inaczej na prad będę czekał nawet 18miesięcy. Z własnym projektem 6...

    Wody nie robię bo do wodociągu mam 200m więc będzie studnia + przydomowe uzdatnianie wody(odżelazianie + zmiękczanie) a kiedyś jak w drodze gmina zrobi wodociąg na ich koszt po prostu się podepnę.

    Zastanawia mnie to pozwolenie na budowę.
    Sam nie wiem co to za opłaty(ZUD?) i czuję, że zajmę się tym sam mimo braku czasu. Podobno w naszej gminie ciężko się z współpracuje bo czepiają sie każdego braku kropki czy kreski w dokumentacji(projektantka juz przeklęła ja dowiedziała się gdzie to jest...)
    Emanuela II
    DZIENNIK
    KOMENTARZE

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hiv
    Po co tyle mapek w oryginale? Ja mam zrobioną matrycę(taka przezroczysta) i zrobiłem chyba z 5 kserówek juz po 6zł(dla prądu jedna, dla wodociągów zrobili sobie sami ksero) i jedną kserówkę wzięła już projektantka ale wiem, że będzie potrzebowała matrycę do planu zagospodarowania działki pewnie.
    Sama matryca(mapa) kosztowała mnie 500zł.
    Projekt przyłącza muszę zrobić sam bo inaczej na prad będę czekał nawet 18miesięcy. Z własnym projektem 6...

    Wody nie robię bo do wodociągu mam 200m więc będzie studnia + przydomowe uzdatnianie wody(odżelazianie + zmiękczanie) a kiedyś jak w drodze gmina zrobi wodociąg na ich koszt po prostu się podepnę.

    Zastanawia mnie to pozwolenie na budowę.
    Sam nie wiem co to za opłaty(ZUD?) i czuję, że zajmę się tym sam mimo braku czasu. Podobno w naszej gminie ciężko się z współpracuje bo czepiają sie każdego braku kropki czy kreski w dokumentacji(projektantka juz przeklęła ja dowiedziała się gdzie to jest...)
    Jak my robiliśmy to jeszcze nie było matryc, ale prawie na jedno wyszło. ZUD u nas też nie było - bo to wieś a nie miasto , ale za "zmiany" w projekcie i plan zagospodarowania to sobie zażyczyła niezłą kwotę. Kroją na każdym kroku co nie?.
    Fajnie, że masz już projekt.
    Pozdrawiam
    TadekL

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hiv
    PS. Za jakiś czas(2,3 a może 5lat? nie wiemy...) będzie pewnie i obok nas instalacja gazu ziemnego więc pewnie skorzystamy i wymienimy piec na gazowy ale teraz trudno to przewidzieć
    A może zdecydujesz się na gaz propan-butan z butli, droższy, ale w perspektywie - butlę dzierżawisz, a jak już przyjdzie gaz ziemny w piecu wystarczy wymienić dysze, bez konieczności jedo wymiany. Do ogrzewania olejowego też potrzebujesz zbiornik,ale nie wiem, czy możesz go dzierżawić czy kupić. Moi znajomi mają olej i jest to zlokalizowane w piwnicy - zajmuje dużo miejsca. A butlę możesz wkopać w ziemię.
    To tyle moich przemyśleń
    Pozdrawiam
    TadekL

  10. #10

    Domyślnie

    Witajcie,

    My też się będziemy budować pod Tuszynem, tylko mam wrażenie że z drugiej strony, na zachód. Też mamy kawał do wodociągu 300m, ale u nas we wsi dobra woda jest na głębokości 50 -70m więc ze studnią pewnie będzie jazda
    Mam pytanie czy podlegacie pod ZE Piotrków czy Łódź , bo może w naszym przypadku też możemy przyśpieszyć prąd?

    Pozdrawiam,
    Kasia

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hiv
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał lorifactor
    Witajcie,
    My też się będziemy budować pod Tuszynem, tylko mam wrażenie że z drugiej strony, na zachód. Też mamy kawał do wodociągu 300m, ale u nas we wsi dobra woda jest na głębokości 50 -70m więc ze studnią pewnie będzie jazda
    Mam pytanie czy podlegacie pod ZE Piotrków czy Łódź , bo może w naszym przypadku też możemy przyśpieszyć prąd?

    Pozdrawiam,
    Kasia
    Zachód? My dokłądnie z Tuszyna w stronę Dłutowa. Tuszynek Majoracki - te rejony ale jeszcze na terenie miasta.

    Co do pradu to ZE Piotrków i z tego co wiemy to całe szczęście, że to nie Łódź

    Niestety już kilku projektantów narzekało na samą Gminę bo te dwie kobietki które wydaja pozwolenia na budowę strasznie się wszystkiego czepiają(nawet małych błędów) i jest dużo biegania a i czas upływa nieubłaganie.

    Nam się bardzo nie śpieszy i ile się uda w przyszłym roku tyle się uda. Gdyby dało się zamknąć stan surowy i zrobić ogrzewanie wtedy moglibyśmy sobie dłubać całą zimę.
    Emanuela II
    DZIENNIK
    KOMENTARZE

  12. #12

    Domyślnie

    My kawałeczek dalej , Górki Duże , no to sąsiedzi , ale wizualnie nie kojarzę w którym kawałku Tuszynka to może być ,w każdym razie będziemy Was wspierać duchowo.

    My robimy projekt indywidualny,gdyż bawimy się już 10 lat w odtwarzanie kultury materialnej średniowiecza (czytaj "bractwo rycerskie") i chcemy mieszkać choć trochę w konwencji , oczywiście w granicach rozsądku i kasy

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hiv
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał lorifactor
    My kawałeczek dalej , Górki Duże , no to sąsiedzi , ale wizualnie nie kojarzę w którym kawałku Tuszynka to może być ,w każdym razie będziemy Was wspierać duchowo.

    My robimy projekt indywidualny,gdyż bawimy się już 10 lat w odtwarzanie kultury materialnej średniowiecza (czytaj "bractwo rycerskie") i chcemy mieszkać choć trochę w konwencji , oczywiście w granicach rozsądku i kasy
    No to bliziutko!
    W stronę Tuszyna jadąc macie las przed Majorackim. Przed lasem jest ul. Dylewska z zaraz za lasem w lewo Niedas. Przy Niedasie ale jakieś 800m od asfaltu mamy działeczkę Górki będziemy widzieć z kuchennego okna!

    Kiedy startujecie?
    Emanuela II
    DZIENNIK
    KOMENTARZE

  14. #14

    Domyślnie

    Formalności , prądy i inne duperele już teraz , a budowa od wiosny ,też ile się dai.Do tego musimy postawić jeszcze warsztat mojego męża, bo ja pracuję w Łodzi i raczej nie mogę tego zmienić.

    Na razie posadziliśmy drzewa i dogadujemy projekt


    Teraz chyba już kojarzę waszą lokalizację , kiedyś nawet tam oglądałam działki , bo mojej mamie się tam bardzo podoba , no ale ostatecznie mamy Górki

  15. #15

    Domyślnie

    my do asfaltu mamy 500m

    ale cieszymy się z tego (na razie)

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hiv
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał lorifactor
    Formalności , prądy i inne duperele już teraz , a budowa od wiosny ,też ile się dai.Do tego musimy postawić jeszcze warsztat mojego męża, bo ja pracuję w Łodzi i raczej nie mogę tego zmienić.

    Na razie posadziliśmy drzewa i dogadujemy projekt


    Teraz chyba już kojarzę waszą lokalizację , kiedyś nawet tam oglądałam działki , bo mojej mamie się tam bardzo podoba , no ale ostatecznie mamy Górki
    No to wystartujemy podobnie. Ile bedzie was kosztował projekt indywidualny?
    To będzie duży dom?

    U nas może w lutym-marcu zrobimy już fundamenty, płot i pewnie chcielibyśmy coś posadzić tylko zastanawiamy się czy nam ktoś tego nie wykopie w nocy bo słyszałem już o takich przypadkach...

    Mapka naszych okolic:
    Emanuela II
    DZIENNIK
    KOMENTARZE

  17. #17

    Domyślnie

    Za projekt płacimy częściowo w barterze bo mój mąż robi koledze architektowi elementy uzbrojenia , tak więc ciężko to policzyć.

    A posadziliśmy sosny , jarzębiny , to raczej nie chodliwy towar

  18. #18

    Domyślnie

    dom 8 na 15 , z poddaszem tylko częsciowo użytkowym ,bo nie trzeba nam na razie tyle miejsca na górze (1 synek 3,5 roku), bez garażu , dach dwuspadowy 45 stopni , prosta bryła , tylko wykończenie pt: lico ze starej cegły i kamienia itp

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Witam i gratuluję wyboru projektu - Emanuela zawsze mi się podobała Dodam jeszcze, że piękna działka!

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar magdzik76
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie

    Witam
    My z mężem również staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami kawałka ziemi w Tuszynie. Mam do Waszej działeczki ok kilometra w linii prostej przez łąki i pola więc trochę dalsi ale sąsiedzi. Również zaczynamy na wiosnę, dokumenty się szykują u architekta.
    Będziemy zaglądać do Was i kibicować
    Pozdrawiam
    Magda

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony