Witam,
Sprawa jest dość skomplikowana ale po krótce:
1). 2002 wydanie warunków przyłączenia 8KW;
2). 11.03.2003 podpisanie umowy o przyłączenie (V grupa) oraz wniesienie opłaty 856pln za 8KW. (oczywiście budowa przyłącza kablowego itd.)
3). 29.04.2003 podpisanie umowy sprzedaży energii elektrycznej w taryfie C11 (budowalna).
4). Wnoszenie stosownych opłat za zużyta energię.

Trochę trwała moja budowa ale nadszedł czas by zamieszkać w domu i chciałem zmienić taryfę z budowlanej C11 na normalną G11 oraz dodatkowo podnieść ilość KW przyłączonych do 14. Kolejna masa dokumentów i... wydanie nowych warunków na przyłączenie wnioskowanych 14KW. Hmm.. Wg http://www.enion.pl/pl/obsluga/przylaczanie stawka za 1KW=132,65pln i OK takie opłaty. Na nowych warunkach podana jest jednak kwota za całe 14KW czyli 1857,10pln. Tym czasem ja już zapłaciłem za 8KW!. Po burzliwej dyskusji z energetyką oraz przedstawieniu dowodów wpłaty w wysokości ww z łaską obniżyli kwotę na warunkach do 1001,1pln (odjęli kasę, którą zapłaciłem). Mimo wszystko dalej budzi to moją wątpliwość gdyż wg mnie powinienem zapłacić za dodatkowe 6KW po kwocie 132,65pln czyli 795,9pln. Pan tłumaczy, że wszystkim tak robią i nie wie o co mi chodzi! Przepisy się zmieniły i tyle! Jak zapytałem czy gdybym dalej pozostawił 8KW tylko chciał zmienić taryfe na G11 to też bym zapłacił te ~200pln nie odpowiedział. Czy ktoś z Was orientuje się jak to powinno wyglądać zgodnie z przepisami? Nie chodzi mi o te 200pln ale o rację!