dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Oznacza to wszystko, że spaprali robotę.

    Możliwości dlaczego
    - nie gruntowane ściany
    - tynk robiony na budowie, a nie fabryczny
    - za szybkie wysychanie (brak okien lub/i przeciągi)
    - za cienki tynk
    - brak siatek tam gdzie zmieniał się rodzaj materału w podłożu (belka - wymurówka itd)

    Pękać nie ma prawa.
    Reklamować.

    Ważne jest jaka jest szerokość rysy. Do 0,3 mm to typowe rysy skurczowe. Kształt rys też ma duże znaczenie.

  2. #22

    Domyślnie



    Mam nadzieję, ze to tylko rysy skurczowe i nie mają wiekszego znaczenia? Ta rysa na zdjęciu ma nie więcej niż 5cm (zdjecie jest zrobione w bardzo dużym zbliżeniu), nie wydaje mi się też, aby miała wiecej niż te 0,3mm. Najdłuższa rysa jaką znalazłem nie miała więcej niż 10cm. Nie ma ich też zbyt wiele. Tynk ma 13-15 mm grubości i był połozony na ścianę z cegieł silikatowych, bez gruntowania. Ściana była tylko zwilżona wodą i na to poszła szpryca.
    Sp5es, co Ty na to?

  3. #23
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    a może by tak szanowni forumowicze świeże tynki polewać wodą aby nie wysychały za szybko, co ? Unikniecie wtedy takich sytuacji.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACKIE P
    a może by tak szanowni forumowicze świeże tynki polewać wodą aby nie wysychały za szybko, co ? Unikniecie wtedy takich sytuacji.
    800 m2 polewać woda ?
    ściany można ale sufity ? ?

    a moze pęka od złego składu mieszanki ??
    może byłu za grubo ?
    albo bez szprycy betonowej ?
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    ...
    a moze pęka od złego składu mieszanki ??
    może byłu za grubo ?
    albo bez szprycy betonowej ?
    Za grubo nie było. Ściany mam bardzo równe. W tym miejscu tynk ma 13 mm. Szpryca też była. O mieszance niestety nic nie moge powiedzieć, bo nie wiem w jakich proporcjach odmierza składniki. Wiem tylko, ze daje wiecej wapna niż cementu.

  6. #26
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    rezi!!!! jestes lekko cyniczny, oczywiście mowa o ścianach, a nie sufitach.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    ale tak na serio
    ja tez miałem takie rysy i to sporo i chyba nawet większe
    większe zostały powiększone, zagruntowane i zaszpachlowane gipsem szpachlowym na cieńkiej siatce do pęknięc ( taka 10 cm cieńka siatka w włókna szklanego) podobnie zrobiłem wokół gniazdek

    na całość poszła gładx szpachlowa i jak na razie jest ok nic nie wyłazi
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  8. #28

    Domyślnie Re: Rysy na tynkach cementowo - wapiennych - kiedy się martw

    Cytat Napisał Inwestorski
    zauważyłem kilka (cztery) pęknięć na ścianie lukarny
    Pęknięcia najprędzej wychodzą na lukarnach bo w budynku na początku dach najmocniej pracuje.

    Kiedy robiłeś dach? Może trzeba było troche odczekać z tynkiem zanim dach się ustabilizuje.

  9. #29

    Domyślnie

    nie przejmować się ...
    inaczej osiwiejemy przedwczesnie...
    miałem podobne spekania, panikowałem i co i nic
    poszła gładż spekań nie ma i nic nie wskazuje na to by miało cos sie z tym dziać
    u sąsiada było podobnie i tez jest teraz ok

    na parterze zastosowałem tynk gotowy z paczek Maxit
    wyszło drozej niz robiony na placu budowy, ale co do jakosci nie ma porównania--- ani jednej ryski

    najwazniejsze jest to by pod rysą nie było głuchego dzwieku...
    pusty odgłos --odparzony tynk------ od razu zbić tynk --zagruntować i uzupełnić
    pozdrawiam rafał

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAS01


    Mam nadzieję, ze to tylko rysy skurczowe i nie mają wiekszego znaczenia? Ta rysa na zdjęciu ma nie więcej niż 5cm (zdjecie jest zrobione w bardzo dużym zbliżeniu), nie wydaje mi się też, aby miała wiecej niż te 0,3mm. Najdłuższa rysa jaką znalazłem nie miała więcej niż 10cm. Nie ma ich też zbyt wiele. Tynk ma 13-15 mm grubości i był połozony na ścianę z cegieł silikatowych, bez gruntowania. Ściana była tylko zwilżona wodą i na to poszła szpryca.
    Sp5es, co Ty na to?

    Zawsze dostaw do takiego foto metrówkę / linijkę na czas fotografii,inaczej ciężko zeskalować.

    Jeśli rysy się "rozłazą" na długości to mniej żle. Rozumiem tynk kręcony na budowie.

    jak chcesz naprawdę wiedzieć co się na ścianie dzieje, chlapnij naścinę garnkiem wody.
    Wszystkie cuda wylezą.
    To może być brak gruntu. Czy silika był murowany, czy klejony ? Tu też może być przyczyna - szczególnie przy braku gruntowania.
    Chlapnij obficie wodą naścianę i zrób foto większej powierzchni. Będzie wiadomo więcej.

  11. #31

    Domyślnie

    U mnie z kolei powychodzily cale pajeczyny rys na niektorych nadbudowanych scianach. Nadbudowa wiosna 2004, tynkowane latem 2004, gladz gipsowa latem 2005. Zima jeszcze tych pajeczyn nie widzialem, a teraz jestem troche zgaszony, jak to widze i licze kase wpakowana w gipsy. Mysle (mam nadzieje), ze te rysy to efekt spekanego tynku - bo nie sadze, zeby tak spekala sciana stawiana z maxa. Czy po przykryciu tych rys ponownie gipsem znikna na dluzszy czas, czy za kilka miesiecy moga z powrotem sie pojawic? Piszac o przykryciu gipsem mam na mysli retusz powierzchniowy anizeli ponowne zaciaganie calych scian z wtopieniem siatki.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Przyczyny pękania tynków są bardzo złożone.
    Nie można widzieć wsposób - max nie może pękać.
    Max może i nie , ale...

    - Połączenia wymurówki maxa z betonem - TAK
    - na fudze murarskiej zaprawy między bloczkami -TAK
    - na pustce powietrznej niedotynkowanych fug pionowych - TAK
    - przy za cienkim lub nierównomiernie grubym tynku - TAK

    - itd....

  13. #33

    Domyślnie


    Już wiem po co był ten garnek z wodą Po oblaniu ściany wyszła cała siatka, czego nie widać na suchej ścianie. Tynk był oczywiście kręcony na budowie. Ściana z silikatów na tradycyjnej zaprawie. Bede na to za jakiś czas nakładał jeszcze jakąś gładź. Jeszcze nie wiem jaką (gipsową jak np Cekol C-45, czy coś w rodzaju Akryl-putz Śnieżki lub coś w rodzaju Atlas Record). Mam nadzieję, że po położeniu tej ostatniej warstwy nic złego nie będzie się działo?

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    miałem gorzej ... po gładzi jest rewelka
    przetestowałem kilka gładzi i postawiłem na :
    I warstwa gips szpachlowy extra frans-pol
    II warstwa finisz gładź gipsowa extra frans-pol
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  15. #35

    Domyślnie

    Sam jeszcze nie mam pojecia czym tą wykończę. Na razie rozpatruję:
    -Akryl-Putz Finisz Śnieżki
    -Masa szpachlowa Sheetock
    -Atlas Rekord
    -ETS 2 Semin
    Szczególnie to ostanie zachwalał jeden fachowiec ze Szczecina.
    PS. Gładź Franspolu też rozważam, tak jak i parę inych produktów innych firm (np Cekol C 45)

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAS01
    Sam jeszcze nie mam pojecia czym tą wykończę. Na razie rozpatruję:
    -Akryl-Putz Finisz Śnieżki
    ...
    Szczególnie to ostanie zachwalał jeden fachowiec ze Szczecina.
    PS. Gładź Franspolu też rozważam, tak jak i parę inych produktów innych firm (np Cekol C 45)
    Ja już zadecydowałem, będzie to Akryl Putz Finisz Snieżki, mam zrobione tym sufity, zresztą widziałeś Konrad jak wyglądają. Kupiłem narazie dwa worki na próbę, jak mi będzie szło. Wstępne przeszkolenie już przeszedłem
    pozdrawiam
    m.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał maksiu
    ...
    Ja już zadecydowałem, będzie to Akryl Putz Finisz Snieżki, mam zrobione tym sufity, zresztą widziałeś Konrad jak wyglądają. Kupiłem narazie dwa worki na próbę, jak mi będzie szło. Wstępne przeszkolenie już przeszedłem
    pozdrawiam
    m.
    Właśnie dlatego rozpatruję, że widziałem to u Ciebie i pisałeś, ze miałeś tym robione. Wczesniej nie wiedzialem o istnieniu takiego produktu.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAS01
    Cytat Napisał maksiu
    ...
    Ja już zadecydowałem, będzie to Akryl Putz Finisz Snieżki, mam zrobione tym sufity, zresztą widziałeś Konrad jak wyglądają. Kupiłem narazie dwa worki na próbę, jak mi będzie szło. Wstępne przeszkolenie już przeszedłem
    pozdrawiam
    m.
    Właśnie dlatego rozpatruję, że widziałem to u Ciebie i pisałeś, ze miałeś tym robione. Wczesniej nie wiedzialem o istnieniu takiego produktu.
    Szczerze mowiąc ja też nie miałem pojęcia, do czasu aż kolega sobie zażyczył tego na sufity

  19. #39

    Domyślnie

    Jest tylko jeden mały problem. Nie każdy rodzaj farby bedzie się tego trzymał. Tematu farb jeszcze nie studiowałem, więc nie wiem, czy bedzie to miało w moim przypadku jakieś znaczenie.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony