dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 200
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3983
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie POMAGAM W ŚWIĘTA

    Cześć. Piszę w pewnej sprawie i od razu na początku proszę o zamieszczenie tego jako ogłoszenie na górze strony – uważam, że gra jest warta świeczki. Oboje z żoną postanowiliśmy się w tym roku włączyć w akcję na rzecz pewnego ośrodka. Ośrodek ten jest nam o tyle bliski, że pracują w nim nasi bliscy znajomi a ja sam byłem tam wychowawcą przez dwa wakacyjne turnusy więc znam jego strukturę od wewnątrz. Miejsce o którym pisze to Samodzielny Publiczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci i Młodzieży w Bacikach Średnich.
    Jest to miejsce zrzeszające dzieci z rodzin patologicznych. Patologicznych to trochę zbyt mało. Dzieci zostały zabrane z domów nie dlatego, że mama czy tato piją. Oprócz tego, że alkohol leje się wartkim nurtem, wielokrotnie są gwałcone, część z nich widziała jak tato pchnął mamę nożem podczas libacji alkoholowej, części z nich ojcowie grożą z więzienia tym , że jak wyjdą to obleją benzyną i podpalą... Te dzieciaki nie znają domu takiego jak większość z nas. W ich głowach dom to zimno, szarość i lęk. Ośrodek ,w którym się znajdują to luksusowa namiastka tego co każdy z nas ma na co dzień.
    Bywam w tym ośrodku często. Często też przyglądam sie tym dzieciom. Wychowawcy mają związane ręce bo zarząd ośrodka jest niezorganizowany i ultra nieporadny. Miejsce to jest jakby dwuczłonowe – z jednej strony ośrodek sam w sobie, z drugiej szkoła i zajęcia pozalekcyjne. Dopóki dzieciaki są w szkole i na zajęciach pozalekcyjnych, wszystko jest OK. Potem zaczyna się życie w internacie gdzie opiekę pedagogiczną sprawują pielęgniarki. Sprawują to chyba zbyt wiele. One tam zwyczajnie są, z kawą, papierosem… w salach za to trwa fala – słabszych się bije, poniża, kradzieże są na porządku dziennym – Giną ubrania, bielizna, właściwie wszystko. Dzieciom brakuje podstawowych rzeczy: czapek, rękawic, ubrań. W szkole, w której mają zajęcia pozalekcyjne często jest zimno, siedzą w kurtkach bo... nie starczyło na opał a następna dostawa ma być za tydzień, dwa. Szampon czy szczoteczka do zębów jest luksusem, ekstrawagancją. Te dzieciaki nie mają niczego. NICZEGO!! Żeby załatwić im jakiekolwiek komputery do pracy i nauki, jeździłem po firmach i zbierałem stare bo w szkole nie było ani jednego, temu ośrodkowi nie trzeba pieniędzy bo ... jakoś tak się tam dziwnie plecie, że dzieciom nie starcza na kanapki na drugie śniadanie (autentycznie widziałem jak dziecko przesuwa sobie po kromce skrobniętej masłem plasterek kiełbasy żeby starczyło na dłużej i żeby dłużej pachniało). Te dzieciaki nie chcą gotówki. Chcą cukierka, chcą mieć swój ręcznik, swoją szczoteczkę, kapcie, klapki pod prysznic. Im brakuje piżamy, czystej koszulki, skarpetek.
    W tym roku chcemy żeby każde dziecko a nie ma ich dużo bo około 25, dostało od Mikołaja paczkę: swoją szczoteczkę do zębów, swoja pastę, szampon, ręcznik, mydło. Jakieś słodycze, może po koszulce (może być za duża - będzie do spania bo piżamy niektórzy z nich nie mieli nigdy).
    Wasze dary nie mogą być wysłane na adres ośrodka właśnie ze względu na kiepskie sterowanie. Jestem przekonany, że duża część tego co wyślecie, trafiłaby w niepowołane ręce. Będę pewny że dzieci dostały to co jest im przeznaczone tylko wtedy kiedy sami z żoną zrobimy paczki i zawieziemy je do Bacik. Tylko wtedy dzieciaki będą mogły się cieszyć namiastką normalności i domowej atmosfery w święta.
    Rozumiem, że nie każdy zaufa w powodzenie tej akcji, że ciężko jest wysłać na prywatny adres coś co się kupiło dzieciakom wierząc , że realnie to do nich dotrze ale nie mam lepszego pomysłu. Wysyłanie czegokolwiek na adres ośrodka nie miałoby najmniejszego sensu z powodów o których pisze powyżej zresztą Dyrekcja ośrodka nie została poinformowana o niczym – współpracujemy tylko z wychowawcami bo to oni realnie mogą wpłynąć na jakość życia tych dzieci. Zarządowi ośrodka już dawno przestaliśmy ufać. Gdyby ktoś z Was miał chęć przyłączenia się do sprawy, proszę piszcie na prv. Tam zostaną Wam podane bliższe informacje na temat adresu do wysyłki tego co możecie ofiarować od siebie. Z góry bardzo dziękujemy w imieniu swoim i dzieciaków.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    na prv dostaje duzo pytań w sparwie uzywanych ubrań. Wezme wszystko bo dzieciom trzeba wszystkiego. Do paczek powędrują co prawda tylko nowe rzeczy: marzy mi się, żeby każdy dzieciak dostał SWÓJ ręcznik, swoja piżamę, swoje mydło, szczotke do zębów, pastę, jakieś słodycze ale uzywane ubrania, ksiązki zawiozę także w ramach prezentu kolektywnego. dzieciaki to podstawówka i gimnazjum - to tak w kwestii rozmiaru

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Dandi bardzo fajny pomysł.... zaraz linka wklejam do siebie i do komentów i do dziennika....

    mam tylko prośbę napisz coś więcej...o tych dzieciakach.... no w jakim wieku one są, jakich rozmiarów np ciuchów, czapek potrzebujecie.... myślę, że i tak większość informacji będzie udzielana privami, ale choć ciut może można napisać...



  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    No własnie, może tu napiszemy w czym możemy pomóc, zeby sie nie powielać.
    Pisałam juz dandi, ze mydła biorę na siebie...czyli 25 szt mydeł mu wysyłam i kilka ręczników, ile? powiem jak zrobię remanent w szafie?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    słuchajcie i jeszcze wazna rzecz na która zwróciła moja uwagę Wu - ida święta - poczta będzie miała opóźnienia. Ważne żeby wasze paczki wyszły jak najwczesniej jeżeli mamy zdążyc przed wigilią. Jeżeli chodzi o potrzeby wyobrażamy sobie nastolatka który nie ma nic - i wynik wpisujemy sobie w głowę. To proste.


    I jeszcze jedno - patrząc na odzew na prv... jestem dumny że jestem członkiem tego forum. Edzia zaklepała mydła. kto klepie szczotki do zebów? niekoniecznie wszystkie?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Lista potrzeb stale uaktualniana:

    MYDŁO - EDZIA
    ŻEL POD PRYSZNIC -
    RĘCZNIKI -
    KAPCIE -
    SŁODYCZE -
    PASTA DO ZĘBÓW -
    SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW -
    SZAMPON -
    KOSZULKI -

    RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    żel pod prysznic biorę na siebie - 25 sztuk
    Dandi, poproszę adres na priv

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    poszło. Co jeszcze możemy zawieźć dzieciakom? Czekam na inne pomysły żeby paczki nie były tak boleśnie praktyczne...

    MYDŁO - EDZIA
    ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
    RĘCZNIKI -
    KAPCIE -
    SŁODYCZE -
    PASTA DO ZĘBÓW -
    SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW -
    SZAMPON -
    KOSZULKI -

    RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    szczoteczki do zębów i pasty biorę ja....

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Nitu, dzieki. jaka ilość? I koniecznie musimy dorzucic coś extra - jakies fajne gadżety które sprawia dzieciakom frajdę. Cos oprócz słodyczy. Kto ma pomysł?

    MYDŁO - EDZIA
    ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
    RĘCZNIKI -
    KAPCIE -
    SŁODYCZE -
    PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
    SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
    SZAMPON -
    KOSZULKI -

    RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-

  11. #11

    Domyślnie

    To ja biorę szampony
    komentarze i takie tam
    NAJMNIEJSZY KROK W STRONĘ CELU JEST WIĘCEJ WART NIŻ MARATON DOBRYCH CHĘCI

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Nieźle. Ile sztuk?

    MYDŁO - EDZIA
    ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
    RĘCZNIKI -
    KAPCIE -
    SŁODYCZE -
    PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
    SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
    SZAMPON - MONIKACH
    KOSZULKI -

    RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-

  13. #13

    Domyślnie

    25
    Pozdrawiam!
    komentarze i takie tam
    NAJMNIEJSZY KROK W STRONĘ CELU JEST WIĘCEJ WART NIŻ MARATON DOBRYCH CHĘCI

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    git. Kto ma pomysły jak ubogacić praktyczne paczki?

  15. #15

    Domyślnie

    A co z przyborami szkolnymi?
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Stokrotko świetny pomysł!! Każdy ze swoim pomysłem przekopiowuje liste plus pomysł.

    MYDŁO - EDZIA
    ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
    RĘCZNIKI - STOKROTKA (doprecyzowujemy ilość sztuk)
    KAPCIE -
    SŁODYCZE -
    PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
    SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
    SZAMPON - MONIKACH
    KOSZULKI - KASIA256
    PIÓRNIKI -
    DŁUGOPISY - KASIA256
    NOTATNIKI - KASIA256

    RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    ja dokładam mazaki

    tylko pytanie czy w gimnazjum też się przydadzą?

    zdążyłam zweryfikować u mam gimnazjalistów - cienkopisy zdecydowanie.
    jeśli więc pomysł jest oki to poproszę o podział na małe i duże dzieci.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Efi, wszystko się przyda, potrzebuje tylko ilości. Mazaki jak wspólny prezent czy zestaw dla każdego?

    MYDŁO - EDZIA
    ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
    RĘCZNIKI - STOKROTKA (doprecyzowujemy ilość sztuk)
    KAPCIE -
    SŁODYCZE -
    PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
    SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
    SZAMPON - MONIKACH
    KOSZULKI - KASIA256
    PIÓRNIKI -
    DŁUGOPISY - KASIA256
    NOTATNIKI - KASIA256
    MAZAKI - EFILO

    RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    zestaw dla każdego - dopisałam pytanie w poście wyżej

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Słuchajcie jeszcze jedno: część z Was pyta na prv czy można wysłac pieniązki ze względu na brak czasu. Każdą przelana na konto złotówke wydam na słodycze dla dzieciaków ( pedagogicznie to bez sensu ale te dzieci cukierka nie widziały od miesięcy więc w święta nagniemy teorię na temat zepsutych zębów) ewentualnie na rzeczy których zabraknie.

Strona 1 z 200

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony