dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Pytanie do mieszkających w domach z BK

    Do wszystkich którzy mieszkają w domu wybudowanego z BK.
    Otóż, zdecydowałem, ze ściany w naszym domku wymuruję z białego BK- wybór padł na SOLBET śćiana 24cm+12 styropianu.
    Jak rozmawiam z różnymi sprzedawcami to wiadomo spotykam różne sprzeczne opinie które nieraz były poruszane na tym forum- że wilgoć w środku, że grzyb, że ściany "piją" wodę...
    Dlatego proszę wszystkich użytkowników takich domków o swoje opinie i wnioski na temat tego materiału konstrukcyjnego z domów w których mieszkacie.
    Przecież jak odizoluje poziomo od fundamentu to nie ma co pić, jak odizoluję od zewnatrz również i właśnie-
    czy ściana z BK z izolacją zewnętrzną ze styropianu zachowuje się inaczej jak ceramika ze styropianem? Czy może na ocieplonych ścianach z BK jest większe prawdopodobieństwo grzyba niż na ceramice czerwonej? Wg mnie nie i to zależy tylko od wentylacji, ale to już inny temat.
    Poradźcie coś bo oszaleje
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: Pytanie do mieszkających w domach z BK

    Cytat Napisał ifka13
    ... Poradźcie coś bo oszaleje
    masz racje
    wilgoć z domu /bytowa czy technologiczna/ usuwa sie przy pomocy wentylacji a nie scian

    mozesz budowac z BK

  3. #3
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie Re: Pytanie do mieszkających w domach z BK

    Cytat Napisał ifka13
    Do wszystkich którzy mieszkają w domu wybudowanego z BK.
    Otóż, zdecydowałem, ze ściany w naszym domku wymuruję z białego BK- wybór padł na SOLBET śćiana 24cm+12 styropianu.
    Jak rozmawiam z różnymi sprzedawcami to wiadomo spotykam różne sprzeczne opinie które nieraz były poruszane na tym forum- że wilgoć w środku, że grzyb, że ściany "piją" wodę...
    Ja mieszkam w takiej konstrukcji 24BK+styro i nie ma żadnego grzyba, wilgoci a ściany nie piją. Także śmiało buduj.

    PS: Wywietrzniki są wszędzie gdzie należy, jest "centralny" wlot powietrza i nie zatykam kratek wentylacyjnych.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Mieszkam w domu z bk - ściana jednowarstwowa..... jeszcze mamy nieotynkowany dom, tynkować będziemy wiosną . Ze ścianami nic złegosię nie dzieje ... wszystko w najlepszym porządku.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #5

    Domyślnie

    może sprzedawca jest miłośnikiem ceramiki
    Budowa to nie wyścig - czasami trzeba jednak sprintować

  6. #6

    Domyślnie

    Mieszkam ponad 12 lat w domu z BK
    Mój dom też buduje z BK - same plusy
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  7. #7

    Domyślnie

    Potwierdzam.
    Tylko trochę gorzej z akustyką.(mała masa ścian)

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    nooooo, Kochaaaaaani
    a badania TB vel Wg?
    a macie aparaturę do pomiaru?
    ha...
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    nooooo, Kochaaaaaani
    a badania TB vel Wg?
    a macie aparaturę do pomiaru?
    ha...
    no i znowu przylezie... I powie że cyrkulacja i duży zasobnik w kontekście sciany z BK to fatalne rozwiazanie


    Mam ścianę z BK ale jeszcze nie mieszkam. Dom stoi. Więcej informacji za 2 lata.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #10

    Domyślnie

    wyluzuj....chcesz zobaczyć grzyba..to wybierz sie do starych poniemieckich kamienic na ten przykład...niektóre z nich mają piekne grzyby,choć to przecierz niemiecki klinkier,taka mercedes wśród klinkierr.nie daj się zarazić głupotą.Wątpliwości to ludzka rzecz ale nie wydaje mi się aby sprzedawca w hurtowni,"wujek Edek","pan Zygmunt"(z całym szacunkiem )miał w tym względzie prawo do Twego szaleństwa.pogadaj może z architektem,kierbudem...na tym forum wątpliwości mogą Ci się rozmnożyć...

  11. #11

    Domyślnie

    Nie daj się wpuścić w kanał i buduj z betonu ! Najlepiej komórkowego... Ale z drugiej strony w domach z betonu nie ma wolnej miłości... Jeśli jesteś tradycjonalistą i wierność dla Ciebie to podstawa - to nie masz wyboru - tylko beton (komórkowy).

  12. #12

    Domyślnie

    Obecnie mieszkam w 10 letnim domu z BK białego z Puław + styropian 10, swój nowy dom zbudowałem z tego samego + 12 styropian, żadnych negatywnych objawów nie zauważyłem. Sam wykonywałem wszystkie instalacje wewnętrzne i w ceramice to chyba bym się zarąbał :]

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    nooooo, Kochaaaaaani
    a badania TB vel Wg?
    a macie aparaturę do pomiaru?
    ha...
    żeby było jak w horrorze - zapomniałam napisać , że chałupe mam z szarego bk- tego z popiołami ....niec tylko się kłaść i norrrmalnie umierać z napromieniowania
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  14. #14

    Domyślnie

    Ja co prawda nie mieszkam jeszcze ale bardzo sobie chwalę, że wybrałem szary, najtańszy (7,6 pln) BK. Wszelkie prace, nie tylko budowlane, ale potem dekoracyjne itp są łatwe bo łatwo BK obrabiać. Jedyny minus był taki, że mój najtańszy BK nie był zbyt równy i nie można było murować na klej tylko na zaprawę.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    żeby było jak w horrorze - zapomniałam napisać , że chałupe mam z szarego bk- tego z popiołami ....niec tylko się kłaść i norrrmalnie umierać z napromieniowania
    Ty to masz chociaż bk, a ja mam starego suporka
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony