dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie przestawienie rur od centralnego w bloku

    Witam,

    na początku powiem tak: wiem, że powinienem iść z tym do spółdzielni ale znam już ich odpowiedż tak jak na wszystkie inne pytania więc zapytam czy miał ktoś podobne doświadczenie.

    Potrzebuję zmienić pionowe rury od centralnego ogrzewania biegnące w łazience pięknie przez środek ściany z góry na dół. chodzi mi dokładnie o odspawanie ich u samej góry i dołu dostawienie wygietych kolanek i puszczenie ich ścianą.

    Czy taka ingerencja w układ centralnego ogrzewania w bloku jest dopuszczalna?

    Pójdę, spytam, chetnie podzielę się doświadczeniami z rozmowy ze spółdzielnią tylko chce wiedzieć czy takie coś jest wogóle możliwe. Czy mogę się upierać że tak chcę i już. Miał ktoś może podobne doświadczenia?

    Z góry dziekuję.
    Ł.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: przestawienie rur od centralnego w bloku

    Cytat Napisał warecki
    Witam,

    na początku powiem tak: wiem, że powinienem iść z tym do spółdzielni ale znam już ich odpowiedż tak jak na wszystkie inne pytania więc zapytam czy miał ktoś podobne doświadczenie.

    Potrzebuję zmienić pionowe rury od centralnego ogrzewania biegnące w łazience pięknie przez środek ściany z góry na dół. chodzi mi dokładnie o odspawanie ich u samej góry i dołu dostawienie wygietych kolanek i puszczenie ich ścianą.

    Czy taka ingerencja w układ centralnego ogrzewania w bloku jest dopuszczalna?

    Pójdę, spytam, chetnie podzielę się doświadczeniami z rozmowy ze spółdzielnią tylko chce wiedzieć czy takie coś jest wogóle możliwe. Czy mogę się upierać że tak chcę i już. Miał ktoś może podobne doświadczenia?

    Z góry dziekuję.
    Ł.
    Jeśli jest to tylko rura przesyłająca wodę to technicznie jest to do zrobienia bez problemowo dla nikogo (może tylko poza spółdzielnią). Jeśli są to grube rury i w łązience nie ma grzejnika (jak u moich rodziców kiedyś było) to stracisz ogrzewanie jeśli puścisz je w ścianie.
    Jedna rzecz jest tylko prawie niemożliwa - odspawanie rur. Ale można je uciąć.

  3. #3

    Domyślnie Re: przestawienie rur od centralnego w bloku

    Jeśli jest to tylko rura przesyłająca wodę to technicznie jest to do zrobienia bez problemowo dla nikogo (może tylko poza spółdzielnią). Jeśli są to grube rury i w łązience nie ma grzejnika (jak u moich rodziców kiedyś było) to stracisz ogrzewanie jeśli puścisz je w ścianie.
    Jedna rzecz jest tylko prawie niemożliwa - odspawanie rur. Ale można je uciąć. [/quote]


    Dzięki, Ide pogadać z betonem w mojej SM. Pewnie znowu zastanę speca z otwartymi dwiema puszkami szprotek w oleju na biurku
    Co myślisz o tym (jak się nie zgodzą) aby latem jak już spuszczą wode samemu bez ich wiedzy zrobić taki zabieg. Grozi publicznym wieszaniem na najwyższej na osiedlu latarni ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: przestawienie rur od centralnego w bloku

    Cytat Napisał warecki
    Jeśli jest to tylko rura przesyłająca wodę to technicznie jest to do zrobienia bez problemowo dla nikogo (może tylko poza spółdzielnią). Jeśli są to grube rury i w łązience nie ma grzejnika (jak u moich rodziców kiedyś było) to stracisz ogrzewanie jeśli puścisz je w ścianie.
    Jedna rzecz jest tylko prawie niemożliwa - odspawanie rur. Ale można je uciąć.

    Dzięki, Ide pogadać z betonem w mojej SM. Pewnie znowu zastanę speca z otwartymi dwiema puszkami szprotek w oleju na biurku
    Co myślisz o tym (jak się nie zgodzą) aby latem jak już spuszczą wode samemu bez ich wiedzy zrobić taki zabieg. Grozi publicznym wieszaniem na najwyższej na osiedlu latarni ?[/quote]

    Jak już się zapytasz i się nie zgodzą to tego nie rób. Poza tym skąd pewność, że latem spuszczą wodę?

  5. #5

    Domyślnie

    Warecki... w innym wątku piszesz o zwykłym "uciąć' tam, tu "przestawić" widzę, że te Twoje tu i tam, to nie takie maluchne miki jak opowiadasz w innym miejscu...
    powodzenia w spółdzielni
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    Warecki... w innym wątku piszesz o zwykłym "uciąć' tam, tu "przestawić" widzę, że te Twoje tu i tam, to nie takie maluchne miki jak opowiadasz w innym miejscu...
    powodzenia w spółdzielni
    No wiesz... to jest tak na prawdę cząstka tego co ma sie wydarzyć. O reszcie nawet nie pisze bo dacie donos do inspekcji budowalnej

    A miało być tylko malowanie salonu a skończy się wreszcie na nie daj Boże zmianie mieszkania

    Dziękuję za wsparcie.

  7. #7

    Domyślnie

    w spółdzielni nikt Ci nie pozwoli przestawiać samodzielnie pionów,
    możesz to zrobić zgodnie z przepisami:
    pobierz projekt od inspektora
    odszukaj projektanta
    projektant (jeśli będzie miał dobry humor) naniesie poprawki podpisze opieczętuje
    i dopiero po tych zabiegach możesz umówić się na zamknięcie wody, przestawianie rurek pod nadzorem inspektora ze Spółdzielni (oczywiście po sezonie grzewczym)
    powodzenia

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał aero
    w spółdzielni nikt Ci nie pozwoli przestawiać samodzielnie pionów,
    możesz to zrobić zgodnie z przepisami:
    pobierz projekt od inspektora
    odszukaj projektanta
    projektant (jeśli będzie miał dobry humor) naniesie poprawki podpisze opieczętuje
    i dopiero po tych zabiegach możesz umówić się na zamknięcie wody, przestawianie rurek pod nadzorem inspektora ze Spółdzielni (oczywiście po sezonie grzewczym)
    powodzenia
    Dzięki za fachową odpowiedź.
    Ciekaw jestem ile w Warszawie projektant może sobie krzyknąć za zmianę rurek w dwóch miejscach (bo w kuchni tez trzeba ale nic nie mówiłem oraz za zatwierdzenie wyburzenia/przestawienia dwóch ścian. Wie ktoś może?

  9. #9

    Domyślnie

    za taką poprawkę - symbolicznie
    co łaska, ale nie mniej niż 300 zł
    niestety ta się cenią - muszą zarabia na polisy ....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony