dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 98
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał remx
    Ewidentnie nie działa. Od czego proponujesz zacząć aby wreszcie było ciepło. Trochę się obawiam bo idzie ochłodzenie.
    Może warto zamknąć okna i wyłaz na dach?
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  2. #42

    Domyślnie

    Szczególnie okna bym sprawdził. I balkon.
    Bo może nawet śnieg wwiewać, jak będzie padał - a wtedy to dopiero problem by był...
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  3. #43

    Domyślnie

    Okna są zamknięte - sprawdzałem. Dzisiaj w nocy nie było prądu. Coś ostatnio przysyłali mi z Zakładu Energetycznego - ale tyle tych rachunków.

    Nie da rady włączyć tego ogrzewania, tego jestem pewny.

  4. #44

    Domyślnie

    Mam przekonanie, że nawet otwarte okna nic by nie pogorszyły - tak było zimno.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Przy rozpalonym kominku jest ciepło a resztę naprawi się rano.
    Ranek mądrzejszy od wieczora... podobno...
    Adam M.
    Przepraszam ostatnio jestem trochę zakręcony.
    Ale ranek nastraja mnie optymistycznie. Nie mam drewna, mam tylko stare opony.

  6. #46

    Domyślnie

    będzie śmierdzieć więc z zachodu od Warszawy - sprawdzę, skąd wiatr dziś wieje




    an-bud dał Ci dobrą radę - przy okazji i rozgrzejesz i rozlużnisz się

  7. #47

    Domyślnie

    Kurczę, coś mnie tknęło dzisiaj - ile powinno być wełny?

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał remx
    Kurczę, coś mnie tknęło dzisiaj - ile powinno być wełny?
    na sweterek ze dwa kłębki...

  9. #49

    Domyślnie

    74,5 m2 będzie ok. Ale nie mniej, bo Ci kiedyś sople z jętek na łóżko spadną...

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał garbus2
    Cytat Napisał remx
    Kurczę, coś mnie tknęło dzisiaj - ile powinno być wełny?
    na sweterek ze dwa kłębki...
    Eee, to chyba tylko taki do pępka

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał akte
    Cytat Napisał garbus2
    Cytat Napisał remx
    Kurczę, coś mnie tknęło dzisiaj - ile powinno być wełny?
    na sweterek ze dwa kłębki...
    Eee, to chyba tylko taki do pępka
    ale kamzla z mohru wyjdzie -

  12. #52

    Domyślnie

    Zabawne, ale nie moge się śmiac bo mam zajady i rany pod bokami.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał remx
    Zabawne, ale nie moge się śmiac bo mam zajady i rany pod bokami.
    pewnie odmrożenia z zimna - radze mniej czasu na poddaszu spedzać

  14. #54

    Domyślnie

    remx, słuchaj, a może masz stare gazety jakieś, to rozpal na podłodze np. w kuchni - generalnie tam, gdzie masz terakotę, bo z terakoty da się to potem zamieść i domyć. Ciepło powinno polecieć na górę, a i światła trochę będzie, więc będziesz mógł poczytać kolejne gazety przed spaleniem.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  15. #55

    Domyślnie

    Remx, sluchaj Bigbeata, dobrze Ci radzi.
    Nie daj sie sprowokowac do kupowania welny, styropianu itd.
    W dobie globalnego ocieplenia nie zwroci sie.
    No i nie wierz w pogrozki o drozejacym weglu. Jak juz na wierzchu ustala, ze nasza energetyka stoi na ekologii, to kopalnie beda doplacac za zabranie wegla. Wiec cala cena to bedzie tylko marza posrednika. A to diametralnie wydluzy okres zwrotu inwestycji w ocieplenie.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    remx, słuchaj, a może masz stare gazety jakieś, to rozpal na podłodze np. w kuchni - generalnie tam, gdzie masz terakotę, bo z terakoty da się to potem zamieść i domyć. Ciepło powinno polecieć na górę, a i światła trochę będzie, więc będziesz mógł poczytać kolejne gazety przed spaleniem.
    Gazety wkładam pod koszulę.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał remx
    Mam przekonanie, że nawet otwarte okna nic by nie pogorszyły - tak było zimno.

    Wszystko zależy od temperatury wewnątrz i na zewnątrz.
    Jeżeli np w środku masz 12*C a na zewnątrz jest 6*C to jak otworzysz okno i wpuścisz te 6*C to będziesz miał razem 18*C a to już jest całkiem znośna temperatura.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  18. #58

    Domyślnie

    Tylko że z takim wpuszczaniem to trzeba uważać - bo jak już będziesz miał te 18 st. C, to jak zamkniesz okno i otworzysz znów, to wpadnie Ci następne 6 st. C, czyli bedziesz miał aż 24 st. C. Jak znowu zamkniesz i otworzysz - wyjdzie 30 st. C - ale to już chyba będzie za gorąco - przynajmniej dla mnie by było. Dlatego nigdy nie otwieram i nie zamykam okien kilka razy pod rząd.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    Tylko że z takim wpuszczaniem to trzeba uważać - bo jak już będziesz miał te 18 st. C, to jak zamkniesz okno i otworzysz znów, to wpadnie Ci następne 6 st. C, czyli bedziesz miał aż 24 st. C. Jak znowu zamkniesz i otworzysz - wyjdzie 30 st. C - ale to już chyba będzie za gorąco - przynajmniej dla mnie by było. Dlatego nigdy nie otwieram i nie zamykam okien kilka razy pod rząd.
    Proponuję założyć jakiś sterownik uniemożliwiający otwarcie okien po przekroczeniu zadanej temperatury.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  20. #60

    Domyślnie

    Słyszałem, że są już okna z takim sterownikiem - ale jeszcze są b. drogie. Ponoć ten sterownik nie wymaga zasilania, bo jest oparty na jakimś barbitalu czy bimetalu...
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony