dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czaczaa

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    5

    Domyślnie Ile betonu na strop

    Witam, mam następujące pytanie, zamawiam beton na strop i nie wiem ile zamówić, strop typu "ferta", powierzchnia 130m2, strop wylewany razem z wieńcem a ten obmurowany pustakiem ceramicznym 8. W stropie przewidziany jest jeden otwór 120x80 cm.
    Ewentualnie jak to policzyć.
    Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuje.

    Pozdrawiam
    Mariusz K

  2. #2

    Domyślnie

    Zużycie betonu dla stropów Fert znajdziesz przepraszając się z "google". Inne elementy stosując wzór [A] x [B] x [C] wynik w [m3].
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #3

    Domyślnie

    czaczaa i jak już będziesz znał ilość m3 betonu to przygotuj sobie "awaryjnie" jakiś fundament np. schodów, tarasu, ogrodzenia bo w innym przypadku ewentualny nadmiar będzie Twoim dodatkowym problemem.
    Ci co kładli Twój strop bez problemu powiedzą ile potrzeba. Nie zapomnijcie o podciągach, filarach i takich tam innych elementach, które maja wpływ na ilość betonu. Przy zalewaniu samej płyty z pompy uważajcie na wieniec aby nie doszło do wypchania pustaków zewnętrznych. To jest ogromna masa spadającego betonu z dużej wysokości !!! Lepiej lać beton w pewnej odległości a potem go tylko ręcznie przemieszczać. Chyba, że w 100% pewny jesteś osiągniętej wytrzymałości zaprawy.

  4. #4

    Domyślnie Re: Ile betonu na strop

    Cytat Napisał czaczaa
    Witam, mam następujące pytanie, zamawiam beton na strop i nie wiem ile zamówić, strop typu "ferta", powierzchnia 130m2, strop wylewany razem z wieńcem a ten obmurowany pustakiem ceramicznym 8. W stropie przewidziany jest jeden otwór 120x80 cm.
    Ewentualnie jak to policzyć.
    Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuje.

    Pozdrawiam
    Mariusz K
    Szkoła podstawowa, klasa 5 lub 6, matematyka, obliczanie objętości brył.

  5. #5

    Domyślnie

    lee28 owszem matematyka jest niezbędna ale zapewniam Cię, że nie wiesz o czym piszesz. Widziałeś chociaż raz w życiu strop przygotowany do zalania? Jeżeli tak, to chwilę się nad tym zastanów.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał helixwroclaw2005
    lee28 owszem matematyka jest niezbędna ale zapewniam Cię, że nie wiesz o czym piszesz. Widziałeś chociaż raz w życiu strop przygotowany do zalania? Jeżeli tak, to chwilę się nad tym zastanów.
    No ja widziałęm kilkaset razy i zwykle udaje się mi obliczyć z dokłądnością do taczki. Poza zakres podstawówki nie wychodzę plus dane producenta jeśli strop jest częściowo sprefabrykowany.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  7. #7

    Domyślnie

    Aedifico tym bardziej nie widzę problemu abyś odpowiedział na proste pytanie czaczaa

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał helixwroclaw2005
    Aedifico tym bardziej nie widzę problemu abyś odpowiedział na proste pytanie czaczaa
    Na to pytanie nie sposób odpowiedzieć a ) nie widząc projektu b) nie dokonując sprawdzeń wymiarów na budowie i to wszystko przy użyciu matematyki z podstawówki.

    Teraz już widzisz problem?
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  9. #9

    Domyślnie

    15m3 b 20

  10. #10

    Domyślnie

    monter2 i tu się z Tobą zgodzę. Wynik podobny.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał helixwroclaw2005
    monter2 i tu się z Tobą zgodzę. Wynik podobny.
    Podobny do czego ?

  12. #12

    Domyślnie

    jajmar polecam czytanie ze zrozumieniem

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał helixwroclaw2005
    jajmar polecam czytanie ze zrozumieniem
    nadal nie wiem do czego podobny ten wynik

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał helixwroclaw2005
    monter2 i tu się z Tobą zgodzę. Wynik podobny.
    Podobny niby do czego? Wróżenie z fusów.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    przy zamawianiu na strop zawsze korzystam z opcji dolewka, czyli ostatnia gruszka na telefon.

    Parę razy w roku wylewam strop i dokładne wyliczenie ilośc jest żmudne i często nijak sie ma do faktów. Oczywiście na początku trzeba znaleść w necie ile idzie betonu na m2 danego stropu + dokładnie wyliczyć wieńce + beton na schody (jakieś 1,5m3). I tyle zamawiam z zastrzeżeniem że ostatnia gruszka na telefon. Zawsze mi więcej wchodzi betonu niż wyliczę. Pierwsze to to iż w betniarni jest system wagowy a nie metrów sześcienych, druga sprawa to że zawsze coś tam poleci pomiedzy pustaki, trochę wieniec wypchnie itd...
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  16. #16

    Domyślnie

    mdzalewscy Święta prawda.

    jajmar, Aedifico mój wpis: monter2 i tu się z Tobą zgodzę. Wynik podobny. dotyczył jedynie odpowiedzi na wpis monter2 15m3 b 20
    Moje stwierdzenie: "wynik podobny" oznacza, że z danych podanych przez zakładającego ten temat, wyliczyłem pobieżnie podobną ilość masy betonu na zalanie tego stropu.
    Nikt z Nas oprócz monter2 nie odpowiedział na pytanie autora tematu

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał helixwroclaw2005
    Nikt z Nas oprócz monter2 nie odpowiedział na pytanie autora tematu
    A co to wnosi dla autora wątku? Czy to że ty sobie porachowałes i wyszło Ci podobnie co wnosi? Nawet tego nie ujawiniłes. Zresztą "podbnie" to w zasadzie jak w żywcu prawie robi róznice.
    Zamówiłbys na takiej podstawie beton ? Jestem pewny że nie. O ile kubik za mało można domówic i dopłacić za transport o tyle cięzko kubik za dużo upchnąć z sensem na budowie.

  18. #18

    Domyślnie

    monter2 odpowiedział konkretnie na pytanie: 15m3

    Inną sprawą jest to, że może zamiarem założenia tego tematu przez autora było zweryfikowanie ilości betonu, obliczonej przez jego "ekipę". O ewentualnym "upychaniu" betonu też napisałem. Trochę wcześniej

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emqwadrat
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    266

    Domyślnie

    "Moja" betoniarnia miała tę zaletę, że jeżeli byłem pierwszy danego dnia (a raczej: "nie ostatni") to gwarantowali, że zapłacę za tyle ile wejdzie.

    Zamówione np. 17m3, weszło 14,5m3, płaciłem za 14,5m3....reszta betonu szła na inną budowę.

    Sprawdź czy w "Twojej" tak można a będziesz mógł wyliczać ze zdecydowanie mniejszą dokładnością.
    Budowałem dom, skończyłem w rok i pięć dni choć planowałem tylko w rok ....

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał helixwroclaw2005
    mdzalewscy Święta prawda.

    jajmar, Aedifico mój wpis: monter2 i tu się z Tobą zgodzę. Wynik podobny. dotyczył jedynie odpowiedzi na wpis monter2 15m3 b 20
    Moje stwierdzenie: "wynik podobny" oznacza, że z danych podanych przez zakładającego ten temat, wyliczyłem pobieżnie podobną ilość masy betonu na zalanie tego stropu.
    Nikt z Nas oprócz monter2 nie odpowiedział na pytanie autora tematu
    Ja twierdze,że to wierutna bzdura bo nie znamy typu Ferta, szeokości i wysokości wieńców, rozpiętości stropó a zatem ewentualnych żeber, lokalizacji ewentualnych podciągów itp.

    Więc wiesz co można sobie z tymi 15m3 monteraz zrobić?
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony