dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wildviper

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Kominkowy problem

    Mam problem z rozgałęzieniami kominka (zrobionymi w celu rozprowadzenia ciepłego powietrza), abstrahując od tego jak to (nie)poprawnie zostało wykonane, chciałabym się dowiedzieć jaki mogłabym założyć filtr? Gdzie go kupić? Za ile? Gdyż z tego odgałęzienia wydobywa się nieprzyjemny zapach, jakby topiącego sie jakiegos materiału. I też zależy mi zeby ten filtr znajdował się w na końcu tego rozgałęzienia, tam gdzie oznaczyłam na obrazku. Z góry dziekuje za porady.

    Pozdrawiam



    Jeśli obrazek się nie wyświetli to wystarczy otworzyć ten link:
    http://c.wrzuta.pl/wi2789/5bb151dc00...WjlIaxu9H&ft=f

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    U mnie się obrazek niewyswietla a powiedz mi jak długo masz te rozprowadzenia juz?Czy śmierdzi tak samo instensywnie czy stopniowo zanika?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wildviper

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    hmm od ok 5 lat, i jest tak że im wyższa temperatura w kominku tym bardziej nieprzyjemny zapach...

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    To filtry ci nic niedadzą....błąd w sztuce podczas montazu....powiem ci tak jakiś czas temu była u nas klientka i prosiła o wizyte poniewaz ma kominek 10 lat ale palili nim dosłownie kilka razy bo straszny smród był wiec chce wywalić stary wkład i robić nowy ,mowi sprowadzała roznych "fachowców"od firma na "przysłowiowym "panu Tadziu"koncząc i nikt niewie dlaczego jest taki smród....wiec moj maż pojechał do niej zaglądnoł tu i uwdzie i wyczaił ze wkład jest wypoziomowany boazerią kawałkami zywicznego drzewa i jeszcze kawałkiem jakiegos podkładu ,wkładu jej niewymienił bo i takiej potrzeby niebyło bo wkład dosłownie nówka,powymieniali k-g na super izol i jest dobrze może u ciebie zastosowali cos co niepowinno być narażone na wysokie temperatury i smierdzi.....

  5. #5

    Domyślnie

    a może na początek sprawdź kratki wywiewne czy są wystarczajacej wielkosci na kominku - my ładnych parę lat temu zrobilismy rozprowadzenie i daliśmy tylką jedną małą kratkę na kominku zeby wiecej ciepła szło na górę - efekt był taki ze smierdziało jak cholera - właśnie taki zapach jak opisujesz. Potem zmienilismy na 2 normalne kratki i smrodek zniknął na dobre.
    ewe

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Mozliwe jest ze komora się przegrzewa i smród może być od taśm wysokotemperaturowych a raczej od ich kleju...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Kominkowy problem

    Cytat Napisał Wildviper
    Mam problem z rozgałęzieniami kominka (zrobionymi w celu rozprowadzenia ciepłego powietrza), abstrahując od tego jak to (nie)poprawnie zostało wykonane, chciałabym się dowiedzieć jaki mogłabym założyć filtr? Gdzie go kupić? Za ile? Gdyż z tego odgałęzienia wydobywa się nieprzyjemny zapach, jakby topiącego sie jakiegos materiału. I też zależy mi zeby ten filtr znajdował się w na końcu tego rozgałęzienia, tam gdzie oznaczyłam na obrazku. Z góry dziekuje za porady.

    Pozdrawiam



    Jeśli obrazek się nie wyświetli to wystarczy otworzyć ten link:
    http://c.wrzuta.pl/wi2789/5bb151dc00...WjlIaxu9H&ft=f
    O filtrze do zapachu raczej zapomnij. Koszty użytkowania będą raczej wyższe w krótkim czasie niż wymiana wkładu (może trochę przesadzam).
    Musisz znaleźć źródło zapachu i je wyeliminować. Nie sposób opisać na forum jak to zrobić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony