dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    chmarus

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1

    Domyślnie jaki wkład kominkowy z boczną szybą?

    witam!
    jestem zainteresowany kupnem wkładu z boczną szybą ale nie stać mnie na modele powyżej 7000zł.mam do ogrzania ok.140 m2 powierzchni i chcę zastosować ogrzewanie grawitacyjne.zastanawiałem się nad wkładami dovre 2175 cbs 2c i sparke 225 s 780/560.czy warto kupić któryś z wymienionych?

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ekoman

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Re: jaki wkład kominkowy z boczną szybą?

    Cytat Napisał chmarus
    witam!
    jestem zainteresowany kupnem wkładu z boczną szybą ale nie stać mnie na modele powyżej 7000zł.mam do ogrzania ok.140 m2 powierzchni i chcę zastosować ogrzewanie grawitacyjne.zastanawiałem się nad wkładami dovre 2175 cbs 2c i sparke 225 s 780/560.czy warto kupić któryś z wymienionych?
    Jestem w tej samej sytuacji. W zasadzie byłem już zdecydowany na dovre 2175 cbs. Super cacko !!! Jadę do salonu od razu po Nowym Roku, by go zamówić a tu szok: zamiast ceny 5090zł, którą widziałem pod koniec grudnia - nowa "lepsza" cena 6520zł!!!. Oj nieładnie! Niby nic, a boli i wstrzymałem się z decyzją.
    EKOMAN

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    ja także wziałem Artysto 10P510DJ, bardzo mi się podobał, a i cena 3,7tys byla ok!

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Najleprzy ten ,ktory będzie sie podobał
    l.Bedziesz patrzyl latami na to co wybierzesz.
    Pozdr.
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  6. #6

    Domyślnie

    Zgadzam się, ale żeby patrzeć na coś latami trzeba dobrze wybrać, żeby się przypadkiem nie rozczarować po roku lub dwóch. Ja zastanawiałam się nad kupnem wkładu pół roku temu i ostatecznie zrezygnowałam z wyboru pod kątem ceny. Bo wiadomo im coś jest tańsze tym możemy liczyc na mniej trwałe materiały... mam tego sparka


    [ moderowano - reklama ]

    i póki co nie mam żadnych zastrzeżeń

  7. #7

    Domyślnie Re: jaki wkład kominkowy z boczną szybą?

    Cytat Napisał chmarus
    do ogrzania ok.140 m2 powierzchni i chcę zastosować ogrzewanie grawitacyjne.zastanawiałem się nad wkładami dovre 2175 cbs 2c i sparke 225 s 780/560.czy warto kupić któryś z wymienionych?
    Witam. Wkładów SPARKE nie znam, a co do DOVRE to nie mam nic poważnego do zarzucenia. Z tego co pamiętam to Dovre 2175cbs 2c ma moc max. 13kW.

  8. #8

    Domyślnie

    mam sparherma z boczną szybą , jest ok , choć szyba się brudzi lekko , choć to może być wina drewna

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    haxo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Zamierzam kupić wkład kominkowy z szybą boczną. Chyba wybiorę jeden z dwóch modeli:
    Spartherm Varia 2P - cena ok. 7-8 tys. zł
    Arysto 10 P SJ - cena ok. 5 tys. zł
    Wolałbym Spartherm, ale czy warto dopłacić 2-3 tysiące?

  10. #10

    Domyślnie

    A istnieją kominki z boczną szybą w cenie do 2000zl? Tak pytam bo ceny 5-7 tysi za kominek to mnie przerażają...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickoz
    A istnieją kominki z boczną szybą w cenie do 2000zl? Tak pytam bo ceny 5-7 tysi za kominek to mnie przerażają...
    Za jakieś 3,5 dostaniesz tego Arysto jak dobrze ponudzisz...

  12. #12

    Domyślnie

    I ja zdecydowałem się na arysto 10P z szybą łączoną. Niestety nie moę stwierdzić jak się sprawuje u mnie, natomiast widziałem na żywo jak kominek pracuje. Swietny efekt ognia, jeśli szyba nie zakłucona szprosem, no i fasada minimum 510

    Andy

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    wybrałam Kratki model Zuzia 3660 z płaszczem wodnym

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pajogor
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    WGM
    Posty
    449
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A my zdecydowaliśmy się na
    UNIFLAM 700 Selenic z szybrem
    Kosztuje ok 2,5 tyś .
    Kominkarz powiedział, że skoro ma to być tylko alternatywne źródło ciepła,
    to na nasze 170 m w zupełności wystarczy.
    A jak będzie to pożyjemy - zobaczymy

  15. #15

    Domyślnie dovre

    Nie mogę zgodzić się z wypowiedziami w stylu: wybierz ładniejszy. Na estetykę kominka decydujące znaczenie ma oprawa, to w jakim stylu go obudujesz może cieszyć oko lub tworzyć inne wrażenia. Kupując wkład kominkowy jego wygląd jest ostatnią rzeczą na którą zwracałbym uwagę. Radzę Ci przede wszystkim zwrócić uwagę na moc kominka, funkcje, cenę i markę. Zakładam że raczej będzie pełnił funkcję dekoracyjną a do tego ma grzać(?) Z dwóch modeli które rozwarzasz wybrałbym Dovre. Znam ten model, lub jego poprzednią wersję, sprawuje się dobrze znajomi są zadowoleni. Producent z tradycjami, szkoda tylko że tak szaleją z tymi cenami... Odradzam jasne płyty szamotowe jako obudowa, ładnie to wygląda tylko w salonie, po miesiącu używania zapomnisz że były jasne. Zwróć uwagę na dodatkowe funkcje, możliwości regulacji dopływu i źródła powietrza, z czego wykonany jest czopuch, średnicę komina i wyjścia z wkładu, sposób otwierania drzwiczek- rączka nie powinna się nagrzewać itp... Udanego wyboru i ciepłej atmosfery w domu Pozdrawiam.
    Vae soli!

  16. #16

    Domyślnie

    ciekawe jakiego chmarus dokonał wyboru
    Vae soli!

  17. #17

    Domyślnie WItam

    WItam mam pytanie szukam nie za drogiego kominka z szyba boczna ale w jednej całosic - chyba sie pisze bez szprosu - cos w stylu ARYSTO 10 L lub P ale tak do maksymalnie 3500zl - czy jest wogole szansa dostac w tej cenie - niepotrzbny mi jest z plaszczem wodnym itd tylko ma miec ta boczna szybe i najlepiej z prawej strony boczba szyba pozdrawiam

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał benik Zobacz post
    WItam mam pytanie szukam nie za drogiego kominka z szyba boczna ale w jednej całosic - chyba sie pisze bez szprosu - cos w stylu ARYSTO 10 L lub P ale tak do maksymalnie 3500zl - czy jest wogole szansa dostac w tej cenie - niepotrzbny mi jest z plaszczem wodnym itd tylko ma miec ta boczna szybe i najlepiej z prawej strony boczba szyba pozdrawiam
    benik,
    i jak, udało się znaleźć odpowiadający kominek?

  19. #19

    Domyślnie

    Również planujemy wkład kominkowy naroży, jak najbardziej prostokątny. Rozważamy dwa wklady:
    Sparke Varm F 2P 330S - wkład stalowo-szamotowy, szyba klejona, wymiary 570x440 mm
    Bef Blazanek 720CP-wkład żeliwny, szyba gięta, wymiar fasady 795x570 mm

    Kominek ma rozprowadzenie powietrza na poddasze (4 pokoje). Wymiarami bardziej pasuje Bef bo jest większy, ale z kolei mam obawę czy nie będzie za mocno grzał, choć oba wkłady są na 13kW. Główne ogrzewanie jest gazowe. Czy ktoś użytkuje któryś z tych wkładów? Generalnie jak sprawują się wkłady żeliwne, jesli chodzi o trzymanie ciepła, czystość szyby, itp.? Czy lepsze są stalowo-szamotowe?

  20. #20

    Domyślnie

    A powiedzcie czy ten wkład nie ma zbyt malego czopucha, przez co spaliny mają wyższą temperaturę, przez co są większe straty energii ?



    w porównaniu z tym na przykład, którego też rozpatruje przy wyborze


Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony