dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 140
  1. #41
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    No... kryzys to ciągle jeszcze wina spekulantów

    pozdro

  2. #42

    Domyślnie

    To juz wiem czemu miałem kaca w Nowy Rok....

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Kanton
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Dzielnica
    Radońska
    Posty
    526

    Domyślnie Re: Idiotyzmy Ekologiczne.

    Cytat Napisał slawek_wlkp
    Cytat Napisał HenoK
    Cytat Napisał slawek_wlkp
    - z 0,25 ha można uzyskać przy dobrych zbiorach 750 kg rzepaku (3 t/ha)
    - z 750 kg rzepaku można uzyskać ok. 290 litrów oleju (przy tłoczeniu na zimno)
    - aby wyprodukować 750 kg rzepaku trzeba zużyc sporo energii, szacunkow można przyjąć, że połowę tego, co otrzymamy
    Z tym szacowaniem to chyba trochę przesadziłeś. Na co chcesz zużyć aż połowę uzyskanej energii (145 l oleju) przy uprawie 0,25ha rzepaku ?
    Na uprawę, siew, zabiegi pielęgnacyjne, zbiór, transport, przetworzenie rzepaku spokojnie wystarczy 50 litrów, niestety trzeba jeszcze doliczyć energię zużytą do produkcji nawozów, środków ochrony, energię pracy ludzkiej, amortyzację(w części to też energia) , energię potrzebną na fonkcjonowanie gospodarstwa i logistykę. Gdyby dokładnie policzyć to być moze okazałoby się, że moje szacunki były i tak zbyt optymistyczne.
    Niestety u nas (jest to chyba relikt poprzedniego reżimu) nie liczy sie tzw. kosztów ciagnionych - czyli przy np. obliczaniu nakładów na energetykę tradycyjną nie liczy sie energii zuzytej do produkcjii stali na budowę tych wgonów, które mają dowozić węgiel.
    Forum to nie miejsce dla mięczaków!!!

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie Re: Idiotyzmy Ekologiczne.

    Dzięki - jak miło czasem poczytać coś sensownego.

    A od "ekoidiotyzmów" gorsze są jedynie "antyekodiotyzmy" - niebywale zadowolone ze swojej rzekomej niezalezności intelektualnej ludki starają się sobie i innym wmówić, że niszczenie własnej planety jest racjonalne i zbawienne.

    Dziwne tylko, że nawet ci apostołowie industrializacji wolą mieszkać na teren zielonych i czystych, a nie w pobliżu swoich kochanych elektrowni i kopalni...
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie Re: Idiotyzmy Ekologiczne.

    Cytat Napisał mpoplaw
    AD1. USA oficjalnie podaje koszt wyprodukowania 0,02$/kWh, a Francja dla przykładu sprzedaje swoim obywatelom prąd po 0,17zł/kWh
    dużo wody w Wiśle upłynie nim polskie węglowe elektrownie dadzą radę zejść z kosztami tak nisko, o tysiącach ton siarki popiołów CO2 nawet nie ma co wspominać
    Nie jest tak źle. Energia sama w sobie, na bramie elektrowni, kosztuje właśnie mniej więcej tyle. To znaczy jeszcze rok temu kosztowała koło 150 PLN/MWh, teraz kosztuje ok. 250 PLN/MWh.

    Cytat Napisał mpoplaw
    AD2. na świecie jest sporo państw handlujących materiałami rozszczepialnymi, kupno uranu jest tańsze i łatwiejsze niż porównywalnej energetycznie ilości ropy czy LPG
    AD3. paliwa do reaktorów starczy na najbliższe 10 tys lat nawet jeśli założy się że co roku ilość zużywanej energii będzie się zwiększać
    Poza tym są reaktory powielające, które produkują rozszczepialny pluton z nierozszczepialnego uranu (U-23 i toru.

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał DeeM
    Takim małym minusem energii jądrowej jest to że jest jakby troszkę niebezpieczna. W roku 1986 kilku "zwykłych" facetów uratowało nas przed wielkim wybuchem termojądrowym (Czernobyl) - po europie zostało by tylko wspomnienie - brakowało naprawdę niewiele
    Czarnobyl eksplodował bo kilku kretynów postanowił sprawdzić jak działa elektrownia atomowa z reaktorem wodno-grafitowym bez zasilania prądem pomp chłodzących, ten test miał potem służyć do sterowania elektrownia atomowa na wypadek wojny i braku zasilania.
    Nie eksplodował, tylko spłoną. I nie przed wybuchem termojądrowym, bo termojądrowe (z syntezy wodoru w hel) to są tylko niektóre atomówki i eksperymentalny reaktor ITER.

    A tak w ogóle to bardziej w tym wątku ciekawią mnie biopaliwa.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Kanton
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Dzielnica
    Radońska
    Posty
    526

    Domyślnie Re: Idiotyzmy Ekologiczne.

    Cytat Napisał Depi
    Dzięki - jak miło czasem poczytać coś sensownego.

    A od "ekoidiotyzmów" gorsze są jedynie "antyekodiotyzmy" - niebywale zadowolone ze swojej rzekomej niezalezności intelektualnej ludki starają się sobie i innym wmówić, że niszczenie własnej planety jest racjonalne i zbawienne.

    Dziwne tylko, że nawet ci apostołowie industrializacji wolą mieszkać na teren zielonych i czystych, a nie w pobliżu swoich kochanych elektrowni i kopalni...
    zgadzam się, niestety poza ekonomicznymi przesłankami do budowy sa też aspekty społeczne, nikt nie chce mieszkać koło elektrowni. jamieszkam kolo siekierek i chyba bym wolał koło atomówki
    Forum to nie miejsce dla mięczaków!!!

  7. #47

    Domyślnie Re: Idiotyzmy Ekologiczne.

    Ekokretyństwem jest sposób likwidacji foliowych reklamówek w sklepach. Stosowna ustawa zacznie zdaje się obowiązywać dopiero od 2015 roku, a już sklepy "wychodzą przed orkiestę" (na szczęście nie wszystkie). I "wycofywanie" foliowych siatek polega na płaceniu za nie przez klientów - jak motywem przewodnim akcji jest faktycznie ekologia, a nie chęć zysku, to ja jestem arcybiskup...

    Drugie ekokretyństwo, to wchodząca w tym roku w życie dyrektywa Unii Niedorobionej o likwidacji żarówek na rzecz dających ohydne światło świetlówek, kosztujących 15 razy drożej i wcale nie 15 razy trwalszych. To oczywiście też ekologia, tyle, że pod hasłem nie "czystego środowiska", ale "czyszczenia portfeli ludziom".
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie Re: Idiotyzmy Ekologiczne.

    Cytat Napisał mpoplaw
    0,17zł/kWh to kosztuje we Francji prąd bezpośrednio u odbiorcy docelowego z uwzględnieniem przesyłu VAT i limitów CO2, dzięki tak niskiej cenie Francja zużywa ok 2 razy więcej prądu na głowę mieszkańca niż Niemcy a produkuje 100 razy mniej CO2
    To zupełnie zmienia postać rzeczy -- rzeczywiście, nie ma co porównywać ceny na bramie elektrowni w Polsce z ceną prądu w gniazdku we Francji.

    Atomówki zdecydowanie powinny w Polsce powstać, co do tego nie mam żadnych wątpliwości.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  9. #49

    Domyślnie Re: Idiotyzmy Ekologiczne.

    Cytat Napisał Tomek_J
    Ekokretyństwem jest sposób likwidacji foliowych reklamówek w sklepach. (...) jak motywem przewodnim akcji jest faktycznie ekologia, a nie chęć zysku, to ja jestem arcybiskup...
    Nawet jeśli to zwykła chęć zysku, to i tak ważny jest efekt - mniej foliowego g*wna fruwającego po ulicach, leżącego w krzakach i generalnie wszędzie gdzie się spojrzy. Kiedyś ludzie chodzili na zakupy z własnymi torbami pod pachami i jakoś nikt nie narzekał.


    Cytat Napisał Tomek_J
    Drugie ekokretyństwo, to wchodząca w tym roku w życie dyrektywa Unii Niedorobionej o likwidacji żarówek na rzecz dających ohydne światło świetlówek
    Ludzie przyzwyczaili się do żarówek i wydaje im się, że świetlówki też różnią się między sobą tylko ilością "mocy". Większość z nich nie zna takich pojęć, jak "temperatura barwowa", "współczynnik odwzorowania barw", nigdy nie zwracają uwagi na tajemnicze kody (np. 827, 640) i nie pytają, co to takiego. Dlatego kupują najtańszy szajs, a później narzekają.
    W rzeczywistości największy wpływ na cenę świetlówki ma rodzaj zastosowanego luminoforu, który bezpośrednio odpowiada za jakość emitowanego światła (tzw. współczynnik odwzorowania barw - CRI). Te najtańsze służą jako oświetlenie przemysłowe, zewnętrzne, w miejscach, gdzie dość rzadko się przebywa (np. w garażach). Tzw. "trupie światło" to wynik połączenia niskiego CRI (<70) i wysokiej temp. barwowej (>4000K). Kilkadziesiąt lat temu były tylko takie, a ludzie często zapominają, że technologia idzie do przodu - stąd wiele uprzedzeń.

  10. #50

    Domyślnie Re: Idiotyzmy Ekologiczne.

    Cytat Napisał KrzysztofLis2
    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał DeeM
    Takim małym minusem energii jądrowej jest to że jest jakby troszkę niebezpieczna. W roku 1986 kilku "zwykłych" facetów uratowało nas przed wielkim wybuchem termojądrowym (Czernobyl) - po europie zostało by tylko wspomnienie - brakowało naprawdę niewiele
    ...
    ... I nie przed wybuchem termojądrowym, bo termojądrowe (z syntezy wodoru w hel) to są tylko niektóre atomówki i eksperymentalny reaktor ITER.
    Dokładnie wiem co piszę: chodziło o wybuch Termojądrowy, do takiego nie doszło, ale mogło dojść bo pod reaktorem znajdował się jakiś zbiornik z wodą..
    Kiedy misjonarze po raz pierwszy przybyli do Afryki mieli ze sobą Biblię, a my mieliśmy ziemię. Powiedzieli nam: "Módlmy się". Zamknęliśmy oczy. A kiedy je otworzyliśmy, było na odwrót - my mieliśmy Biblię, a oni ziemię. - Desmond Tutu

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Do wyprodukowanie tony biopaliwa trzeba zuzyc tone ropy [zuzycie maszyn, place, podatki, uprawa ziemi, orka, siew, zebranie plonow, opryski, nawozy, transport do przetworni, prerobka, rekultywcja ziemi, place, utylizacja odpadow]. Nie mowiac o wzroscie cen zywnosci i blokowaniu ziemi na te ekologizne uprawy.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie Re: Idiotyzmy Ekologiczne.

    Cytat Napisał DeeM
    Dokładnie wiem co piszę: chodziło o wybuch Termojądrowy, do takiego nie doszło, ale mogło dojść bo pod reaktorem znajdował się jakiś zbiornik z wodą..
    A gdzie można o tym poczytać?

    Cytat Napisał pchelek
    Do wyprodukowanie tony biopaliwa trzeba zuzyc tone ropy [zuzycie maszyn, place, podatki, uprawa ziemi, orka, siew, zebranie plonow, opryski, nawozy, transport do przetworni, prerobka, rekultywcja ziemi, place, utylizacja odpadow]. Nie mowiac o wzroscie cen zywnosci i blokowaniu ziemi na te ekologizne uprawy.
    Ja widziałem inne zestawienia dotyczące nakładu energetycznego na wyprodukowanie biopaliwa. Bardziej optymistyczne.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  13. #53

    Domyślnie Re: Idiotyzmy Ekologiczne.

    Cytat Napisał KrzysztofLis2
    Cytat Napisał DeeM
    Dokładnie wiem co piszę: chodziło o wybuch Termojądrowy, do takiego nie doszło, ale mogło dojść bo pod reaktorem znajdował się jakiś zbiornik z wodą..
    A gdzie można o tym poczytać?
    W reaktorach używa tzw. ciężkiej wody jako spowalniacza neutronów. W ciężkiej wodzie zamiast zwykłego wodoru jest jego izotop - deuter. Teoretycznie, podczas wybuchu jądrowego może zajść reakcja termojądrowa (synteza jąder deuteru), jednak takie prawdopodobieństwo jest raczej nikłe.

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Rzeczywiście, nie miałem racji.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to, że jednak miałem rację.

    To skąd ten wybuch? Tak samo jak te, które faktycznie nastąpiły z termolizy wody?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  16. #56

    Domyślnie

    W sprawie Ekogroszku... Eko pochodzi od Ekonomia a nie od Ekologia.
    PS.
    Kiedyś szło się do sklepu i kupiło (lub nie) mięso zawinięte w papier, ser podobnie zapakowany, mleko i śmietanę w zwrotnej szklanej butelce. Wszystko pakowało się do torby z materiału i do domu (na pieszo bo paliwo na kartki)
    Echhhhh..... to se nigdy ne wrati...
    Najszybszy sposób na zakończenie wojny to ją przegrać

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    On jest eko bo ma mniej siarki niż typowy węgiel. Ma też mało wody (wilgoci) i popiołu, dzięki czemu się dobrze spala w kotłach retortowych. Pisałem o tym kiedyś na jednym z moich blogów.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  18. #58

    Domyślnie Re: Idiotyzmy Ekologiczne.

    Cytat Napisał ZW
    Cytat Napisał Kanton
    Chyba można by tu opisywać rózne idiotyczne pomysły "ekooszołomów".
    Od dawna mnie interesuje bilans energetyczny wytworzenia jednostki masy rzepaku i z niego paliwa "ekologicznego" typu bioester, i ilosc energii uzyskanej z tegoż paliwa. I drugi problem koszt energetyczny wytworzenia "ekologicznej" żarówki (włącznie z kosztem jej utylizacjii), a ilośc energii zaoszczędzonej w stosunku do koszty wytworzenia i zutylizowania normalnej zarówki.
    kolejny problem "ekoidioci" utrzymują że energia atomowa jest be, czy ktoś może wytłumaczyć logicznie dla czego?
    jest to temat nie przeciw eko tylko ku zastanowieniu się
    A dlaczego mikrogranulki w proszku do prania sprawiają że biel staje się jeszcze bielsza ?

    Naprawdę przeszkadza Ci, że ktoś zarabia na biopaliwach, ekożarówkach i energii nieatomowej ?

    pozdrawiam
    To nie chodzi o to czy ktos zarabia na tym,żywność byłaby tańsza gdyby nie te ekoprojekty
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał gumis107
    Cytat Napisał Stalker Greg
    Cytat Napisał gumis107
    ...oleju silnikowego przepalonego...
    ???
    No brawo, tylko ze to nie ma nic wspolnego z ekologia a bardziej z cwaniactwem. Zaoszczedziles pare PLN trując wszystko wkoło.
    Niech zgadne, dom ogrzewasz spalajac opony bo masz do nich "dojscie".
    g... prawda ,akurat analiza spalin wychodzila ok (sprawdzalem na analizie,olej roslinny zmiejsza zawartosc szkodliwych spalin ,troche tylko frytkami spaliny pachna) ,po prostu zeby o pewnych rzeczach sie wypowiadac trzeba miec o tym jakies pojecie.A tak poza tym gdyby wiekszosc fanow ekologi mialo o tym zielone pojecie i naprawde by im na tym zalezalo to do diesli pakowali by podgrzewacze paliwa , bo powoduja redukcje dymienia oraz zmiejszaja zuzycie paliwa.Pzdr
    Ja na rzepakowym jeździłem tez,zadnych dodtatków nie stosowałem,w "biedronce' tankowałem
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    To odważny jesteś. Ja bym jednak go bez podgrzewania nie stosował, a najlepiej zrobił sobie taką instalację na olej roślinny. Z moich dotychczasowych doświadczeń na oleju roślinnym jesteś średnio zadowolony...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony