dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1

    Domyślnie Jaki kolor fugi - doradźcie.

    Witam, pomóżcie proszę w doborze koloru fugi w kuchni. Na ścianie mozaika Tubądzina MSK-Majolika 12 w duecie z Tubądzinem Pastel 12, na podłodze Tubądzin P-Majolika 12, fronty mebli kuchennychw kolorze wenge, ściany raczej jasne. Zostało mi sporo fugi Sopro Sopro SaphirŽ 5 w kolorze 59 brąz bali, ale moim zdaniem nie będzie to pasować. Co radzicie? Jeżeli to możliwe z palety Sopro, ale nie wykluczam innego producenta.



    Po wstępnej selekcji mój wzrok padł na:
    beż 32 lub 96 żółty.
    Paleta kolorów poniżej:
    http://pl-pl.sopro.com/products/tfp/...aphir___5.html

  2. #2

    Domyślnie

    To zależy, co lubisz. Jedni lubią fugi niewidoczne, inni kontrastujące z płytkami. Ja po prostu brałam kafelek, jechałam do sklepu i przykładałam do wzorników. To chyba najlepsza metoda, na dobranie koloru, bo czasami niby kolor fugi taki sam, a gryzł się z płytką.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Moim zdaniem jakiś jaśniejszy; brąz na pewno nie będzie pasował, będzie jakoś ponuro.

  4. #4

    Domyślnie

    ja robiłam dokładnie tak jak Gośka

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też, tak jak Gośka

  6. #6

    Domyślnie

    Myslę, że dobrze wyglądałby tu kolor jaśniejszy, np. jaśmin lub delikatny karmel

    Pwodzenia!!!

  7. #7

    Domyślnie

    Fuga wybrana, mieliście rację - kolor jasny beż Dziękuję za sugestie.


  8. #8

    Domyślnie Jaki kolor fugi - doradźcie.

    Chciałbym się was poradzić jakiego koloru użyć fugi do łazienki wyłożonej płytkami Fiesta czerwona? Podaje link do tych płytek są tam żółte, zielone, czerwone i niebieskie. Ja mam wyłożoną łazienkę płytkami z kolekcji czerwonej. http://www.lazienki.pl/oferta.php?ko...&tryb=produkty Proszę doradźcie coś.

  9. #9

    Domyślnie

    Dodam zdjęcie dla ułatwienia


  10. #10

    Domyślnie

    Kolor fugi wyglada najładniej jak nie rożni sie on zbytnio od koloru płytki. Tu widze nalezałoby fugować dwoma kolorami.

  11. #11

    Domyślnie

    Oczywiście na żywo wygląda to dużo lepiej jasne płytki mają czerwonawy odcień. Ja bym wolał użyć raczej jednego koloru fugę. Tylką jaką - białą??

  12. #12

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Widze ze zastosowanie maja listwy plastikowe (brrr...) na podstawie tego zdjecia, to proponuje dobrac fuge wlasnie do nich.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  14. #14

    Domyślnie

    wingerman dlaczego
    (brrr...)

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    oj, to takie moje male brrr... Nie kaz mi pisac why?
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  16. #16

    Domyślnie

    A ja już wiem dlaczego brrrr jak ktoś robi takie piękne łazienki:
    http://forum.muratordom.pl/wykonczen...wa,t144526.htm
    Naprawdę zazdroszczę umiejętności. Chociaż ja moją łazienkę też sam układałem, a
    był to "Mój pierwszy raz".

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    może koralowy z mapei? albo magnolia (160) ?
    Nie znam tych płytek z reala, ale wydaje mi się, że magnolia chyba będzie OK







    http://www.mapei.it/CMS/Template/_ve...lex_fuga.pdf?2

  18. #18

    Domyślnie

    maei bym sobie odpuscił bo to strasznie słaba firma jezeli o fugi chodzi. szukaj sopro. W kolorze płytek jak juz mowiłem. Wtedy zamaskujesz swoje wpadki płytkarskie.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Ja akurat jestem z mapei bardzo zadowolona ( jasne, pastelowe odcienie), ale widzę, że z kolornika mapei jednak nic mi nie pasuje do tej kolekcji...




    Trzeba wziąć jednak poprawkę na to, że to taka wirtualna symulacja i że w realu kolory mogą ze sobą grać i wygląć zupełnie inaczej.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    sopro ma więcej odcieni i zdaje się, że brzoskiwnia pasuje...

    http://download.sopro.com/info/fugi_2008_l.pdf

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony