dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 49
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    tak to mniej więcej wygląda...





    magnolia mapei jest raczej zbyt różowa, ale ta brzoskiwinia sopro wg mnie pasuje (wirtualnie!)

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Nie wiem jak mozna dobierac fuge opierajac sie na zdjeciach chocby byly najwyzszej jakosci. Samo dobranie fugi wg. wzornikow, to niejednokrotnie nielada wyzwanie poniewaz wiekszosci wzornikow jest brudna i zakurzona.
    Trzeba ze tak powiem "korygowac" to co sie widzi. coz... taki los jesli ktos chce idealnie dobrac fuge.
    Osobiscie niejednokrotnie musialem mieszac kolory fug by idealnie dopasowac np. do plytek czy nawet samych dekorow.
    Jesli ktos bedze chcial mieszac, to koniecznie na sucho i w szczelnie zamknietym opakowaniu, wiadro po farbie, sloik itp. w zaleznosci od potrzebnej ilosci.


    PS.
    piu proponuje bys nie pisal jednego posta pod drugim, (zwlaszcza w tak niewielkim odstepie czasu) tylko edytuj swoja wiadomosc i w niej dopisz, to co tam chcesz, czy dokonaj ewentualnych zmian.
    Jak to zrobic?
    Klikasz w swoim poscie na i dopisujesz to, co chcesz dodac.
    To tylko taka moja sugestia i jednoczesnie praktyka przyjeta z roznych powodow do netykiety for.


    Pozdrawiam
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  3. #23

    Domyślnie

    No w końcu jakieś konkrety.PIU NA podłogę też byś dała tą brzoskwinie?

  4. #24

    Domyślnie

    Wingerman- mieszasz fugi? Respect. Ciekawe jak ci to wychodzi. O mieszaniu farb słyszałem bo nie raz to sam robiem ale mieszanie fug to wg mnie troche szarlataństwo i chyba raczej pisanie pod publiczke. Nie chce cie tu obrażac ani podważac twoj kunszt ale nie uwazam zeby mozna było uzyskac taki sam kolor w całej łazience po kilkukrotnym miesznaiu roznych porcji. Heh, i nie pisz mi tylko prosze, ze podejmujesz sie zadań, ktore inni uważajaza niemozliwe. Sam jestem glazurnikiem z 10cio letnim stazem wiec wiem co jest grane .

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Cytat Napisał wingerman
    Nie wiem jak mozna dobierac fuge opierajac sie na zdjeciach chocby byly najwyzszej jakosci. Samo dobranie fugi wg. wzornikow, to niejednokrotnie nielada wyzwanie poniewaz wiekszosci wzornikow jest brudna i zakurzona.
    Trzeba ze tak powiem "korygowac" to co sie widzi. coz... taki los jesli ktos chce idealnie dobrac fuge.
    Osobiscie niejednokrotnie musialem mieszac kolory fug by idealnie dopasowac np. do plytek czy nawet samych dekorow.
    Jesli ktos bedze chcial mieszac, to koniecznie na sucho i w szczelnie zamknietym opakowaniu, wiadro po farbie, sloik itp. w zaleznosci od potrzebnej ilosci.


    PS.
    piu proponuje bys nie pisal jednego posta pod drugim, (zwlaszcza w tak niewielkim odstepie czasu) tylko edytuj swoja wiadomosc i w niej dopisz, to co tam chcesz, czy dokonaj ewentualnych zmian.
    Jak to zrobic?
    Klikasz w swoim poscie na i dopisujesz to, co chcesz dodac.
    To tylko taka moja sugestia i jednoczesnie praktyka przyjeta z roznych powodow do netykiety for.


    Pozdrawiam

    no jasne, że nie można, a tym bardziej opierajac się na zdjęciach z internetu !!! Ale ja to przecież podkreślam w co drugim zdaniu -
    to tylko dla ogólnego poglądu .
    A kolor dobierałam faktycznie do próbek - ale nie w sklepie, tylko w domu, w różnym świetle, suchą i mokrą i nie było nigdy kuchy. Nie mieszałam nigdy kolorów, ale nie wykluczam tego przy małej powierzchni (nie w tym konkretnym przypadku).

    Cytat Napisał boszax
    No w końcu jakieś konkrety.PIU NA podłogę też byś dała tą brzoskwinie?
    Ja bym dała tę samą, oczywiście pod warunkiem, że w realu one faktycznie do siebie pasują.
    Powodzenia!

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka
    Wingerman- mieszasz fugi? Respect. Ciekawe jak ci to wychodzi. O mieszaniu farb słyszałem bo nie raz to sam robiem ale mieszanie fug to wg mnie troche szarlataństwo i chyba raczej pisanie pod publiczke. Nie chce cie tu obrażac ani podważac twoj kunszt ale nie uwazam zeby mozna było uzyskac taki sam kolor w całej łazience po kilkukrotnym miesznaiu roznych porcji. Heh, i nie pisz mi tylko prosze, ze podejmujesz sie zadań, ktore inni uważajaza niemozliwe. Sam jestem glazurnikiem z 10cio letnim stazem wiec wiem co jest grane .
    Nie namawiam nikogo by mi wierzyl i nie mam powodu pisac pod publiczke. Obecnie wiekszosc klientow chce fugi w kolorze plytek by w jak najmniejszym stopniu odbiegaly od ich koloru. Niestety jak zapewe wiecie nie zawsze da sie znalezc idealny kolor.
    Jak pisalem, mieszam fugi jednej firmy i najpierw na sucho w szczelnym opakowaniu (dlaczego podkreslam ze w szczelnym opakowaniu? Jesli ktos jest zainteresowany, to niech zrobi test np. w przezroczystym worku foliowym i wszystko bedzie jasne). Ilosc fugi zalezy od potrzeby i pragne zauwazyc ze nie pisalem nic o kilkukrotnym miesznaiu roznych porcji. Jesli mieszasz, to musisz byc pewien ze dana ilosc wystarczy na cala powierzchnie na jaka jest przezanczona i nie wazne czy mieszasz 2 czy 10kg.
    Ostatnio mieszalem braz i czern poniewaz na rynku nie ma ciemnego brazu a wlasciwie brunatnego koloru.

    Cytat Napisał piu
    no jasne, że nie można, a tym bardziej opierajac się na zdjęciach z internetu !!! Ale ja to przecież podkreślam w co drugim zdaniu -
    to tylko dla ogólnego poglądu .
    A widzisz... kuchnia olek tego nie doczytalem w takim razie nie bylo rozmowy
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Oj tak, niby wybór jest ogromny, a w konkretnych przypadkach często się okazuje, że nie ma odpowiedniego koloru.
    Ale bała bym się mieszać barwy. U siebie mam dwie różne na ścianie i podłodze i na podłogę zabrakło dosłownie pół słoiczka. Trzeba było dokupić kolejne opakowanie. Dobrze, że gotowy kolorek.


    Zajrzałam na stronkę firmową Domino jeszcze raz i widzę, że producent zastosował białe fugi do aranżacji.

    http://www.domino-ceramika.com.pl/fc...eda7661e65c318

    Wygląda świetnie.

    Bez wycieczki do sklepu nie razbieriosz! .

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka
    maei bym sobie odpuscił bo to strasznie słaba firma jezeli o fugi chodzi. szukaj sopro. W kolorze płytek jak juz mowiłem. Wtedy zamaskujesz swoje wpadki płytkarskie.
    pod jakim wzgledem mapei jest słaba co ?? bo nie kumam

    jak dla mnie maja tylko za mało kolorów
    Tu była reklama

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał resor
    Cytat Napisał siggi&alka
    maei bym sobie odpuscił bo to strasznie słaba firma jezeli o fugi chodzi. szukaj sopro. W kolorze płytek jak juz mowiłem. Wtedy zamaskujesz swoje wpadki płytkarskie.
    pod jakim wzgledem mapei jest słaba co ?? bo nie kumam

    jak dla mnie maja tylko za mało kolorów

    główne wady to przebarwienia, trzeba nakladac fuge na dwa razy bo strasznie ja wciaga. mało przyjemna dla fugującego. bardzo szybko wiaze. Fugowałem tym "cudem" pare razy- zakup klienta. Niestety nie polecam.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    siggi&alka

    ...

    ja jestem zadowolona z mapei jako użytkownik (fugi, choć jasne są czyściuteńkie, nie ma grzyba czy pleśni), ale mój fachowiec narzekał dokładnie na to samo, więc coś w tym chyba jest

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka
    główne wady to przebarwienia, trzeba nakladac fuge na dwa razy bo strasznie ja wciaga. mało przyjemna dla fugującego. bardzo szybko wiaze. Fugowałem tym "cudem" pare razy- zakup klienta. Niestety nie polecam.
    Juz gdzies wystawiles swoja opinie o fudze z tym ze innego producenta a opinia bardzo podobna.
    Atlas jest beznadziejną fuga, nie dosc, że trzeba nakładać ja na dwa razy (wciaga sie jakos tak dziwnie) to jeszcze powstaje taki smieszny nalot (jakby pył)
    Moze rozrabiasz fuge zbyt rzadka i dlatego ja wciaga?
    Z drugiej strony mysle jednak ze nie bo masz doswiadczenie.

    W moim przypadku zazwyczaj kryterium dobierania fug zalezne jest od dopasowania koloru a wybor firmy na drugim miejscu.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał wingerman
    Cytat Napisał siggi&alka
    główne wady to przebarwienia, trzeba nakladac fuge na dwa razy bo strasznie ja wciaga. mało przyjemna dla fugującego. bardzo szybko wiaze. Fugowałem tym "cudem" pare razy- zakup klienta. Niestety nie polecam.
    Juz gdzies wystawiles swoja opinie o fudze z tym ze innego producenta a opinia bardzo podobna.
    Atlas jest beznadziejną fuga, nie dosc, że trzeba nakładać ja na dwa razy (wciaga sie jakos tak dziwnie) to jeszcze powstaje taki smieszny nalot (jakby pył)
    Moze rozrabiasz fuge zbyt rzadka i dlatego ja wciaga?
    Z drugiej strony mysle jednak ze nie bo masz doswiadczenie.

    W moim przypadku zazwyczaj kryterium dobierania fug zalezne jest od dopasowania koloru a wybor firmy na drugim miejscu.
    tez i sie wydaje ze juz gdzies pisales o atlasie ze jest taki ze wciąga itd.fakt altlas to lipaaa . kolory nijakie twardosc i uzytkowanie tez

    sprawdzałem kerakolla i tez rewelacji nie ma.jej zaleta jest to że jest gładka i to potwierdzam ale mi akurat na gladkosci najmniej zalezy

    to że mapei szybko wiąze to jaki problem ?? i co to znaczy szybko ?? czytales instrukcje jak rozrobic to spoine ?? masz prawie godzine na nałożenie i wygladzenie

    dla mnie fakt ze jest spoina szybkowiążąca jest chyba jej największa zaleta zwłaszcza w łazience.skończe nakladac i po kilku minutach można wyprowadzac spoine a nie że trzeba czekac i sie czaic aż spoina stwardnieje itd. największa sciane jak sam zrobiłem szybkowiążaca spoina mapei to jakies 25m2 na spoinie 3mm płytki 20cmx25cm .teraz w lazience każdy chce miec waska spoine to spokojnie da rade jak ktos chce zafugowac całą łazienke na raz jak sie boi przebarwień ,różnic w odcieniach.

    zafugowałem nie jedna łazienke na kilka razy i trzeba tylko pilnowac odpowiednich proporcji i nie ma mowy o żadnych problemach typu wciaganie ,różnice w kolorze.kupic sobie miarke i problem z odmierzaniem z głowy

    a i do fugowania polecam orginalnych pacek (niebieska guma z biała rączką) z logo mapei.kubala ma niby takie same ale te z logiem mapei sa naprawde lepsze
    Tu była reklama

  13. #33

    Domyślnie jaki kolor fugi? może żółty?

    W łazience planuję płytki OPOCZNO Tessa - krem i beż (odcienie trochę wpadające w żółty). Na ścianę wybrałam farbę Duluxa - piasek pustyni (taki ciemniejszy żółty). Chciałam do tego dobrać żółtą fugę, ale w tym kolorze jest marny wybór - albo za jasny, albo zbyt jaskrawy. Podobała mi się też wanilia, ale obawiam się, że jest zbyt delikatna...
    Może ktoś zastosował u siebie jakąś fugę w tym kolorze i może polecić. A może jakaś inna propozycja?

  14. #34

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    U nas w gornej łazience jest położona wanilia mapei moim zdaniem wygląda dobrze niejest wściekle zółta tylko stonowana ..niemam zdjecia z bliska ale wez kawałek płytki i jedz do sklepu i przykładaj probki fug tak bedzie najlepiej

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał escape
    U nas w gornej łazience jest położona wanilia mapei
    Oglądałam w sklepie wanilie tej firmy. Ładna, ale wydaje się blada na próbce. Jest jakaś róznica w "naturalnych" warunkach? Masz płytki do sufitu? Jeśli nie, to jaki kolor masz pozostałej części ścian?

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Witam w gornej łazience płytki mam do wysokosci drzwi ok 205cm powyzej mam malowane sciany duluxem z serii "kuchnia łazienka "kolor magnolia fotki mojej łazienki zobaczysz w moim dzienniku płytki to caffeteria....co do bladości to hm....ciążko okreslić moim zdaniem jest odpowiednia przynajmniej do moich płytek mi się bardzo podoba nawet troche za zółta mi się wydawała na poczatku...postaram się zrobić realne zdjecie mojej fugi choć i tak pewnie aparat i monitor przekłamia własciwą barwe...aha mi zalezało zeby fuge zgrac jak najbardziej z płytką chciałam aby fuga jak najmniej sę odrozniała od płytki nielubie "kontrastu" fuga-płytka

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Zdjecia zrobiłam ale maja się nijak do rzeczywistego koloru wiec nawet niewstawiam......moim zdaniem troche bardziej zółta i ciemniejsza jest na zywo niz probniku

  19. #39

    Domyślnie

    Jak patrzę na zdjęcia tych płytek i farby to mi się wydają te kolory jakieś takie w tonacji trochę beżowej.. więc ja bym dała jakiś beżowy kolor fugi..
    u nas i w kuchni (przy beżowych płytkach) i w łazience (przy jasno beżowych i kremowo-żółtawych) i w kotłowni (przy ciemno żółtych), jest fuga w kolorze "CARAMEL=karmel" Ceresitu..

    Pozdrawiam
    M

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie Jaki kolor fugi do mozaiki Altea Rosa-Paradyża?

    Witam, robię wanne w tej mozaice (czerwona 30x30) i zastanawiam sie jaka fuge połozyc....szarą...reszta płytek na scianach i podłodze jest w odcieniach szarych i grafitowych czy biała??? Jaka byscie połozyli???

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony