dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 25
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 492
  1. #281

    Domyślnie

    Ja mam cały czas wrażenie, że to ktoś inny nas prowokuje.
    I już mieszkamy !

  2. #282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Popsułeś taką piękną prowokację
    Kto? Ja nie

  3. #283
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Nie należy czytać byle czego.

  4. #284
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Liwko .Twój wredny cytat zniknął ,w związku z czym cała nasza paplanina straciła sens.Myślę sobie prowokacja czy ki diabeł.

  5. #285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Liwko .Twój wredny cytat zniknął ,w związku z czym cała nasza paplanina straciła sens.Myślę sobie prowokacja czy ki diabeł.
    Pamiętaj, Wielki Piątek. Nie bluźnij

  6. #286
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    No dobra koniec uprzejmości .Na tą elewację wydałem parę ładnych złotych.Proszę powiedzcie co teoretycznie mogło się przydarzyć ,a co faktycznie się stało.Liwko ma zakaz bo zdradził.

  7. #287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie


  8. #288
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    No dobra odpuszczę ci.Skrajne warunki ponadprzeciętna wilgotność,mróz na zewnątrz.W normalnej eksploatacji takie rzeczy nie występują.Mimo,że nastajecie na Nilsana,facet potwierdza jednak pewne prawidła.

  9. #289

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Mam pytanie do Nilsana ido innych światłych styropianistów. Pytanie postawie w postaci krótkiej opowieści.W lutym wierciłem otwór przez ścianę szczytową pod antenę satelitarną, przez ścianę i styropian na elewacji (15cm).Słoneczna pogoda i do tego tęgi mróz.Prawie cała wilgoć z powietrza leżała na ziemi ,taka biała i puszysta.W domu dosychało parę metrów sześciennych świeżo wylanej posadzki(temp.wewnątrz +20oC)przy WM na pełen gaz + GWC .Co waszym zdaniem stało się ze styropianem ?
    Przewiercił sie bez problemu czy pękło wiertło ? Proszę nie trzymaj nas w niepewności do rana
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  10. #290

    Domyślnie

    Przewiercił się do zbiornika wody w styropianie i wyleciało 5 m3 wody.

  11. #291
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Mam pytanie do Nilsana ido innych światłych styropianistów. Pytanie postawie w postaci krótkiej opowieści.W lutym wierciłem otwór przez ścianę szczytową pod antenę satelitarną, przez ścianę i styropian na elewacji (15cm).Słoneczna pogoda i do tego tęgi mróz.Prawie cała wilgoć z powietrza leżała na ziemi ,taka biała i puszysta.W domu dosychało parę metrów sześciennych świeżo wylanej posadzki(temp.wewnątrz +20oC)przy WM na pełen gaz + GWC .Co waszym zdaniem stało się ze styropianem ?
    Styropian ustąpił udało Ci się go przewiercić ?

  12. #292

    Domyślnie

    Nie, zanim wyjął wiertło to już zdążyło zardzewieć. Ja również w świeżym, jeszcze o sporej wilgotności domu wierciłem na wylot i dodatkowo puszki obsadzałem w osi na zewnątrz i w środku. Kompletnie żadnej wilgoci ani wody nie zauważyłem, a grzebałem się tam jakiś czas.
    I już mieszkamy !

  13. #293

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Nie, zanim wyjął wiertło to już zdążyło zardzewieć. Ja również w świeżym, jeszcze o sporej wilgotności domu wierciłem na wylot i dodatkowo puszki obsadzałem w osi na zewnątrz i w środku. Kompletnie żadnej wilgoci ani wody nie zauważyłem, a grzebałem się tam jakiś czas.
    Bo może słabo szukałeś Ty, Ty STYROPIANOFILU [
    PS. Sorki ale nie mogłem się powstrzymać.

  14. #294

    Domyślnie

    No tak, mogłem tam wsadzić papierową serwetkę i czekać aż nasiąknie. Poradźcie jak szukać tej wody gdy będę wiercił otwór pod czerpnię ścienną.
    I już mieszkamy !

  15. #295

    Domyślnie

    papierową serwetkę ? No to już fetysz ... Nie lepiej paluszkiem
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  16. #296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    No tak, mogłem tam wsadzić papierową serwetkę i czekać aż nasiąknie. Poradźcie jak szukać tej wody gdy będę wiercił otwór pod czerpnię ścienną.
    Przez słomkę, albo strzykawką z igłą

  17. #297

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Mam pytanie do Nilsana ido innych światłych styropianistów. Pytanie postawie w postaci krótkiej opowieści.W lutym wierciłem otwór przez ścianę szczytową pod antenę satelitarną, przez ścianę i styropian na elewacji (15cm).Słoneczna pogoda i do tego tęgi mróz.Prawie cała wilgoć z powietrza leżała na ziemi ,taka biała i puszysta.W domu dosychało parę metrów sześciennych świeżo wylanej posadzki(temp.wewnątrz +20oC)przy WM na pełen gaz + GWC .Co waszym zdaniem stało się ze styropianem ?
    Moim zdaniem wyjąłeś mokre wiertło.

    WESOŁYCH ŚWIĄT

    nilsan
    Ostatnio edytowane przez nilsan ; 07-04-2012 o 12:13
    Skrajności nikomu nie służą. Kompromis mile widziany.
    A każda przyjemność musi kosztować.
    Chcesz mieć coś zrobione dobrze, to musisz za to zapłacić.
    Chcesz mieć coś zrobione jako tako, to zapłacisz mniej.
    Chcesz mieć coś zrobione za darmo, to zrób to sobie sam.

    Promuję spalanie na ciągu naturalnym w wątku o "Ekonomicznym spalaniu paliw stałych"

  18. #298
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Styropian był suchy.Twierdzę to na podstawie badania wilgotności drewna(marki do mocowania konstrukcji anteny)Drewno w styropianie miało niższą wilgotność niż drewno wewnątrz domu o1,5%. W trakcie wysychania posadzki wilgotność powietrza z wyjątkiem pierwszych dwóch dni utrzymywała się na poziomie 60-65%,tmp+20oC.Wydaje mi się że próba wyliczenia teoretycznego wilgotności izolacji obarczona jest dużym błędem,ponieważ nie uwzględnia natężenia promieniowania słonecznego,siły wiatru i jego wilgotności oraz koloru elewacji.To przypadkowe doświadczenie potwierdza jedynie,że elewacja i dom suchy,to dom dobrze wentylowany

  19. #299

    Domyślnie

    Jak możesz tak przy Swiętach wijać nóż w serce Nilsana, tam musiała być woda. Przecież Nilsan to wyliczył .

  20. #300

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Mam pytanie do Nilsana ido innych światłych styropianistów. Pytanie postawie w postaci krótkiej opowieści.W lutym wierciłem otwór przez ścianę szczytową pod antenę satelitarną, przez ścianę i styropian na elewacji (15cm).Słoneczna pogoda i do tego tęgi mróz.Prawie cała wilgoć z powietrza leżała na ziemi ,taka biała i puszysta.W domu dosychało parę metrów sześciennych świeżo wylanej posadzki(temp.wewnątrz +20oC)przy WM na pełen gaz + GWC .Co waszym zdaniem stało się ze styropianem ?

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Styropian był suchy.Twierdzę to na podstawie badania wilgotności drewna(marki do mocowania konstrukcji anteny)Drewno w styropianie miało niższą wilgotność niż drewno wewnątrz domu o1,5%. W trakcie wysychania posadzki wilgotność powietrza z wyjątkiem pierwszych dwóch dni utrzymywała się na poziomie 60-65%,tmp+20oC.Wydaje mi się że próba wyliczenia teoretycznego wilgotności izolacji obarczona jest dużym błędem,ponieważ nie uwzględnia natężenia promieniowania słonecznego,siły wiatru i jego wilgotności oraz koloru elewacji.To przypadkowe doświadczenie potwierdza jedynie,że elewacja i dom suchy,to dom dobrze wentylowany
    Powiem szczerze, że nie spodziewałem się innej odpowiedzi. Dlatego również postanowiłem cię sprowokować.
    Choć nie do końca rozumiem czy w końcu wierciłeś w styropianie, czy w drewnie.
    To, że w trakcie rzekomego wiercenia w styropianie nie zauważysz wilgotności na poziomie 20-30 g/m2, było dla mnie sprawą oczywistą, ponieważ na objętość 1 x 1 x 15 cm przypada jej tylko od 2 do 3 mg, czyli śladowa ilość. Nie zmienia to jednak faktu, że jest ona tam obecna i wpływa na parametry izolacyjne styropianu i całej przegrody zewnętrznej.
    We współczynniku przejmowania ciepła z elewacji uwzględniany jest wpływ prędkości wiatru. Natomiast dla większości pastelowych kolorów elewacji, współczynnik emisji promieniowania jest taki sam i również jest on uwzględniany we wspomnianym współczynniku przejmowania ciepła.
    Nasłonecznienie elewacji zmienia rozkład temperatur w przegrodzie zewnętrznej i ma wpływ na gęstość strumieni: dyfuzji, kondensacji i odparowania pary wodnej.
    Obliczenia teoretyczne są jak najbardziej prawidłowe i dodatkowo empirycznie potwierdzone, dlatego mogły być wprowadzone do norm europejskich jako obowiązująca metodologia badania projektowego przegród budowlanych.
    Porównywanie wilgotności dybli z drewna osadzonych na elewacji w styropianie i w domu jest bez sensu z uwagi na różnice temperatur i wilgotności bezwzględnych panujące w środku i na zewnątrz budynku.

    Jeszcze raz

    WESOŁYCH ŚWIĄT

    nilsan
    Ostatnio edytowane przez nilsan ; 07-04-2012 o 14:23
    Skrajności nikomu nie służą. Kompromis mile widziany.
    A każda przyjemność musi kosztować.
    Chcesz mieć coś zrobione dobrze, to musisz za to zapłacić.
    Chcesz mieć coś zrobione jako tako, to zapłacisz mniej.
    Chcesz mieć coś zrobione za darmo, to zrób to sobie sam.

    Promuję spalanie na ciągu naturalnym w wątku o "Ekonomicznym spalaniu paliw stałych"

Strona 15 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony