dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 25
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 492
  1. #441
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    I dedukując dalej, takie zjawisko pojawia się gdy wentylacja jest niewystarczająco wydajna stale lub okresowo. Kilka dni temu zauważyłem, że wilgotność w naszym domu skoczyła do 59%(powodem mogli być dwudniowi goście). Profilaktycznie podkręciłem lekko wentyle i mamy dzisiaj 54%.
    wentylacja z odzyskiem ciepla czy tylko podlaczone wentylatorki na wylotach ??? - zwykla mechaniczna

  2. #442

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    wentylacja z odzyskiem ciepla czy tylko podlaczone wentylatorki na wylotach ??? - zwykla mechaniczna
    Wszystko przygotowane pod reku. Na razie dwa regulowane wentyle w kotłowni zdają egzamin.
    I już mieszkamy !

  3. #443
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    a co to znaczy jak mozna wiedziec - wszystko przygotowane pod reku- ??? tzn. ze wszystkie przewody wentylacyjne spotykaja CI sie w jednym miejscu czy jak ..?? jak sie przygotowuje wentylacje pod reku - bo tez bym tak zrobilo bo moze keidys tez zaloze rekuperator .. poki co to dla mnie zbedny wydatek ... ale moze keidys .. i by mi sie przydala informacja jak sie do tego przygotowac .. ?? aa i jakei wentylatorki posiadasz .. ?? bo poki nie bede mial reku to sobie tez takie sprawie
    Pozdrawiam !

  4. #444

    Domyślnie

    Wg mnie najlepsze miejsce to kotłownia. Układ kanałów w naszej parterówce dobrany pod reku Nikol(ważne są układy montażowe) mocowany pod stropem. Kanał z GWC z dołu, wejście w system i wyjście z niego. Wejście dzielone poprzez ręcznie sterowaną przepustnicę z GWC, lub z czerpni ściennej. Wylot również poprzez przepustnicę na garaż(dla potrzeb PCCWU), lub bezpośrednio za ścianę zewnętrzną wyrzutnią.
    I już mieszkamy !

  5. #445

    Domyślnie

    A jaki jest orientacyjny koszt takiej wentylacji (projekt+materiał+robocizna)?

  6. #446

    Domyślnie

    Przy odrobinie szczęścia dobrzy ludzie na tym forum podpowiedzą jak to dobrze rozwiązać. Reszta to znalezienie dobrej ceny na wyliczone materiały. Zawsze jednak można to zlecić, ale cennika nie znam.
    I już mieszkamy !

  7. #447

    Domyślnie

    Koszt zależy przede wszystkim od wielkości domu, ilości kondygnacji , rodzaju rur , producenta centrali rekuperacyjnej, zastosowania lub nie GWC itp.
    Przedział 5-50tys może być nieco większy .

  8. #448
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    prokopowicz

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Właśnie dociepliłem mój dom pomarańczowym styropianem Termo Organiki GOLD ( 15 cm SIC!). Czekam na efekty zimą ale informacji jakie zebrałem na temat tego izolatora mogę być spokojny. Pytanie wełna czy styropian jest moim zdaniem b. trudne do rozwikłania. Moim zdaniem oba materiały jeśli są tylko dobrej jakości czyt. markowe przy dobrym profesjonalnym wykonaniu będą służyć latami i oszczędzać sianko mieszkańcom docieplonego nim domu.

  9. #449
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    I tylko po to, by się tym podzielić, się zarejestrowałeś? Do marketingu w Termoorganice biorą teraz stażystów?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  10. #450
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał prokopowicz Zobacz post
    Właśnie dociepliłem mój dom pomarańczowym styropianem Termo Organiki GOLD ( 15 cm SIC!). Czekam na efekty zimą ale informacji jakie zebrałem na temat tego izolatora mogę być spokojny. Pytanie wełna czy styropian jest moim zdaniem b. trudne do rozwikłania. Moim zdaniem oba materiały jeśli są tylko dobrej jakości czyt. markowe przy dobrym profesjonalnym wykonaniu będą służyć latami i oszczędzać sianko mieszkańcom docieplonego nim domu.
    To jeszcze napisz, czym wcześniej ten nieocieplony dom ogrzewałeś, jakie były koszty, a potem dla porównania np. za rok ile zużyłeś po ociepleniu.
    Opinie na temat styropianu zebrane ze... stron producentów? Tylko fakty się liczą.
    Dla przykładu- u siebie w mieszkaniu ociepliłem stropy wełną mineralną od 5 do 10cm (tyle było można). Koszty ogrzewania gazem ziemnym spadły o 10%.
    Kolejne 10% uzyskałem montując do pieca termoregulator. Licznik gazu spisywałem od początku założenia instalacji z... ciekawości, dlatego te dane są mi znane.
    Po ww działaniach miałem porównanie do mieszkania bez ocieplenia.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  11. #451
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    prokopowicz

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Niestety gaz, dom 200 z ogonkiem, razem z gotowaniem około 10 tys w tym sezonie grzewczym. Moje fakty- oszczędności, przedstawię po zimie. Mój przyjaciel ma ocieplony dom podobnie jak ja i oszczędności w porównaniu do tego co było przed izolacją to ok. 40-50%.pzdr

  12. #452
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    10tys. za gaz- jestem w szoku. Poważnie rozważałbym docieplanie wszystkiego co się da- nie tylko ścian, również stropy, dach, wymianę okien, bo wydaje mi się, że wiatr tam hula
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  13. #453

    Domyślnie

    Cytat Napisał prokopowicz Zobacz post
    Niestety gaz, dom 200 z ogonkiem, razem z gotowaniem około 10 tys w tym sezonie grzewczym. Moje fakty- oszczędności, przedstawię po zimie. Mój przyjaciel ma ocieplony dom podobnie jak ja i oszczędności w porównaniu do tego co było przed izolacją to ok. 40-50%.pzdr
    10kzł za domek jednorodzinny ?!

    Ja wydaję niecałe 6k za OLEJOWE przy tych cenach i myślałem że to dużo

  14. #454
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Kto bogatemu zabroni?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  15. #455

    Domyślnie

    Ja nie mogę doczekać się już aż podciągną gaz do mojej ulicy...
    Z tymi cenami oleju to można się pociachać...

    Ciekawe ile kosztuje przerobienie pieca z olejowego na gazowy.
    Wiem że na pewno taka opcja jest..

  16. #456

    Domyślnie

    Może inaczej Spod rynny na deszcz
    Koszty się zredukują na pewno ale tak czy siak będzie drogo

  17. #457
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bassonurek Zobacz post
    Może inaczej Spod rynny na deszcz
    Koszty się zredukują na pewno ale tak czy siak będzie drogo
    Jak wyda na wstępie na (robociznę i materiał - kocioł przyłącze instalację itd ... to będzie z pod rynny pod rurę spustową .

  18. #458
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RobWol

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Trochę się podczepię pod wątek. Budujemy dom, projekt indywidualny, parter ściana trójwarstwowa, góra dwuwarstwowa- taka trochę nowoczesna "stodoła". Grubość ścian 25 cm, ocieplenie 15 cm. W projekcie jest wełna, ale coraz częściej myślę, czy nie zastąpić jej ( czysto z powodów ekonomicznych) styropianem. Czy będzie to z dużą szkodą dla właściwości termicznych domu? albo ewentualnie łączenie- parter w wełnie, góra w styropianie. Jeżeli ma to znaczenie- w domu będzie wentylacja mechaniczna. Jeżeli wełna to jaką polecacie?

    Będę wdzięczny za pomoc.

  19. #459

    Domyślnie

    Ściana 3W na parterze to ze względu na wygląd elewacji, czy są jakieś inne powody ?
    A jeśli ma być 3W, to z pewnością bezpieczniej będzie tam wsadzić styropian. Bardziej
    się nadaje do takiej przegrody. Na pozostała część domu również swobodnie możesz dać
    styropian. Szczególnie że będzie wentylacja wymuszona. Nie ma co mnożyć dodatkowych kosztów.

  20. #460
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RobWol

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ściana 3W tylko ze względu na wygląd elewacji- na parterze będzie klinkier plus elementy drewna.

Strona 23 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony