dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 25
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 492
  1. #461
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Lamentujecie nad tym gazem, jakby to jakieś masakryczne koszty były. Prąd też drożeje i dyskusja o wyższości jednego nad drugim to takie moim zdaniem puste gadanie. Jak sobie ocieplę dobrze dom, to mniej zapłacę. Porównywać ... lub wyśmiewać będziemy swoje rozwiązania za kilka lat, jak pomieszkamy.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  2. #462

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Lamentujecie nad tym gazem, jakby to jakieś masakryczne koszty były. Prąd też drożeje i dyskusja o wyższości jednego nad drugim to takie moim zdaniem puste gadanie. Jak sobie ocieplę dobrze dom, to mniej zapłacę. Porównywać ... lub wyśmiewać będziemy swoje rozwiązania za kilka lat, jak pomieszkamy.
    Podobała mi sie ta wypowiedź Jednakże sa tacy co mnie ostatnio przekonywali że za 1000 zł mozna ogrzać dom prądem na cały sezon...... - bo dobrze ocieplony.

  3. #463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    Podobała mi sie ta wypowiedź Jednakże sa tacy co mnie ostatnio przekonywali że za 1000 zł mozna ogrzać dom prądem na cały sezon...... - bo dobrze ocieplony.
    przeczytaj wątek "Mój dom pasywny"
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  4. #464

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    przeczytaj wątek "Mój dom pasywny"

    OKI wiem co to dom pasywny

  5. #465
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    przeczytaj wątek "Mój dom pasywny"
    Ale to jest mały domek, otoczony lasem, w najcieplejszym rejonie Polski. Wszyscy się tym podniecają jakby było czym. W Paryżu widziałem pojedyncze szyby w oknach, bo te kilka dni zimą się farelką dogrzewają. W Holandii i Belgii podobnie.
    Chcesz mieć duże okna od północy? Zapomnij o pasywnym. Chcesz mieć przejście do garażu z domu? Zapomnij o pasywnym. Chcesz mieć kominek? Zapomnij o pasywnym. Itd, itd...

  6. #466

    Domyślnie

    OK Kol. Liwko - twoja szorstka męska przyjaźń z J-J jest szeroko znana.

  7. #467
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    OK Kol. Liwko - twoja szorstka męska przyjaźń z J-J jest szeroko znana.

  8. #468
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    przeczytaj wątek "Mój dom pasywny"
    To "trochę" inna inwestycja, nikt tu często pasywnego nie stawia. Liczy się ekonomia wykonania, bo co z tego, że wydam na pasywniaka 800tys. i nie będę go potem grzał, jak moje dzieci będą jeszcze ten dom spłacać. Rozsądek przy budowie, chyba ,że mam kaprys i dużo kasy. Nieuzasadnione jest ekonomicznie, jako zwrot z inwestycji zbytnie pogrubianie ocieplenia, bo nie wyzeruje się ta inwestycja, o zysku nie mówiąc. To "eko" jest jednak zaje...ście drogie.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  9. #469

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobWol Zobacz post
    Trochę się podczepię pod wątek. Budujemy dom, projekt indywidualny, parter ściana trójwarstwowa, góra dwuwarstwowa- taka trochę nowoczesna "stodoła". Grubość ścian 25 cm, ocieplenie 15 cm. W projekcie jest wełna, ale coraz częściej myślę, czy nie zastąpić jej ( czysto z powodów ekonomicznych) styropianem. Czy będzie to z dużą szkodą dla właściwości termicznych domu? albo ewentualnie łączenie- parter w wełnie, góra w styropianie. Jeżeli ma to znaczenie- w domu będzie wentylacja mechaniczna. Jeżeli wełna to jaką polecacie?

    Będę wdzięczny za pomoc.
    Możesz zamienić na styropian. Pamiętaj o kotwach ze stali nierdzewnej.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  10. #470

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    To "trochę" inna inwestycja, nikt tu często pasywnego nie stawia. Liczy się ekonomia wykonania, bo co z tego, że wydam na pasywniaka 800tys. i nie będę go potem grzał, jak moje dzieci będą jeszcze ten dom spłacać. Rozsądek przy budowie, chyba ,że mam kaprys i dużo kasy. Nieuzasadnione jest ekonomicznie, jako zwrot z inwestycji zbytnie pogrubianie ocieplenia, bo nie wyzeruje się ta inwestycja, o zysku nie mówiąc. To "eko" jest jednak zaje...ście drogie.
    Chłopie mar1982kaz tego nie zrozumie............ poifilozofować sobie można.

  11. #471

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dużo rzeczy nie zrozumiesz...
    Groszkowcom ciężko jest tłumaczyć co to jest zapotrzebowanie domu na ciepło
    Że 40kWh/m2/rok w domu 120m2 znaczy zużycie 4800kWh za sezon grzewczy na ogrzewanie a to się równa 1920zł co przekłada się na 2t wungla przy braku syfu w kotlowni i pełnym komforcie grzania a przy tym oszczędności na kominie i kotłowni oraz na miejscu na składowanie tych 2t opału
    świętya racja!! ciekawe jak to zakwestionuje?? pewnie napisze że wszyscy piszą bzdury i że OZC to pic. albo tak jak napisał mi w jednym z tematów
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...72#post5403072
    , że mój domek 126metrowy to nie dom a "mieszkanie" i dlatego będe płacil mało za tą moją "chałupkę"
    Jedna osoba pisała tu że paywniak to koszt - 800tys- ok może i tak ale autor tamtego wątku (mój dom pasywny)podaje dokładne koszty dodatkowych izolacji i raczej wychodzi zupełnie inna kwota. poza tym budowa domu mocno energooszczędnego to koszt o wiele tańszy niż "pasywniaka"
    Ostatnio edytowane przez mar1982kaz ; 03-06-2012 o 07:32
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  12. #472
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    świętya racja!! ciekawe jak to zakwestionuje?? pewnie napisze że wszyscy piszą bzdury i że OZC to pic. albo tak jak napisał mi w jednym z tematów
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...72#post5403072
    , że mój domek 126metrowy to nie dom a "mieszkanie" i dlatego będe płacil mało za tą moją "chałupkę"
    Jedna osoba pisała tu że paywniak to koszt - 800tys- ok może i tak ale autor tamtego wątku (mój dom pasywny)podaje dokładne koszty dodatkowych izolacji i raczej wychodzi zupełnie inna kwota. poza tym budowa domu mocno energooszczędnego to koszt o wiele tańszy niż "pasywniaka"
    Z tą kwotą pasywniaka dałem przykład- pewnie, że może być taniej, nie wszyscy budują "pałace" jak Xerses To co ja mam mówić o swoich 116m2 użytkowych: komórka? OT - Kiedyś się mówiło, że jak facet ma duży samochód, to ma co innego małe
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  13. #473

    Domyślnie

    Co do wypowiedzi Arturo72 nie będe wchodził w polemike - już na wątki o kotłach kolega próbuje swoje teorie głosić i niech tak zostanie. Pałacu nie buduję - ot zwykły troche większy dom. To dla złośliwych. co do wypowiedz dezet - bez komentarza

  14. #474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Za parę miesięcy to nie będą już tylko teorie a praktyka
    Nie omieszkam zapodać rachunku i zdjęcia licznika
    Ech nie mogę się wprost doczekać Powiem tak. Nie mam nic do docieplania, grzania prądem itd. Każdy robi jak uważa , jak mu pozwalają finanse, zasobność wiedzy itd. Forum traktuję jako odnośnik- za dużo tu mających w czymś interes. I każda porada jest prze ze mnie traktowana z przymróżeniem oka. Nie mniej powiele jednego gościa który mnie kiedys zrugał za wypowiedź typu "okna Hekaplast są najlepsze". Najpierw sie oburzyłem - bo akurat ta firma to jeden z najlepszych - więc sie zastanawiałem po kiego sie wcina - potem sie okazało że gość też to poleca. Skąd jego nerw? A no z tego że stwierdzeniem że coś jest naj nie wnoszę nic prócz polemiki. Tak samo z dociepleniem i prądem. Nie mozna mówić że trzeba docieplać na maksa bo to sie opłaca - skoro każdy ma inne warunki, możliwości, wielkość domu, i wiele innych czynników. A wielu niestety - nie pójdzie w megaocieplanie- bo kredytu braknie. Ot tyle w temacie. Kolega od prądu z tego i innego watku przyładował obliczeniami wykonanymi przez specajaliste od czegość tam. Fajnie oby mu się sprawdziło i rzeczywiście tak wyszło. Czas pokaże czy faktycznie. Ja na razie zostane przy swoim - ale bynajmniej na siłe nie będe nikogo przekonywał do prądu czy ekogroszku itp rozwiązań.
    Pozdro i do zobaczenia na kotłach

  15. #475

    Domyślnie

    Cały czas czytałem, że styropian jest tańszy od wełny, natomiast ostatnio szukałem wełny na poddasze i okazuje się, że jest na odwrót.
    Np. od Knaufa styro http://allegro.pl/styropian-knauf-04...437204928.html
    koszt - 130zł m3 brutto
    wełna (cieplejsza) http://allegro.pl/welna-mineralna-kn...437535152.html
    koszt - 102zł m3 brutto

    Czy sam montaż jest o tyle droższy, a może do ocieplenia elewacji stosuje się inną wełnę?
    Firma i sprzedający pierwsi z brzegu, wełnę można jeszcze lepszą w tej cenie kupić...

  16. #476

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Cały czas czytałem, że styropian jest tańszy od wełny, natomiast ostatnio szukałem wełny na poddasze i okazuje się, że jest na odwrót.
    Np. od Knaufa styro http://allegro.pl/styropian-knauf-04...437204928.html
    koszt - 130zł m3 brutto
    wełna (cieplejsza) http://allegro.pl/welna-mineralna-kn...437535152.html
    koszt - 102zł m3 brutto

    Czy sam montaż jest o tyle droższy, a może do ocieplenia elewacji stosuje się inną wełnę?
    Firma i sprzedający pierwsi z brzegu, wełnę można jeszcze lepszą w tej cenie kupić...
    Jak użyjesz tej wełny do elewaji to będzie pierwszy Na elewacje musi byż wełna "twarda" w płytach.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  17. #477

    Domyślnie

    No racja, wygłupiłem się
    Jednak wychodzi sporo drożej...

  18. #478
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Alternatywą jest FRONTROCK MAX E o lambdzie 0,036 lub cały system ocieplenia ściany zewnętrznej ECOROCK FF
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  19. #479

    Domyślnie

    Frontrock za 300zł/m3 to taka sobie alternatywa...

  20. #480
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    I chyba max. grubość to 20cm. Dodatkowo kołkowanie.

Strona 24 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony