dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Problem z cokołem

    Mam problem z cokołem. Otóż: jest on niemalże w tej samej płaszczyźnie co ściana (nie ma typowego uskoku - kapinosa).

    Czy ktoś ma lub miał podobny problem? Jak zrobić kapinos (uskok)?
    Ktoś radził, bym zrobił kapinos z blachy - ale nie przekonuje mnie to estetycznie...

  2. #2

    Domyślnie

    Z czego masz zrobiony cokół, a z czego ścianę ?
    na naukę nigdy nie jest za późno

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    skrzetuski to moze ma problemy z sokołem, a nie cokołem.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał margarytka
    Z czego masz zrobiony cokół, a z czego ścianę ?
    Cokółem jest ściana z bloczkół fundamentowych obklejonych styropianem, który został pokryty klejem. Gdyby wszystko było ok, to terz bym na cokół położył tynk strukturalny lub obkleił wszystko płytkami - i "finito".

    Ściana: już ocieplona, otynkowana i pomalowana.

  5. #5

    Domyślnie

    W tej sytuacji jeśli chcesz mieć cokół nieco cofnięty w stosunku do ściany należało na cokół przykleić tynk o ok 2 cm cieńszy niż na ścianę i po problemie. Możesz to jeszcze zrobić, lub rzeczywiście na połączenie tych dwóch płaszczyzn
    zamontować obróbkę i dolną część budynku (cokół) wysunąć poza lico ściany.
    Decyzja należy do Ciebie .
    na naukę nigdy nie jest za późno

  6. #6

    Domyślnie Re: Problem z cokołem

    Cytat Napisał skrzetuski
    Mam problem z cokołem. Otóż: jest on niemalże w tej samej płaszczyźnie co ściana (nie ma typowego uskoku - kapinosa).

    Czy ktoś ma lub miał podobny problem? Jak zrobić kapinos (uskok)?
    Ktoś radził, bym zrobił kapinos z blachy - ale nie przekonuje mnie to estetycznie...

    Uskok nie jest kapinosem. Kapinos to dziubek od dołu zapobiegający cofaniu się wody na ścianę. Jeśli cokół jest w tej samej płaszczyźnie to też jes ok. Ale "niemalże" oznacza, że jest wysunięty czy cofnięty względem ściany. Jak wysunięty, to powinieneś go obrobić od góry. Jak cofnięty, to przydałby się kapinos, żeby nie podciekało.
    Żyje się.

  7. #7

    Domyślnie Re: Problem z cokołem

    Uskok nie jest kapinosem. Kapinos to dziubek od dołu zapobiegający cofaniu się wody na ścianę. Jeśli cokół jest w tej samej płaszczyźnie to też jes ok. Ale "niemalże" oznacza, że jest wysunięty czy cofnięty względem ściany. Jak wysunięty, to powinieneś go obrobić od góry. Jak cofnięty, to przydałby się kapinos, żeby nie podciekało.
    Rzeczywiscie - pomyliłem terminy. Cokół jest na razie nie pokryty "strukturą" i jest w zasadzie wszędzie o kilka mm cofnięty względem ściany.
    Z czego Radzisz zrobić obróbkę? Z blachy?

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    z blachy /mimo, ze pytanie nie do mnie/

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gianti
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie naciągnięcie siatką i klejem cokołu

    czy jest sens naciągać cokół siatką i klejem - jeżeli najprawdopodobniej w przyszłym roku na cokół zostanie położony kamień czy też inna forma płytek kamiennych?

    Czy daje to lepsze trzymanie kleju i płytek kamiennych w przyszłości? czy nie ma sensu wydawać gotówki na materiał i robociznę?
    Nie mialem klopotu wiec postanowilem wybudowac dom
    Dziennik
    Komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony