dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 94
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 1973

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    wymienniki przeciwprądowe w jangazach są całkiem przyzwoite jeśli o to ci chodzi


    p.s. to ze nikol i bartosz ma lepszy wymiennik to jest stwierdzenie faktu a nie reklama, oba to faktycznie to samo tyle że bartosz jako firma bogatsza pokusiła się o potwierdzenia tego co reklamują, nikol nie ale i wg mnie nie musi i nikt ci ich nie wciska

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    mamy tu podane sporo informacji o Jan-Gazie,
    realne sprawności temperaturowe Jan-Gaza,
    markowy wymiennik HEATEX ,
    wentylatory do wyboru na prąd stały i zmienny,
    ceny jedne z bardziej akceptowalnych na rynku szczególnie w stosunku do jakości,
    To jest porostu Polski produkt z bardzo dobrymi podzespołami. Producent nie zdziera a i tak zarabia.
    Nie karze sobie płacić za markę i naklejkę ( może dlatego że, jej jeszcze nie ma)


    Nie jesteśmy specjalistami więc możemy mówić raczej o naszych mniej lub bardziej subiektywnych/obiektywnych obserwacjach ( czasami popartymi amatorskimi pomiarami ), jak dla mnie Jan-Gaz jest bardzo dobrym produktem.
    Rekuperator ma
    a. wentylować - każdy to robi
    b. odzyskiwać ciepło ( dawać oszczędności ) - dobra sprawność temperaturowa -idealnie jak jest potwierdzona przez użytkowników i nie różni się od danych producenta
    c. być tani w użytkowaniu - pobór mocy
    d. przyjazny dla kieszeni w zakupie - dobrze wiemy że, często przy zakupie towaru płacimy za markę a nie za faktyczną wartość wyprodukowania produktu.

    Można mieć co się chce i za ile się chce, każdy wybierze najlepsze dla siebie - jeden kupi maerca i będzie mu dobrze drugi pojedzie pociągiem i tez dojedzie do celu ( czasami szybciej i spokojnie napije się piwka lub strzeli drinusia )




    Kończąc Jan-Gaz polecam.


    pozdrawiam

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kola626
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    44
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dzięki Jareq za wypowiedź

    Właśnie czytając opinie takich osób jak Ty zdecydowałem się na tą centralkę (producenta). Nie ma lepszej reklamy niż zadowolony użytkownik. Wiadomo, że osoby z "branży" inaczej kalkulują zadowolenie. Korespondowałem z jednym "specjalistą". Bardzo często wypowiadał się na temat różnych centralek. Większość podobno montował i znał a też pisał o papierowych (jak karton pakunkowy) wymiennikach Tywenta. Ale jak poprosiłem by napisał mi co sam używa to okazało się że sam nie ma rekuperatora. Nieraz myślę, że osoby te zobaczyły jeden model z całej gamy producenta (często najtańszy) i piszą negatywnie o całej produkcji.

    Z tego powodu bardzo dużą uwagę zwracam na opinie pozytywne i negatywne użytkowników a nie handlowców. Inne priorytety i powód do zadowolenia.

    Zastanawia mnie dlaczego tak mało w opisach Nikola i Bartosza poświęca się na ceny serwisu, konserwacji, wymian filtrów, ich ceny, dostępności itp. Zaletą np. Mistrala i Jan Gaz są znikome ceny filtrów, kilka zł/szt (są na stronach producentów). Nikola i Bartosza jakoś ich nie zamieszczają. Zresztą wystarczy odwiedzić te strony i od razu widać kto stara się zamieścić jak najwięcej informacji a kto tylko ogólniki. Zresztą strona Elmech-Nikol to w połowie puste, nie działające strony. Brak jakichkolwiek wiarygodnych danych poza kilkoma dyplomami (najnowszy z 200 i atestem PZH. Lepiej wygląda to na stronie Bartosza. Ale porady "ekspert radzi" to już czysta demagogia. Najlepiej prezentuje to zakładka "Kiedy zwróci się instalacja wentylacji z odzyskiem ciepła?".

    Pozdrawiam użytkowników Jan Gaz.
    UPB-7211 Dom przy Jaśminowej 2

  4. #4

    Domyślnie

    poszło plal

    kola z jakiej firmy ci goście bo chyba nie z rekuperatorów bo to droga firma?

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    To może ja tez opowiem dlaczego wybrałem Nikola. Ważne były opinie użytkowników tego rekuperatora. Ale przeważyła rozmowa z człowiekiem od Nikola oraz to że siedziba Nikola mieści się parę kilometrów ode mnie. Standardowe filtry EU4 kosztują 20zł netto sztuka - zaś jak ktoś chce EU7 - to na zamówienie 50zł/sztuka. Cen serwisu ani konserwacji - nie podają - bo oni są tylko producentami - a tym powinny zajmować się firmy instalujące wentylacje mechaniczną. Dowiedziałem się tez jeszcze - że wentylatory jakie używają to PAPST - instalują je od 7 lat i jeszcze nie mieli problemów, że u kogoś się popsuły (więc jeszcze u nikogo nie wymieniali). Cena takiego wentylatora to ok 500zł netto.

    PS każdy ma swoje typy co do zakupu - pewnie większość chwali to co ma W każdym razie - ważne aby być zadowolonym z zakupu. Posłuchać opinii dużej ilości ludzi, zadzwonić do każdej firmy i wyciągnąć wnioski.

    PS2 Tak mi jeszcze przyszło do głowy - Bartosz i Nikol zajmują się tylko produkcją - zaś Mistral i Jan-Gaz instalują także swoje produkty - temu proponują serwis oraz konserwację.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kola626
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    44
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    redlum

    "PS2 Tak mi jeszcze przyszło do głowy - Bartosz i Nikol zajmują się tylko produkcją - zaś Mistral i Jan-Gaz instalują także swoje produkty - temu proponują serwis oraz konserwację." - To źle czy dobrze?
    Ale przeważyła rozmowa z człowiekiem od Nikola oraz to że siedziba Nikola mieści się parę kilometrów ode mnie"" - ja mieszkam 40 km od Jan Gaz i Tywentu.
    - Klasa filtra nawiew EU4 - 4 zł

    Możemy tak się przekomarzać. Ale najważniejsze jest byś był zadowolony z zakupu. Tego serdecznie Ci życzę. Ważne że firmę masz pod "nosem".
    Myślę, że to co najmniej połowa sukcesu. Pozdrawiam
    UPB-7211 Dom przy Jaśminowej 2

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    tobie też tego życzę - jak nie zapomnę - to za rok (sezon zimowy+ letni) podzielę się informacjami - jak to sprawdza się w użyciu

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    plal

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jestem z okolic Łańcuta, w następnym roku dopiero buduje dom i z 3 lata minie zanim się wprowadzę także rekuperatora nie będę kupował na razie.
    Muszę tylko się zdecydować czy w ogóle zakładać wentylację mechaniczną, bo wtedy nie buduje kominów tylko zostawiam otwory na rury, rury położę przy innych instalacjach, a sam rekuperator to pewnie przed samym wprowadzeniem bym zakładał.
    Mam pytania
    czy ktoś kto ma już rekuperator byłby tak uprzejmy umożliwić oglądnięcie jak działa wentylacja w rzeczywistości.
    czy ktoś użytkujący może podzielić się spostrzeżeniami pod kontem skali oszczędności na ogrzewaniu?
    oczywiście najlepiej jan-gaz ale inne też mile widziane
    Ostatnio edytowane przez plal ; 13-09-2010 o 07:56 Powód: zmiana

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał plal Zobacz post
    czy ktoś kto ma już rekuperator byłby tak uprzejmy umożliwić oglądnięcie jak działa wentylacja w rzeczywistości.
    czy ktoś użytkujący może podzielić się spostrzeżeniami pod kontem skali oszczędności na ogrzewaniu?
    oczywiście najlepiej jan-gaz ale inne też mile widziane
    możesz do mnie przyjechać i pooglądać, aczkolwiek jangaza to ja nie mam tylko bartosza

  10. #10

    Domyślnie

    prostaś, powtarzam prośbę, co źle napisałem bo nadal nie wiem, aby twierdzić że nikol czy bartosz traci ciepło utajone przemiany fazowej (woda/lód) musiałbyś wiedzieć jaka jest temperatura kondensatu spływającego do kanalizy i jego ilość oraz porównać te dane z danymi uzyskanymi z innych konstrukcji, napisałem że haczyk polega na takim schłodzeniu kondensatu by jeszcze nie zaczopował wymiennika co też i zacytowałeś od adama, natomiast zamarznięty wymiennik na pewno tego ciepła nie wykorzysta

    teraz sprawa dodatnich temperatur i ciepłego kondensatu jak cytujesz henoka, jeśli kanałem nawiewasz powietrze o temp. powiedzmy 5 stopni to zdaje ci się że masz jakąś szansę dobrania się do przemiany fazowej woda/lód ? niby za pomocą jakiego wymiennika?

    odpowiem ci że żadnego, ta specyfika tyczy się równo wszystkich rodzajów wymienników tylko te lepsze mniej na tym tracą i nie trzeba tu byś fizykiem i straszyć wzorami chociaż można nimi wszystko policzyć, troszkę rozważań intuicyjnych n.t. entropii bardzo rozjaśnia sprawę

    jeśli chcesz i drążysz temat, to na pewno zwróciłeś uwagę na jedną sprawę, otóż na przeróżnych wykresach sprawnościowych (nie wydajnościowych) różnych producentów i konstrukcji powtarza się pewna prawidłowość którą mało który instalator potrafi wyjaśnić, otóż sprawność wymiennika (jakiegokolwiek) jest wyższa w zimie przy odzysku ciepła niż przy procesie odwrotnym czyli odzysku chłodu w lecie, przecież powietrze biegnie ciągle tak samo, tylko ciepło przez ściankę dzielącą strugi płynie odwrotnie, ale to nie może być tego przyczyną, zrób eksperyment dający pewien pogląd, zmierz w zimie temp nawiewu do domu po rekuperatorze z pracującym gwc i bez gwc oraz to samo w lecie może coś zauważysz

    nie jest trudno mówić o czymś, o czym ktoś powiedział że jest cacy albo be a reszta klaska i powtarza bez wnikania dlaczego tak jest, ja nie powtarzam tylko staram się domyślić dlaczego ten ktoś tak stwierdził a tym samym okazuje się ile w tym jest prawdy i nie trafia do mnie twierdzenie jednego gościa który uważał że kłamstwo powtórzone odpowiednią ilość razy staje się prawdą, ale ja zawsze dziwny byłem, wolę zbudować sobie własne zdanie na interesujący mnie temat a że mogę mieć inne niż statystyka wskazuje trudno, mam do tego prawo tak jak i każdy kto powtarza ma prawo do powtarzania,

    nie bierz do siebie tego o powtarzaniu, cenić należy zadawanie pytań jak u ciebie a nie powtarzanie cudzych osądów
    Ostatnio edytowane przez kangaxx ; 13-09-2010 o 23:38

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    To moze czas na konkluzje?
    Dom o kubaturze 450 m3 bez GWC, pelna elektryka.
    Jestem "po slowie" z Bartoszem kompletna instalacja okolo 11 tys pln.

    Czy moze postawic w ostatniej chwili na innego konia?
    Priorytet jak najwyzsza sprawnosc.
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Każdy robi jak uważa. Te 11 kPLN to za Venę 3, czy 4 ?
    Jak za 4, z automatyką, to dziwnie mało, chyba że to bez rozprowadzenia rur.

    Twoja decyzja, jest masa nader zadowolonych z Bartosza i Nikola użytkowników. I jeden na tym forum, który w drugim domu Bartosza nie zastosuje, a w jego miejsce Brinka lub coś w tym typie. I nie jest to - że się tak wyrażę - forumowicz, bez wiedzy i zasług dla FM.

    pzdr
    cena za vena 3 w wersji podstawowej, choc na dzien dzisiejszy jestem zdecydowany na pewne dodatki, ktore nieco podniosa cene...
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Porownuje cenniki i wg. mnie porownywalne opcje w JanGaz sa tansze max 2 tys., chyba jednak zostane przy Bartoszu. Ze wzgledu na brak GWC i ciekawa opcje w Bartoszu, a mianowicie chlodnice na lato, tylko nie wiem ktora...

    vena 3 5200 netto +7% vat
    regulator wydajnosci + automatyczny by-pass 650 netto
    albo
    pelna automatyka za 2100
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    dalej kangaxx, karty na stol... jak masz dobre ceny to slij na priva, moze sie cos z tego urodzi.
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  15. #15

    Domyślnie

    a święta racja, widziałem kiedyś na wulkanizacji jak gosc zmieniał 4 koła w poldku a obok inny 1 koło od naczepy tira...

    staś daj linka do tematu tematu z człowiekiem niezadowolonym z bartosza, chciałbym poczytac, moze zobaczył coś złego czego ja nie dostrzegłem a dobrze wiedziec
    Ostatnio edytowane przez kangaxx ; 17-09-2010 o 13:05
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  16. #16

    Domyślnie

    nie tak, po prostu obie opcje są standardowe do wyboru z tą różnicą ze jedna tańsza druga trochę droższa, jeśli wolisz to ujmę to tak: standardowa wersja jest z lepszymi ale dla szanujących kieszeń klientów jest wersja z tańszymi wentylatorami o tej samej wydajności i w niższej cenie ale trochę większym poborze prądu
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    aha - ok - no ale jak te lepsze sa w standardzie - to te słabsze - są poniżej standardu
    trochę dziwna dywersyfikacja cenowa - bo przeważnie aby przyciągnąć klientów daje im się na starcie najniższą cenę, a za wszelkie dodatki każe się dopłacać

  18. #18

    Domyślnie

    zależy jak na to patrzeć przecież, kupujesz auto w standardzie ze skórą ale możesz też z welurem zamiast skóry , nie nazwałbym tego dywersyfikacją a raczej poszerzeniem oferty
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  19. #19

    Domyślnie

    Czy ja też mogę ten cennik na priva?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    tak się luźno zastanawiam - od czasu do czasu wymiennik trzeba umyć. Ja swojego wyciagam i wsadzam do zlewu pod kran. Z bartoszem chyba tak łatwo nie pójdzie.
    Też kiedyś o nim myslalem. Nie zmiescił sie na strych wiec zakupiłem mniejszą centralkę. Problemów brak więc jestem zadowolony.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 6 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony