Cytat Napisał Przemekslask
Witam
Na pewno takich tematów było wiele, ale dla mnie wielki problem ponieważ każdy doradza inaczej, dlatego postanowiłem zapytać się Was, otóż zamierzam zmienić całkowicie ogrzewanie mieszkania, stare budownictwo, dwa pokoje po 12m2 wys. 3m, łazienka ok.4-5 m2 najlepiej urządza mnie ogrzewanie elektryczne, mam podłączony również gaz ale niestety w tak małym mieszkanku nie wyobrazam sobie robienia jeszcze instalacji gazowej i stawiania jakiegoś kociołka. Czy może mi ktoś doradzić co najlepiej zrobić, jakie grzejniki zastosować, cena jakgdyby nie gra roli, dostałem ofertę grzejników JAWO za tanie nie są ale ładne i praktyczne ale nie jestem jakos przekonany do ich energooszczędności, czy może mi ktoś pomóc
Mam znajomego, który też mnie kiedyś przekonywał, że zamontował grzejnik elektryczny, który ogrzewa o 100% lepiej niż "zwykły" grzejnik. Rzekomo z powodu całkowicie innego przepływu ciepłego powietrza.Zapytałem go tylko jaką wg niego ma sprawność "zwykły" grzejnik i na tym rozmowa właściwie się skończyła.
Co do twojego problemu to zakładam, że wiesz już, że twoja instalacja spełnia warunki do podłączenia wymaganej mocy. Jeśli tak to jeśli chcesz płacić kilka tysięcy złotych za kilka grzejniczków o standardowej mocy (2kW?) to wygląd musi być dla ciebie bardzo ważny i to właśnie taki wygląd jak tych, na które masz ofertę. Nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak nie jesteś pewna decyzji to kup jakieś najtańsze konwektory i przetesuj czy ci to odpowiada chociażby w kosztach eksploatacji. Kosztuje to niewiele, a pokaże dość dokładnie na czym polega ze strony kosztowej takie ogrzewanie. Jeśli się to spodoba to możesz zaoszczędzić pieniądze używając tych tanich konwektorów lub kupic droższe, ładniejsze, a posiadane schować jako rezerwę lub na cięższe zimy. Koszty ksploatacji będą się różniły najwyżej o kilka procent.