dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    no to jest tak: za dwie działki zabudowane nie ma opłaty adiacenckiej, za trzecią około 1800zł...ufff jeszcze raz dzięki za odzew

  2. #22

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie: na mojej ulicy robili kanalizację, a ja wtedy byłam w trakcie budowy. Mieszkańcom gmina za opłatę ok. 900 zł podłączała kanalizację do domu. Ja musiałam sama wykonać projekt przyłącza, sama za nie zapłacić. Teraz moi sąsiedzi dostali opłatę adiacencką ok 600zł. Czy ja też mogę się jej spodziewać? Zgodę na przyłączenie otrzymałam w listopadzie 2007, a umowę na odprowadzanie ścieków podpisałam w maju 2008r.

  3. #23

    Domyślnie

    To zależy od urzędu. Mogą naliczyć, a ty wówczas piszesz pismo że nie zgadzasz się na naliczenie tej opłaty. Że ty na swój koszt wykonałaś projekt, bo musiałaś i kosztował on: ....zł., sama płaciłaś za wykonanie przyłącza i kosztowało to: ....zł W związku z w/w uważasz, że nie powinnaś opłaty płacić.

    Jak odpiszą, że jednak musisz, to ponownie pismo do gminy z nagłówkiem Samorządowe Kolegium Odwoławcze i opisujesz sytuacje jak w piśmie pierwszym.
    Po kilku miesiącach dostaniesz odpowiedź co SKO na to.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia Zobacz post
    To zależy od urzędu. Mogą naliczyć, a ty wówczas piszesz pismo że nie zgadzasz się na naliczenie tej opłaty. Że ty na swój koszt wykonałaś projekt, bo musiałaś i kosztował on: ....zł., sama płaciłaś za wykonanie przyłącza i kosztowało to: ....zł W związku z w/w uważasz, że nie powinnaś opłaty płacić.

    Jak odpiszą, że jednak musisz, to ponownie pismo do gminy z nagłówkiem Samorządowe Kolegium Odwoławcze i opisujesz sytuacje jak w piśmie pierwszym.
    Po kilku miesiącach dostaniesz odpowiedź co SKO na to.
    Obawiam się, że powyższa propozycja może być nieskuteczna dlatego, że:
    a) koszty wykonania przyłącza obciążają właściciela nieruchomości, a ich poniesienie nie ma wpływu na opłatę adiacencką,
    b) opłatę nalicza się w drodze decyzji administracyjnej, po uprzednim wszczęciu przez urząd postępowania – jeżeli już składać odwołanie to od decyzji o naliczeniu opłaty.

    Moim zdaniem znacznie lepiej będzie sprawdzić:
    1) czy w gminie obowiązuje uchwała o stawce procentowej opłaty adiacenckiej,
    2) czy od dokonania odbioru inwestycji. upłynęło więcej niż 3 lata,
    Jeżeli wystąpiło zdarzenie w pkt 1 brak jest uchwały lub wystąpiło zdarzenie w pkt 2 (upłynęły już 3 lata) , urząd nie ma prawa naliczyć opłaty.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony