dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jak dobierać grzejniki na poddaszu?

    Mam pomieszczenie na poddaszu o pow. 8.8m2 (liczona od wys. 1,8m), powierzchnia podłogi to 19,4m2.

    W projekcie mam dobrane grzejniki do tej mniejszej powierzchni, ale jak patrzę sobię na to pomieszczenie, to wydaje mi się bardzo duże i grzejnik 900W nie za bardzo mi jakoś na oko pasuje do tego pomieszczenia... Wydaje się za mały...

    Do której powierzchni powinienem dopierać grzejnik? do tej mniejszej czy większej?
    Poddasze będzie ocieplone wełną 25cm. Ściany bk + 15cm styro.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: Jak dobierać grzejniki na poddaszu?

    Cytat Napisał jz
    ... Do której powierzchni powinienem dopierać grzejnik? do tej mniejszej czy większej? ...
    do wiekszej

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Jak dobierać grzejniki na poddaszu?

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał jz
    ... Do której powierzchni powinienem dopierać grzejnik? do tej mniejszej czy większej? ...
    do wiekszej
    Do kubatury. Ogrzewasz podłogę, czy znajdujące się w pomieszczeniu powietrze?
    Ale jak strzelać to oczywiście do większej. Za duży grzejnik ma tylko dwie wady - wielkość i koszt, a poza tym same zalety.

  4. #4

    Domyślnie Re: Jak dobierać grzejniki na poddaszu?

    Cytat Napisał jz
    Mam pomieszczenie na poddaszu o pow. 8.8m2 (liczona od wys. 1,8m), powierzchnia podłogi to 19,4m2.

    W projekcie mam dobrane grzejniki do tej mniejszej powierzchni, ale jak patrzę sobię na to pomieszczenie, to wydaje mi się bardzo duże i grzejnik 900W nie za bardzo mi jakoś na oko pasuje do tego pomieszczenia... Wydaje się za mały...

    Do której powierzchni powinienem dopierać grzejnik? do tej mniejszej czy większej?
    Poddasze będzie ocieplone wełną 25cm. Ściany bk + 15cm styro.
    Witam.Nie podałes najważniejszego,jaka będzie temp. zasilania(jaką przewidujesz).Jeśli dasz niską to i grzejniki na wszystkich scianach nie pomogą.Standard to 75/65 a jeśli będzie mniej to daj trochę większy grzejnik.
    Wybierz sobie pracę,którą lubisz,a przez całe życie nie bedziesz musiał pracować.
    Konfucjusz

  5. #5

    Domyślnie

    Najlepiej policzyc straty ciepłą uwzględniając rzeczywista powierzchnie przegród: sciany kolankowej, dachu etc - bedzie prezycyjnie i dobrze

    w takich przypadkach wskazniki nie do konca daja rade

    pozdrawiam
    Piotrek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony