dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Odciecie wody w przypadku przelania

    Tak sobie wymysliłem, że w pom. mokrych (łazienka, WC, kuchnia) zastosuję czujniki przelania wody, który będzie podłaczony do alarmu i w chwili właczenia sie (wylania sie wody na podłogę) uruchomi ( zamknie) dopływ wody do domu (zamkniecie poprzez zawór zainstalowany w garażu za licznikiem). Uchroni to dom od wiekszego zalania, bo wyleje sie tylko woda która znajdzie sie w rurach w domu.
    I tu mam pytanie - czy ktos z Was tak ma i podpowie mi jak połaczyć czyjniki poprzez alarm z zaworem.
    Wielu by stchórzyło, gdyby mieli dostatecznie dużo odwagi

  2. #2

    Domyślnie Re: Odciecie wody w przypadku przelania

    Cytat Napisał tokas
    I tu mam pytanie - czy ktos z Was tak ma i podpowie mi jak połaczyć czyjniki poprzez alarm z zaworem.
    Nie mam ale mam zamiar mieć.
    Polecam zawory kulowe z siłownikiem (w stanie otwartym nie będą ograniczać przepływu). Sterowanie przez przekaźnik. Taki zawór ma dwa stany i trzy przewody. Jeden przewód to N, na jeden z pozostałych podaje się fazę i wtedy się zawór otwiera (lub zamyka) i tylko wtedy pobiera prąd.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie Re: Odciecie wody w przypadku przelania

    Cytat Napisał Tomkii
    Cytat Napisał tokas
    I tu mam pytanie - czy ktos z Was tak ma i podpowie mi jak połaczyć czyjniki poprzez alarm z zaworem.
    Nie mam ale mam zamiar mieć.
    Polecam zawory kulowe z siłownikiem (w stanie otwartym nie będą ograniczać przepływu). Sterowanie przez przekaźnik. Taki zawór ma dwa stany i trzy przewody. Jeden przewód to N, na jeden z pozostałych podaje się fazę i wtedy się zawór otwiera (lub zamyka) i tylko wtedy pobiera prąd.
    To się pewnie nazywa zawór bistabilny.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony