dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1

    Domyślnie dziennik A&J&F skomentuj

    jeśli masz pytanie, a myślisz że znamy odpowiedź

    jeśli chcesz odpowiedzieć na tysiące pytań naszych

  2. #2

    Domyślnie

    Trzymamy kciuki za pomyślny start
    I małe co nieco na początek drogi poleciało na PRV....
    Tu była reklama

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Iwona & Paweł

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    231
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    144

    Domyślnie

    Czyli dalej walka z kredytem ? Najgorszy jest start , potem jakoś poleci, żeby tylko przebrnąć przez ten początek w tych dziwnych czasach

    Pozdrawiamy
    I&P&J&M
    Myśli tworzą rzeczywistość.

    Dziennik - Józefówka
    Komentarze do Józefówki

  4. #4

    Domyślnie

    Ha! pierwsza decyzja kredytowa z Polbanku już jest od wczoraj!
    ale poczekamy jeszcze na odpowiedź z Nordei- nawet teraz trzeba negocjować marże.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zulus

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    No ekipa wam mknie, aż miło popatrzeć. Pan od więźby pomknął do was ode mnie i mocno się spieszył

  6. #6

    Domyślnie Piękny Miły

    Jestem zachwycona . Miło na Miłego popatrzeć. Będę uważnie śledzić Wasz dziennik . Mam nadzieję, że uda nam się wymieniać poglądami, spostrzeżeniami, doświadczeniami... Gratuluję błyskawicznej ekipy. Pozdrawiam serdecznie

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Iwona & Paweł

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    231
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    144

    Domyślnie

    A ja byłam w sobotę z Kierownikiem i widziałam !!!
    Okolica cichuteńka i te brzózki przy tarasie wpasowane idealnie !
    Fajny domcio i lecicie jak burza Ada faktycznie musisz już pomyśleć o pakowaniu walizek
    .
    Myśli tworzą rzeczywistość.

    Dziennik - Józefówka
    Komentarze do Józefówki

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tofee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    WOW ale tempo ... niesamowite ... jak patrzę na takie budowanie to aż mnie zazdrość zżera
    GRATULACJE i powodzenia.
    k

    Sprzedam wełnę ISOVER 18 cm za półceny ok 8 rolek odbiór osobisty mazowieckie!


    MIESZKAMY! 11.12.2011


  9. #9

    Domyślnie Podziwiam... i oczy przecieram ze zdumienia

    Pięknie... po prostu pięknie... U nas "dopiero" w przyszłym tygodniu więźba. Póki co ściany szczytowe i podwyższona kolankowa wraz z kominami - już obecna. Dziś zaczęło się murowanie klinkierowe kominów. Wydawało się, że nasza ekipa dość żwawo buduje, ale u Was to dopiero się dzieje !!!
    Pozdrawiamy Was serdecznie.
    Z wyrazami sympatii!
    P.S Ostatnio "wyczaiłam "Miłego" w Wólce Smoszewskiej niedaleko Zakroczymia ( stan surowy "zadaszony"). Też piękny. Ech! Upewniam się w ten sposób, że wybraliśmy właściwy projekt

  10. #10

    Domyślnie Re: Podziwiam... i oczy przecieram ze zdumienia

    Cytat Napisał KToSZ
    Pięknie... po prostu pięknie... U nas "dopiero" w przyszłym tygodniu więźba. Póki co ściany szczytowe i podwyższona kolankowa wraz z kominami - już obecna. Dziś zaczęło się murowanie klinkierowe kominów. Wydawało się, że nasza ekipa dość żwawo buduje, ale u Was to dopiero się dzieje !!!
    Pozdrawiamy Was serdecznie.
    Z wyrazami sympatii!
    P.S Ostatnio "wyczaiłam "Miłego" w Wólce Smoszewskiej niedaleko Zakroczymia ( stan surowy "zadaszony"). Też piękny. Ech! Upewniam się w ten sposób, że wybraliśmy właściwy projekt
    Dzięki, też się cieszymy, choć przy takim tempie nie obchodzi się bez małych wpadek- np nie dogadalismy się z majstrem gdzie mają być drzwi do garderoby przy naszej sypialni i zrobili nam na samym środku -ale na szczęście bez mrugnięcia poprawili tak jak poprawilismy.

    Druga rzecz wyszła wczoraj- jedna płatew- podtrzymująca daszek nad tarasem. Niestety/stety dekarze zorientowali się że ludzie od więźby nie utrzymali poziomu tej belki i musieli po nich poprawić - więc biegajcie z poziomicą częściej niż my.

    no i pochwalcie się jakimiś zdjęciami!

    p.s. czy kominy robicie z pełnej cegły do poziomu więźby,a potem klinkier? nam na 3 kominy wyszło prawie 1200 cegieł klinkierowych..

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zulus

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    Jarek, Ada,

    Jak to mawiał mój kolega "impreza w pyte"

    ON.

  12. #12

    Domyślnie

    gratuluje ekspresowego postępu w budowi i mam pytanko.
    czy i jeśli tak to o ile podnieśliście sciane kolankową? i na jakiej wysokości zaczyna się dach nad wejściem?

  13. #13

    Domyślnie

    ściankę kolankową podnieśliśmy o dwa pustaki -czyli jeśli się nie mylę o 40cm. To dało sporo wiecej miejsca na poddaszu a z zewnątrz nie robi wizualnej różnicy ponieważ odpowiednio przedłużyliśmy okapy dachu- niestety nie zmierzyłem wczoraj wysokości dachu przy wejsciu- postaram się nie zapomnieć następnym razem i wyślę ci na priv

    pozdrawiam
    jarek

  14. #14

    Domyślnie

    wielkie dzięki za odpowiedz.
    a jeszcze mam jedno pytanko-a to już tylko dla ciekawości.
    strop nad salonem i kuchnią robiliście monolitowy czy tak jak reszta terriva a jeśli teriva to czy jakieś specjalne belki dawaliście a może dodatkową ściane nośną ?
    a wszysto to w trosce o to aby nam się to na głowe nie zawaliło.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafwiol
    strop nad salonem i kuchnią robiliście monolitowy czy tak jak reszta terriva a jeśli teriva to czy jakieś specjalne belki dawaliście a może dodatkową ściane nośną ?
    a wszysto to w trosce o to aby nam się to na głowe nie zawaliło.
    zrobilismy na całym stropie terivę- tylko nad salonem zostały zrobione dwa żebra rozdzielcze z pręta fi 16mm- idą przez cały salon i kuchnię. Powinno wystarczyć

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewa&Robo

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8

    Domyślnie moj pomysl na Miłe Dni w moim MD :)

    -------------------------------
    Pozdrawiam
    E&R
    -------------------------------

  17. #17

    Domyślnie

    Robo,

    widać, ze dużo myśleliście o tym projekcie i chcecie wprowadzić sporo zmian, które z naszego skromnego doświadczenia powodują konsekwencje konstrukcyjne.

    -zmiana położenia kominka spowoduje, konieczność zmiany położenia całego komina (także na poddaszu)- sprawdźcie czy komin spalinowo-wentylacyjny nie wyjdzie wam na środku pokoju na poddaszu .
    - uważajcie na piony-wodno-kanalizacyjne- przy naszych zmianach mieliśmy kłopot z doprowadzeniem pionów do łazienki na poddaszu- gdzie urządzenia zaplanowaliśmy po obydwu stronach. Tak na oko wygląda że możecie mieć problem z pionami z górnej wspólnej łazienki bo piony mogą wyjść na środku kuchni.
    - zaletą jest rezygnacja z balkonów bo będziecie mieli większe pokoje na górze, ale rzut poddasza chyba nie uwzględnia tej zmiany. My balkony zostawiliśmy.- podobają nam się że nie wystają poza obrys budynku.
    - zwróćcie uwagę jakie macie ułożenie działki względem stron świata- my wybraliśmy wersję lustrzaną by od strony północnej był garaż a nie salon.

    zachęceni Waszymi pytaniami wkrótce zamieścimy rzuty naszej wersji Miłego Dnia (może jeszcze dziś .

    Oto parter:


    a ciąg dalszy w postaci rzutu poddasza nastąpi...

  18. #18

    Domyślnie

    Witam,
    ja również kombinuję z Miłym Dniem , w związku z tym bardzo prosze o wklejenie obiecanego rzutu piętra Waszego Miłego , z góry dziękuję i szczerze podziwiam Wasze tempo budowy

  19. #19

    Domyślnie

    a oto i nasze miłe poddasze. trochę to trwało, ale się udało.
    w łazience są dwa okna dachowe, ale narysowanie przerywanych lini przerosło moje umiejętności corela.

    Nie sugerujcie się rozkładem mebli- w większości zostało jak w projekcie, ale rzeczywistość będzie bardziej skomplikowana

    Dlaczego takie zmiany?
    1. dla naszej 3-osobowej rodziny dwie łazienki na poddaszu zdają nam się zbyteczne, a sprzątanie kibelków nie jest ulubionym zajęciem
    2. Zależało nam na powiększeniu hallu na górze. W opisie projektu w muratorze jako zaletę podano "oszczędną komunikację na poddaszu" - dla nas to raczej była wada bo lubimy otwarte przestrzenie
    3. chcielismy mieć dużą łazienkę, z dużą wanną i fotelem- i tak też będzie.


  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewa&Robo

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Hej A&J&F !
    Dzieki za cenne rady .. po namyśle i naradzie postanowiliśmy dokonać /ciągle na papierze / zmian inspirowanych waszymi :
    - likwidacja łazienki na piętrze
    - zmiana lokalizacji wspólnej łazienki na piętrze, jak u was

    czy mam rację że po tych zmianach pion kanalizacyjny łączy dolną łazienke/kotłownie i górną wspólna łazienke .. to chyba nieco upraszcza realizacje w tym temacie .. ?

    Mamy plan zrobić jeszcze piwnice - mamy idealne warunki - bardzo sucho i mała górka .. co sądzicie o zejściu do piwnicy "pod schodami" ?

    Wy podnieśliśccie kolankowową o 2 pustaki / ile to cm / jaka jest oryginalna wysokość kolankowej ?

    My bedziemy musieli zwiekszyć kąt dachu do 38st /warunki zabudowy/ jak to wpłynie na powierzchnie poddasza ?

    Dzieki z góry za odpowiedz !
    R.

    Pozdro dla wszystkich na forum !!!
    Miłego Dnia Wszystkim
    -------------------------------
    Pozdrawiam
    E&R
    -------------------------------

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony