dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartolomeo_
    Cytat Napisał kurak
    witam mam pytanie odnośnie sieci wodociągowej a mianowicie jaka powinna być średnica rury która ma być położona od głównej sieci do mojego domu
    kolego nie możesz założyć własnego wątku na forum, przez takie wskakiwanie do tematu robi się potem bajzel na forum

  2. #22

    Domyślnie

    Ja też się bałem o wodę która idzie do mojego domku rura fi 40.
    Dom jak na razie nie ocieplony i temperatura w środku była poniżej zera odkąd przyszły mrozy zmuszony byłem na expresowe podłączenie i uruchomienie kominka. Raz mi zamarzł ale na szczęście niegroźnie wodomierz (tylko on nie jest ocieplony), opalarka poszła w ruch i puściło. Od tego czasu codziennie pale w kominku ale i tak pomimo tego jak rano przychodzę na budowę to jest delikatnie poniżej zera, ale woda już nie zamarza wiec się dziwie jak może tobie zamarznąć woda skoro masz w domu na plusie. Mi wszędzie zakładali na rury grube otuliny. Jest to ewidentny błąd tych ludzi co Ci ta wodę podłączali. Na rurkach powinna być pozakładana otulina która nie dość ze ociepla tą rurkę to jeszcze nie dopuszcza do jej uszkodzenia.

  3. #23

    Domyślnie

    Ciepło z wnętrza domu zatrzymywał pewnie karton-gips i membrana. Poza tym na zewnątrz było -26oC. Ta otulina co Ci zakładali była z pianki? Czy na łączniki, trójniki, kraniki też ją nakładali?
    Ostatnio edytowane przez Bartolomeo_ ; 13-02-2012 o 17:16
    Tu była reklama...

  4. #24

    Domyślnie

    Tak otulinę na rurkach mam z szarej pianki, ocieplone mam wszystko. Jedną nie ocieplona rzeczą jest wodomierz i zawory przy wodomierzu które odcinają ten wodomierz, ale to już jest w domu i w widocznym miejscu wiec łatwo to zawsze mogę docieplić. I tylko raz na początku jak nie grzałem zamarzła mi woda w wodomierzu teraz pomimo że temp. rano na budowie jest 0 albo -1 woda w nim nie zamarza. Tylko że u mnie idzie rura 40 do wodomierza i zanim taka rura zamarznie minie troszkę czasu. A do tego czasu ja już zdążę podnieś temp. w domu.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony