dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 88 z 88
Pokaż wyniki od 1.741 do 1.754 z 1754
  1. #1741

    Domyślnie

    Panowie, Przy ustawieniach jw grzalo cała dobe w dzien również do 22 stopni. Temp w ciagu dnia 3 st spadala do 0 obecnie od 3 godzin -0,5st. Wyliczylem ze wzoru na krzywa ze mam krzywą w tym momencie okolo 0,98. Spalanie za 24 godziny wyszlo 13,50m3. Przy wiekszych mrozach zbankrutuje. Co pokombinować, może przelacze na czujnik zew+pok i nie bede zmieniał nic wiecej zobacze ile mi zejdzie do rana do 8 gazu bo o 8 ma mi sie obniżyć temp do 18 st. Ciekawe czy sie obnizy. Jak myślicie?

  2. #1742

    Domyślnie

    Cześć, prośba o pomoc. Piec de dietrich mcr 24 (nie II) starszy. Na ustawianiach automatycznych kiedy na termostacie zadana jest dużo wyższa temperatura niż obecna nie chce grzać na więcej niż 1 "świeczce". Tzn kiedy powinien podgrzać na szybko wodę bo jest 17 st w pokoju a ustawiłem 23 to mimo wszystko podgrzewa maksymalnie na 1 świczce, temperatura wody c.o. dochopdzi max do 40 st mimo ze wszędzie w ustawieniach ma 60 stopni. Da się wymusić szybsze podgrzewanie ale tylko ręcznie wchdodząc w trym czy też menu rączki i zmieniając z AUTO na wyższą tempraturę np 60 stopni. Wtedy odpala się na full i grzeje wodę c.o. do tych 60 stopni. Ale w trybie auto maksymalnie podgrzewa tylko na 1 poziomie (1 poziom świeczki). Żadnych błędów nie wyświetla przynajmniej nie widzę. Macie może pomysł co może być przyczyną? Kiedyś w takich samych ustawieniach działał OK. Jak była potrzeba wynikajaca z termostatu odpalał wszystkie świeczki, potem zmniejszał płomień. Będę wdzięczny za sugestie i porady. Co sprawdzić. Instrukcja do tego kotła to porażka

    Pozdrawiam,
    Andrzej

  3. #1743

    Domyślnie

    Witam
    Mały problem z moim MCR II. Parę zim za mną ale jakoś ostatnio zauważyłem ze często się włącza. Potrafi się włączać co parę minut i palnik zapali się tylko na chwilę na minutę czy dwie.
    Dodam że po całości podłogówka i sprzęgło z dodatkową pompą a sterownik to PT55 ustawiony na sterowanie pomieszczeniowe + czujnik zewnętrzny.
    Mimo, że temperatura w pomieszczeniu jest osiągana bez problemu, nie ważne jaka temp na zewnątrz to on jednak się włącza i potrafi to być ze 30 włączeń na godz.
    Grzeję nisko, krzywa grzewcza tez niska bo wystarcza mi 28-31 st. na zasilaniu w kotle.
    Wydaje mi sie że problem ten robi się jak jest powyżej 0 st na zewnątrz, bo jak jest zimniej to nie zauważyłem bo kocioł chodzi wtedy długo wiadomo.
    To chwilowe włączanie palnika wygląda jakby on zaraz podgrzał wodę w sobie do nastawionej temp według krzywej i sie wyłączył.
    Jak to rozwiązać?
    Podniosłem już krzywą wyżej ale nie ma różnicy.
    Własnymi ręcami ale... to nie wszystko
    http://imageshack.us/g/685/img5476u.jpg/

    Dom 230m2, ściany beton komórkowy + 15cm styropian, podłoga na gruncie +20cm styropian, dach wełna mineralna na całości +35cm, okna zwykłe 2 szyby - 5 komór, gaz GZ 50, podłogówka na całości, rekuperator "własnymi ręcami", kominek rekreacyjnie.

  4. #1744

    Domyślnie

    Szukam pomocy gdzie zwiększyć wydajność pompy wody. Mam 2 piętra do ogrzania na jednym ciepło a na Dolnym sądzę, że za niskie jest ciśnienie przepływu i kaloryfery prawie nie grzeją.

  5. #1745

    Domyślnie

    Mam piec de detrich mca 15 ze sterownikiem pokojowym isystem ad 285. Jest tam jeden obieg na podłogówkę bez mieszacza. Czy da się na nim ustawić różne temperatury dla wybranych godzin? Czy tylko dwie dla dzień i noc?

  6. #1746
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lisowskiad

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wolbrom
    Kod pocztowy
    32-340
    Posty
    18

    Domyślnie

    Panowie czy jest może sterownik z modułem GSM do pieca de Dietrich z podglądem spalania rzeczywistego gazu ,aktualnej temperatury na piecu i w pomieszczeniu z możliwością modyfikacji na odległość ?

  7. #1747

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisowskiad Zobacz post
    Panowie czy jest może sterownik z modułem GSM do pieca de Dietrich z podglądem spalania rzeczywistego gazu ,aktualnej temperatury na piecu i w pomieszczeniu z możliwością modyfikacji na odległość ?
    Jest coś takiego "de dietrich dd home control"

  8. #1748
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Radek85

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Kocioł mcr3plus 2f. Dom stary (połowa blizniaka) powierzchnia góra +dół ok.90m2. same grzejniki bez podłogówki cegła przerwa cegła styropian 8cm dach welna(okna 2 szybowe srednio szczelne, za 2-3 tyg na pietrze beda 3 szybowe). posiadam Isense( na piętrze w korytarzu bez grzejnika) na kazdym grzejniku zawór termostatyczny. Spalanie gazu od 31.10 do dzisiaj to 40m3. TEMP W DOMU USTAWIONA NA 21.5-22. kocioł działa od 6-10 i od 16-21. takie godziny ustawilem. Zakupiłem takze AF60 do pogodówki ale różni ludzie róznie pisza. czy pomoże to być bardziej ekonomicznym? czy moze jednak isense przeniesc na dół gdzie jest chłodniej o 1-1.5 stOPNIA. Pozdrawiam sedecznie/

  9. #1749

    Domyślnie

    Witam. Może ktoś wie jak zmienić ustawienia pompki c.o. W MCR HOME 24/30 MI.? Z tego co się orientuję to jest to pompka elektroniczna. W mieszkaniu 30m są tylko trzy grzejniki które są strasznie głośne. Przepływ wody jest bardzo duży. Otwarte na kryzach bo przy zamknięciu jest jeszcze głośniej. Chciałbym zwolnić pracę pompki. Jest to możliwe? Jak się za to zabrać? Kocioł oczywiście za mocny jak na taką ilość grzejników i często się załącza i wyłącza. Z góry dziękuję za pomoc.

  10. #1750
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Da się ale samemu raczej nie ogarniesz, w instrukcji instalatora jest opisane, może przy sterowniku pokojowym jest też jakas opcja

  11. #1751

    Domyślnie

    W instrukcji jest możliwość połączenia z piecem kablem wireless i zmiana ustawień w systemie. Wiecie może gdzie można kupić taki kabel? Nie chce płacić 200 zł za samo podłączenie i ustawienie parametrów pompki.

  12. #1752
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    a to nie jest zwykły internetowy?

  13. #1753

    Domyślnie

    Cześć wszystkim.
    Piszę tutaj bo nie mam już pomysłu jak ustwić krzywą swojego kotła, aby zmiejszyć zużycie gazu i uzyskać pożądaną temperaturę. Przestudiowałem co piszecie i wzorowałem się na waszych ustawieniach.

    Kocioł: De Dietrich MCR 3 24T
    Sterownik iSense 288 bezprzewodowy
    Strategia regulacji: czujnik zewn. + czujnik pok.

    Zacznę może od tego: Dom wielkości 140m2: mur 36 cm + 5 cm styropian. Ogrzewanie grzejniki + podłogowe (kuchnia, 2 łazienki, wiatrołap)

    Krzywą grzewczą mam ustawioną tak:
    podst. zewn: 18
    podst t. zasil: 20
    klima zew.: -10
    klima t. zasil: 40
    nachylenie: ogrzewanie podłogowe
    wpływ temp. pom.: 5
    szybkość chłodzenia: zwykła
    szybkość grzania: wolniejsza

    Chcemy w domu utrzymać temp: 21, 5*

    Na tych ustawieniach dobowe spalania wacha się przy obecnych temperaturach zewn 0-4* w granicach 9-10 m3 gazu.

    Ponadto mam jeszcze takie pytanka:

    1. Mając przykręcony termostat na grzejniku kaloryfer grzeje w pom. którego nie chcę bardziej ogrzewać dlaczego? Na piecu węglowym tak się nie działo.
    2. Jaką histerezę ma czujnik isense. Ile musi spaść temperatura pom. żeby zaczął grzac?
    3. Czy u was teżczujnik przekłamuje z pomiarem temperatury? U mnie mam włączoną kalibracje na -0,5 st.
    4. Jak macie podpiętą dodatkową pompę od ogrzewania za wymiennikiem ciepła? Powinna być ona na osobnym sterowniku czy powinna być podpięta do pieca pod złącze DIGI lub jakieś inne? W tym momencie piec nie steruje mi tą pompą. Mam do niej osobne pokrętło. (Tak mi to zrobili instalatorzy)
    5. Czy macie teżtak, że na sterowniku zapala wam się ikona grzejnika (wg. instrukcji sterownik żada grzania), a piec nie startuje (płomień się nie zapala). Po kilku min ikonka grzenika znika.
    Ostatnio edytowane przez petrovsokolov ; 28-11-2021 o 12:39

  14. #1754

    Domyślnie

    Dzień dobry

    Czy ktoś z Państwa kupował i ma jeszcze Zegar Sterujący MCR II 24? Kilka lat temu szanowny forumowicz CitroCerber "produkował" i sprzedawał takie rozwiązanie.

Strona 88 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony