dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 91
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 1820
  1. #1801
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Berni1983

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Bieszczady
    Kod pocztowy
    38-710
    Posty
    37

    Domyślnie

    Rom Kom, czy możesz napisać czym dokładnie zaspoinować regipsy i łączenia regips-sciana. Mąż sam będzie wykonywał, i chciałabym żeby były użyte dobre materiały. Z góry bardzo dziękuję

  2. #1802
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berni1983 Zobacz post
    Rom Kom, czy możesz napisać czym dokładnie zaspoinować regipsy i łączenia regips-sciana. Mąż sam będzie wykonywał, i chciałabym żeby były użyte dobre materiały. Z góry bardzo dziękuję
    Płytę dosuwam do ściany. Przykręcam do obwodowych profili UD. Ewentualną szczelinę wypełniam szpachlówką Vario. Po związaniu Vario daję taśmę flizelinową (z papierowej powtórnie zrezygnowałem już chyba prawie rok temu - zbyt uciążliwe w stosowaniu a flizelina w tym miejscu się sprawdza) stycznie na płytę do narożnika ze ścianą. Nie wywijam jej na ścianę! Flizelinę przyklejam na gotową, wiaderkową masę - ja używam akrylputz finish z wiaderka, trochę rozcieńczoną wodą. Na to warstwa finiszowa, szlifowanie, gruntowanie (gruntuje farbą gruntującą) i po zagruntowaniu w narożnik daję akryl z tuby, akryk wygładzam gąbeczką doi mycia naczyń maczaną w wodzie. I to cała "filozofia".
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #1803

    Domyślnie

    I kto robi na "zmywaku"

    Kupiłem ostatnio komplet szpachelek Veller - informacja dla ludzi którzy podchodzą do tematu szpachlowania poważnie!

    Szpachelki są lepsze niż się spodziewałem, z czystym sumieniem mogę polecić te szpachelki.

  4. #1804

  5. #1805
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    O widzę że zmieniłeś branżę. Teraz handlujesz sprzętem?

  6. #1806
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Ha! Teraz spojrzałem na aukcję! Używany sprzęt! Wyprzedajesz sie?

  7. #1807

    Domyślnie

    taki handel to nie handel kupiłem Vellery a sheetrocków już nie używam, pomyślałem że może komuś się jeszcze przydadzą...

  8. #1808
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar budowlaniec janek
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    19

    Domyślnie

    Powiedzcie mi jak i czym najlepiej połączyć płytę k-g z metalową ościeżnicą tzn czym wypełnić szczelinę.
    Zwyczajny akryl z tuby sprawdzi się tutaj?
    byle do przodu...

  9. #1809

    Domyślnie

    Ja używam w takich miejscach silikonu akrylowego TYTANA dużo lepszy od zwykłego akrylu.

  10. #1810
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar budowlaniec janek
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Ja używam w takich miejscach silikonu akrylowego TYTANA dużo lepszy od zwykłego akrylu.
    dzieki
    byle do przodu...

  11. #1811

    Domyślnie

    Witam, wlasnie fachowiec kończy szpachlowanie połączeń k-g. Na ostatnią warstwe byl kładzony AkrylPutz z worka. Juz nawet zagruntowane farba gruntująca sniezki. I mam kilka pytań. Czy to normalne ze są takie jakby puste pęcherze, zagłebienia porozciągane. Czy to kwestia jeszcze leprzego doszlifowania? jak sie tego pozbyć? czy sie zamaluje? Męczyć fachowca by to poprawiał czy to normalne?

  12. #1812

    Domyślnie

    Rom-Kon czy tą taśmę używasz także do łączenia płyt (płyta z płytą)?

  13. #1813
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał mery-w6 Zobacz post
    Witam, wlasnie fachowiec kończy szpachlowanie połączeń k-g. Na ostatnią warstwe byl kładzony AkrylPutz z worka. Juz nawet zagruntowane farba gruntująca sniezki. I mam kilka pytań. Czy to normalne ze są takie jakby puste pęcherze, zagłebienia porozciągane. Czy to kwestia jeszcze leprzego doszlifowania? jak sie tego pozbyć? czy sie zamaluje? Męczyć fachowca by to poprawiał czy to normalne?
    Co masz na mysli ? Jakby takie "kratery", "sloneczka", czy co ?
    Chyba lepiej byloby wstawic zdjecia

  14. #1814
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał mery-w6 Zobacz post
    Witam, wlasnie fachowiec kończy szpachlowanie połączeń k-g. Na ostatnią warstwe byl kładzony AkrylPutz z worka. Juz nawet zagruntowane farba gruntująca sniezki. I mam kilka pytań. Czy to normalne ze są takie jakby puste pęcherze, zagłebienia porozciągane. Czy to kwestia jeszcze leprzego doszlifowania? jak sie tego pozbyć? czy sie zamaluje? Męczyć fachowca by to poprawiał czy to normalne?
    to nie jest normalne. jedyne co moze pomoc, to wysuszenie całości i ponowane całościowe szpachlowanie materiałem finiszowym. do dup[y bym nakopał

  15. #1815

    Angry

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    to nie jest normalne. jedyne co moze pomoc, to wysuszenie całości i ponowane całościowe szpachlowanie materiałem finiszowym. do dup[y bym nakopał
    no wlaśnie, tego sie obawiałam ze od nowa trzeba nakładać.
    Ja nie wiem jak ktos kto twierdzi ze zna sie i "nie chce sobie opinii psuć" bo mieszka niedaleko, takie buble zostawia. Przecież jak nakładal to widział. Ja sama pilnuję budowy to może pomyslał sobie ze baba co mu sie mądrzyć bedzie i błędy wytkać.

  16. #1816

    Domyślnie

    Witam.
    Panowie mogłibyścię polecić sprzęt do spoinowania płyta k-g?
    Chciałbym kupić pacę i szpachlę.(coś lepszego)
    Jakie wymiary?
    Pozdrawiam

  17. #1817

    Domyślnie

    Czym gruntować krawedzie cięte płyt Rigips ? Producent zaleca chyba tylko lekkie zwilzenie wodą ?

  18. #1818

    Domyślnie

    Widzę, że tamat umarł, ale zapytam. Co polecacie na narożniki zewnetrzne do gk. Kupiłem tasme papierowa z wkladka alu do naroznikow wew i zew, ale szczerze mówiąc jakoś mnie nie przekonuje chyba. Najlepiej chyba standardowy naroznik alu wzmocniony fizeliną ? Tylko, ze sporo odpadu przy tym i chyba tez mało trwały na uszkodzenia mechaniczne później

  19. #1819
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał riot Zobacz post
    Widzę, że tamat umarł, ale zapytam. Co polecacie na narożniki zewnetrzne do gk. Kupiłem tasme papierowa z wkladka alu do naroznikow wew i zew, ale szczerze mówiąc jakoś mnie nie przekonuje chyba. Najlepiej chyba standardowy naroznik alu wzmocniony fizeliną ? Tylko, ze sporo odpadu przy tym i chyba tez mało trwały na uszkodzenia mechaniczne później
    Może to cie zainteresuje
    https://youtu.be/A-5Q1ZWiEGo
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  20. #1820

    Domyślnie

    Jak rozwiązać sytuację z łączeniem sufit/sciana ? Sufit podwieszany na grzybkach z kreceniem do ud, a ściana z prefabrykatu- okladzina z gk, a pod nią plyta osb na sztywno przykrecona do belek drewnianych. Więc jest polaczenie gk/gk. Czy stosuje sie tutaj laczenie slizgowe jak przy ścianie masywnej ? Niestety"fachowcy nie dali taśmy do połączeń slizgowych...
    Czy można wkleić w to tasme tuff tape na mase np. Vario?

    Dzieki za pomoc

Strona 91 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony